Policisté o Dušičkách zvýšili dohled, v Jablonci chytli opilého řidiče

10.11.2018 21:41:09 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté o Dušičkách zvýšili dohled, v Jablonci chytli opilého řidiče

Samozřejmě, že i na Jablonecku policisté během celého víkendu v rámci zvýšeného dohledu kontrolovali řidiče motorových vozidel a dohlíželi na celkovou bezpečnost silničního provozu. Ani předem avizovaný zvýšený výkon služby během uplynulého víkendu nezabránil tomu, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval.

Mimo jiného se policisté od pátku do neděle také zaměřili na provoz na silnici první třídy číslo deset v úseku do Malé Skály do Kořenova, kde policejní hlídky prováděly běžné kontroly řidičů a vozidel. Na jednom ze stanovišť v sobotu ve Velkých Hamrech (fotografie ze stanoviště dopravních policistů ve fotogalerii) například kontrolovali 66letého řidiče, který hlídce nepředložil lékařské potvrzení o schopnosti řízení motorových vozidel, jelikož ho nevlastnil. Jak policistům sdělil, nevěděl o tom, že tuto povinnost řidičům starším 65 let ukládá zákon. Jeho přestupkovým jednáním se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Nehoda opilého řidiče o Dušičkách v jablonecké ulici Želivského<br />Autor: Archiv Policie ČR Ovšem i přesto, že policisté před tímto víkendem upozorňovali řidiče, že na silnicích bude prováděn zvýšený dohled a budou realizovány různé dopravní akce, byli řidiči, kteří neváhali a do ulic vyjeli pod vlivem alkoholu. Jedním z takových řidičů byl i třicetiletý muž z Tanvaldu. „Řidič jel v sobotu večer ve 20 hodin jel s vozidlem Ford Fusion v Jablonci nad Nisou po ulici Želivského ve směru od centra města. Při průjezdu levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do drátěného oplocení přilehlého domu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Policisté ovšem v dechu řidiče havarovaného vozidla naměřili hodnotu alkoholu 1,9 promile," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil, další lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal a hlídce požití alkoholu před jízdou i přiznal. Navíc vozidlo, které pod vlivem alkoholu řídil, mělo od listopadu 2015 propadlo technickou kontrolu a řidič ani policistům nepředložil doklad o jeho povinném ručení. „Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále veškeré okolnosti celé události šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Sochorová.

Dopravní policisté se v rámci opatření zaměřili nejen na kontroly technického stavu vozidel, dodržování rychlostních limitů v obcích i mimo ně, ale také na používání zádržných systémů, a na řidiče pod vlivem alkoholu a drog. 

Dopravní kontroly policistů o DušičkáchBěhem celého víkendového opatření policisté na silnicích Libereckého kraje odhalili 82 přestupců, kteří porušili rychlostní limity, z čehož bylo 61 řidičů, kteří porušili tato ustanovení mimo obec. Za porušení rychlosti udělili policisté pokuty přes 35tisíc korun. Oznámeno správnímu orgánu bylo dalších pět přestupců, kteří rychlost porušili.

Za nepoužití zádržného systému udělili muži zákona 25 pokut v celkové částce 16 tisíc korun a dva další případy předali správnímu orgánu. Alkoholu před nebo během jízdy holdovalo šest řidičů a bez řidičského oprávnění za volant, v průběhu bezpečnostního opatření, usedli dva hříšníci.

Povinnost mít dálniční známku nerespektoval jeden z kontrolovaných řidičů. Celkově rozdali policisté pokuty za bezmála 70tisíc korun. Odhalili přes 150 přestupců a učinili téměř dvě desítky oznámení správnímu orgánu. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté rozdávali na Jablonecku řidičům reflexní vesty
Řidič při couvání v jablonecké ulici Raisova srazil chodkyni
Řidič se na Smržovce nevěnoval řízení a narazil do stromu
Při couvání naboural opilý řidič zaparkované vozidlo
Na Dušičky budou policisté dohlížet na bezpečnost nejen na silnicích

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 21. do 23. listopadu omezí provoz živnostenského úřadu v Jablonci

Od středy 21. 11. 2018 do pátku 23. 11. 2018 bude z technických důvodů částečně omezen běžný provoz živnostenského úřadu v budově magistrátu v ulici Komenského 8.

V Jablonci oslaví 17. listopad o den dřív

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pátek 16. listopadu od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na hradech a zámcích hodnotí sezonu, i v listopadu se ještě konají akce
Jablonečtí hokejisté si v Nymburce připsali další body
Ján Ďurica: tři zápasy natvrdo!
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa
KAM A KDY ZA SPORTEM: od 16. 11. do 18. 11. 2018

Nejčtenější články

13.11.: Ve smržovské ulici Hlavní se srazila dvě auta
14.11.: V Jablonci ocenili dárce krve medailemi Dr. Janského
15.11.: Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT