Policisté kontrolovali chodce u přechodů

14.01.2020 10:40:02 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté kontrolovali chodce u přechodů

Minulý týden na celém území republiky proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dohled na dodržování pravidel silničního provozu chodci. Zejména pak na řádné přecházení chodců na přechodech pro chodce a na povinnost mít na sobě ve vymezených případech prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

Hlídky dopravní a pořádkové policie se samozřejmě během celé akce snažily působit na chodce i preventivně. Například jim svědomitě vysvětlovaly nutnost používání prvků z retroreflexního materiálu, a to především za snížené viditelnosti.

„Policisté chodcům připomínali existenci zákona, podle kterého musí mít chodec mimo obec za snížené viditelnosti právě již zmiňované reflexní prvky. Apelovali tím na jejich samotnou bezpečnost při chůzi v silničním provozu. To vše proto, že právě chodci jsou těmi nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu a často si sami tuto skutečnost ve spěchu ani neuvědomují. Dalším tématem, o kterém policisté s chodci hovořili, byl neustále přetrvávající mýtus jejich absolutní přednosti na přechodech pro chodce. Takto oslovení chodci z rukou policistů obdrželi například reflexní pásky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Přesto všechno policisté během celé dopravně bezpečností akce udělili za spáchání přestupku 34 chodcům blokové pokuty. Tito chodci například před zraky policistů vstoupili na přechod pro chodce v době, kdy na semaforu pro přecházení vozovky svítila červená. Někteří se zase chtěli vyhnout semaforu s červeným světlem a vozovku se v jeho bezprostřední blízkosti snažili přejít na jiném místě. A jelikož se hlídky pohybovaly i v ranních a večerních hodinách, tedy za snížené viditelnosti mezi obcemi, tak se setkaly i s několika chodci, kteří se v těchto místech pohybovali bez výše uvedených prvků z retroreflexního materiálu.

Samozřejmě, že během celého minulého týdne policisté v rámci této akce také kontrolovali i řidiče motorových vozidel. Těch zkontrolovali celkem 430 a zjistili u nich 75 dopravních přestupků. Pozitivní údaj je ovšem ten, že u žádného kontrolovaného řidiče nezjistili v dechu alkohol. Policisté nejvíc pokut udělili řidičům, kteří při jízdě nepoužili bezpečnostní pás a těm, kteří vyjeli s vozidlem s nevyhovujícím technickým stavem.

„Všechny účastníky silničního provozu upozorňujeme, že akce uvedeného charakteru se zaměřením právě na nejzranitelnější účastníky silničního provozu budou v tomto roce průběžně probíhat na celém území Libereckého kraje," zdůraznila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pátrání po dívce z Jablonce i seniorce ze Semil byla úspěšná
Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn