Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

07.11.2020 07:33:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Rádlo,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

Ve dnech 23. a 27. října prováděli dopravní policisté v kraji zvýšený systémový dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu na významných silničních tazích formou takzvaného viditelného výkonu. Na Liberecku se jednalo zejména o silnici I. třídy č. 35, na jejímž úseku v současné době probíhá zároveň rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn.

Další zvýšený dohled na silnicích probíhal v souvislosti s Památkou zesnulých, kdy se s návštěvou hrobů předpokládal zvýšený provoz.

Policisté si při kontrolách zaměřili prioritně na kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro přepravu dětí, rychlost, na speciální kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozdel, dále na na sledování problematiky spojené s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní, a také na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech.

„Nejčastějším přestupkem řidičů na Liberecku bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to celkem v 9 případech. Dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy. Ve třech případech policisté přestupky řidičů oznámili příslušnému správnímu orgánu. Jeden přestupek se týkal nepoužití bezpečnostních pásů, druhý zdravotní způsobilosti a ve třetím případě to byl alkohol za volantem," sdělila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje.

Prohřešky řidičů v souvislosti s Památkou zesnulých naleznete zde.

Policisté v celém kraji budou i nadále v obdobných akcích na významných tazích zejména v rizikových obdobích pokračovat. „Řidiči by na silnicích měli myslet nejen na vlastní bezpečnost, ale také na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu a být vůči ostatním ohleduplní a tolerantní," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn