Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

09.07.2019 10:31:54 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu

O uplynulém prodlouženém víkendu pokračovala na celém území Libereckého kraje celorepubliková druhá část dopravně bezpečnostní akce nazvaná Letní prázdniny. Do akce se ve dnech 4. až 6. července 2019 zapojilo na 90 policistů jak z dopravní, tak i pořádkové služby.

Policisté tak častými kontrolami reagují na nepříznivý vývoj nehodovosti v období letních prázdnin v minulých letech ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu. Letní měsíce se řidiči více vydávají na cesty, které jsou mnohdy dlouhé. Mnohdy přeceňují své schopnosti a může se u nich projevit únava. Letní počasí také více ovlivňuje pozornost řidičů.

„Během akce se policisté zaměřili na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení hovorového nebo zázanamového zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Hlídky se zaměřily také na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," upřesnila krajská tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policisté na území Libereckého kraje zkontrolovali 1049 vozidel. Zjistili 180 dopravních přestupků, z nichž 15 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Zbylých 165 přestupků vyřídili v příkazním řízení na místě uložením blokových pokut v celkové výši 50 500 korun.

„Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, byl v 70 případech špatný technický stav vozidla. Nepoužití bezpečnostních pásů bylo druhým nejčastějším prohřeškem, a to celkem ve 33 případech a v pěti případech neopoužití zádrženého systému. Maximální povolenou rychlost překročilo celkem osm řidičů. Celkem sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, kdy u nich policisté naměřili hodnotu do 1 promile a jejich jednání bylo kvalifikováno jako přestupek. Jeden z řidičů se vydal do provozu pod vlivem drog. V pěti případech nepředložili řidiči doklad o pojištění odpovědnosti a v dalších pěti případech neměli u sebe řidiči řidičský průkaz. V jednom případě uložili policisté řidiči kauci ve výši 15 000 korun," shrnula Šrýtrová.

Ani motocyklisté neunikli pozornosti policistů. S těmi řešili policisté celkem šest dopravních přestupků, kdy jeden oznámili správnímu orgánu a v pěti případěch za ně uložili blokové pokuty na místě ve výši 1 900 korun. „Všem řidičům, kteří se vydají v letním období na cesty, doporučujeme, aby si trasy dopředu plánovali, počítali v souvislosti s možnými uzavírkami a objížďkami i s časovou rezervou a hlavně aby nepřeceňovali své schopnosti a nepodceňovali únavu," dodala policejní mluvčí.

Statistika dopravních nehod v Libereckém kraji

v období od 1. - 6. července

2019    2018         
Celkem DN 60 62
Úmrtí 1 1
Těžké zranění 0 8
Lehké zranění 25 17
Alkohol u viníka DN 6 8

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiče na silnici I/35 v úseku Liberec - Hodkovice čekají uzavírky
Policie se na začátku prázdnin zaměří na bezpečnost v silničním provozu
Při krajské akci Tispol policisté zkontrolovali 340 vozidel
Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn