Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

09.07.2019 10:31:54 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

O uplynulém prodlouženém víkendu pokračovala na celém území Libereckého kraje celorepubliková druhá část dopravně bezpečnostní akce nazvaná Letní prázdniny. Do akce se ve dnech 4. až 6. července 2019 zapojilo na 90 policistů jak z dopravní, tak i pořádkové služby.

Policisté tak častými kontrolami reagují na nepříznivý vývoj nehodovosti v období letních prázdnin v minulých letech ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu. Letní měsíce se řidiči více vydávají na cesty, které jsou mnohdy dlouhé. Mnohdy přeceňují své schopnosti a může se u nich projevit únava. Letní počasí také více ovlivňuje pozornost řidičů.

„Během akce se policisté zaměřili na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení hovorového nebo zázanamového zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Hlídky se zaměřily také na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," upřesnila krajská tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policisté na území Libereckého kraje zkontrolovali 1049 vozidel. Zjistili 180 dopravních přestupků, z nichž 15 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Zbylých 165 přestupků vyřídili v příkazním řízení na místě uložením blokových pokut v celkové výši 50 500 korun.

„Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, byl v 70 případech špatný technický stav vozidla. Nepoužití bezpečnostních pásů bylo druhým nejčastějším prohřeškem, a to celkem ve 33 případech a v pěti případech neopoužití zádrženého systému. Maximální povolenou rychlost překročilo celkem osm řidičů. Celkem sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, kdy u nich policisté naměřili hodnotu do 1 promile a jejich jednání bylo kvalifikováno jako přestupek. Jeden z řidičů se vydal do provozu pod vlivem drog. V pěti případech nepředložili řidiči doklad o pojištění odpovědnosti a v dalších pěti případech neměli u sebe řidiči řidičský průkaz. V jednom případě uložili policisté řidiči kauci ve výši 15 000 korun," shrnula Šrýtrová.

Ani motocyklisté neunikli pozornosti policistů. S těmi řešili policisté celkem šest dopravních přestupků, kdy jeden oznámili správnímu orgánu a v pěti případěch za ně uložili blokové pokuty na místě ve výši 1 900 korun. „Všem řidičům, kteří se vydají v letním období na cesty, doporučujeme, aby si trasy dopředu plánovali, počítali v souvislosti s možnými uzavírkami a objížďkami i s časovou rezervou a hlavně aby nepřeceňovali své schopnosti a nepodceňovali únavu," dodala policejní mluvčí.

Statistika dopravních nehod v Libereckém kraji

v období od 1. - 6. července

2019    2018         
Celkem DN 60 62
Úmrtí 1 1
Těžké zranění 0 8
Lehké zranění 25 17
Alkohol u viníka DN 6 8

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiče na silnici I/35 v úseku Liberec - Hodkovice čekají uzavírky
Policie se na začátku prázdnin zaměří na bezpečnost v silničním provozu
Při krajské akci Tispol policisté zkontrolovali 340 vozidel
Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Ohlédnutí za slavnostmi města Desná 2020
Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze
Krajská vědecká knihovna v Liberci se připravuje na Týden knihoven
Mistrovství v atletice do 22 let se v Jablonci vydařilo na jedničku

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn