Policisté o Dušičkách zvýšili dohled, v Jablonci chytli opilého řidiče

10.11.2018 21:41:09 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté o Dušičkách zvýšili dohled, v Jablonci chytli opilého řidiče

Samozřejmě, že i na Jablonecku policisté během celého víkendu v rámci zvýšeného dohledu kontrolovali řidiče motorových vozidel a dohlíželi na celkovou bezpečnost silničního provozu. Ani předem avizovaný zvýšený výkon služby během uplynulého víkendu nezabránil tomu, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a havaroval.

Mimo jiného se policisté od pátku do neděle také zaměřili na provoz na silnici první třídy číslo deset v úseku do Malé Skály do Kořenova, kde policejní hlídky prováděly běžné kontroly řidičů a vozidel. Na jednom ze stanovišť v sobotu ve Velkých Hamrech (fotografie ze stanoviště dopravních policistů ve fotogalerii) například kontrolovali 66letého řidiče, který hlídce nepředložil lékařské potvrzení o schopnosti řízení motorových vozidel, jelikož ho nevlastnil. Jak policistům sdělil, nevěděl o tom, že tuto povinnost řidičům starším 65 let ukládá zákon. Jeho přestupkovým jednáním se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Nehoda opilého řidiče o Dušičkách v jablonecké ulici Želivského<br />Autor: Archiv Policie ČR Ovšem i přesto, že policisté před tímto víkendem upozorňovali řidiče, že na silnicích bude prováděn zvýšený dohled a budou realizovány různé dopravní akce, byli řidiči, kteří neváhali a do ulic vyjeli pod vlivem alkoholu. Jedním z takových řidičů byl i třicetiletý muž z Tanvaldu. „Řidič jel v sobotu večer ve 20 hodin jel s vozidlem Ford Fusion v Jablonci nad Nisou po ulici Želivského ve směru od centra města. Při průjezdu levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do drátěného oplocení přilehlého domu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Policisté ovšem v dechu řidiče havarovaného vozidla naměřili hodnotu alkoholu 1,9 promile," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil, další lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal a hlídce požití alkoholu před jízdou i přiznal. Navíc vozidlo, které pod vlivem alkoholu řídil, mělo od listopadu 2015 propadlo technickou kontrolu a řidič ani policistům nepředložil doklad o jeho povinném ručení. „Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále veškeré okolnosti celé události šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Sochorová.

Dopravní policisté se v rámci opatření zaměřili nejen na kontroly technického stavu vozidel, dodržování rychlostních limitů v obcích i mimo ně, ale také na používání zádržných systémů, a na řidiče pod vlivem alkoholu a drog. 

Dopravní kontroly policistů o DušičkáchBěhem celého víkendového opatření policisté na silnicích Libereckého kraje odhalili 82 přestupců, kteří porušili rychlostní limity, z čehož bylo 61 řidičů, kteří porušili tato ustanovení mimo obec. Za porušení rychlosti udělili policisté pokuty přes 35tisíc korun. Oznámeno správnímu orgánu bylo dalších pět přestupců, kteří rychlost porušili.

Za nepoužití zádržného systému udělili muži zákona 25 pokut v celkové částce 16 tisíc korun a dva další případy předali správnímu orgánu. Alkoholu před nebo během jízdy holdovalo šest řidičů a bez řidičského oprávnění za volant, v průběhu bezpečnostního opatření, usedli dva hříšníci.

Povinnost mít dálniční známku nerespektoval jeden z kontrolovaných řidičů. Celkově rozdali policisté pokuty za bezmála 70tisíc korun. Odhalili přes 150 přestupců a učinili téměř dvě desítky oznámení správnímu orgánu. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté rozdávali na Jablonecku řidičům reflexní vesty
Řidič při couvání v jablonecké ulici Raisova srazil chodkyni
Řidič se na Smržovce nevěnoval řízení a narazil do stromu
Při couvání naboural opilý řidič zaparkované vozidlo
Na Dušičky budou policisté dohlížet na bezpečnost nejen na silnicích

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
V maršovické roubence vystavují 52 betlémů
Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
19.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT