Policisté celou noc pátrali po dívce na jablonecké přehradě

23.03.2017 21:41:12 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté celou noc pátrali po dívce na jablonecké přehradě

Policisté, policejní psovod, hasiči, městští strážníci a potápěči, ti všichni pátrali noc z úterý na středu po mladé dívce na jablonecké přehradě. Psovodům ani potápěčům se nakonec nepodařilo najít dívku ani případně utonulé tělo.

Rušnou noc zažili z úterý na středu policisté společně s dalšími složkami v Jablonci. V půl dvanácté v noci oznámila na tísňovou linku 158 náhodná žena, že ve chvíli, kdy šla kolem jablonecké přehrady, viděla, jak mladá dívka skáče z hráze do vody.

„Mělo se to stát v části u městského bazénu. Dále také žena uvedla, že dívka měla vylézt z vody na břeh a následně se vydala uplakaná zpět na hráz. Vzhledem k tomu, že vzbudila v oznamovatelce důvodnou obavu, že se snaží skokem do přehrady ukončit svůj život, celou věc oznámila na Policii. Bohužel k popisu dívky nic bližšího neuvedla," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Operační důstojník vyslal neprodleně po oznámení na místo policejní hlídku z obvodního oddělení Mšeno a dále také policejního psovoda, aby prověřili celou situaci. Do pátrání po dívce se dále zapojila i další hlídka, tentokrát dopravních policistů a také strážníci Městské policie Liberec. Společně tak propátrali hráz přehrady a její celé okolí. Policejní psovod zkontroloval i park pod samotnou hrází a policisté udělali i prověrku na čerpací stanicí Benzina, avšak vše bez kladného výsledku. Operační důstojník na místo vyslal hasiče, aby propátrali vodní hladinu. Cestou hasičů byli vyžádáni na místo i potápěči. Dostavilo se několik potápěčů z Liberce a dva z Prahy. Hasiči prověřili vodní hladinu, též bez kladného výsledku. Ani potápěčům se nepodařilo nalézt žádnou osobu či tělo.

„Zda dívka skočila opět do vody, jak uváděla svědkyně, a nic se jí nakonec nestalo nebo zda odešla domů, již zůstává otázkou s velkým otazníkem. Oznamovatelka totiž mezitím odešla do místa svého bydliště. Celá akce skončila kolem šesté hodiny ranní," dodala Šrýtrová.

V tuto chvíli policisté apelují na lidi, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci a nebo také na jejich blízké, příbuzné, kamarády, či lidé z jejich okolí. Vždy má člověk v životě více možností k řešení své situace a problémů. Existuje mnoho cest, které se dají společně najít. Rozhodnout se k ukončení svého života je vždy až tou poslední definitivní možností, jak se dají problémy či životní situace řešit.

„Chceme touto cestou oslovit veřejnost, zda má někdo ve svém blízkém okolí osobu, která chtěla v danou noc tímto způsobem řešit svou situaci, ať kontaktuje odbornou pomoc, ať už z řad Policie prostřednictvím tísňové linky 158, kdy k dispozici jsou policejní vyjednavači, policejní psychologové a také krizoví interventi, či psychologickou pomoc v nemocnici, může se obrátit na tísňovou linku 112. Tito všichni lidé mohou pomoci, aby nedošlo zbytečně ke zmaření lidského života. Existuje také linka důvěry. Na lince důvěry pracují terapeuti, kteří jsou buď profesionálové nebo laici, to znamená, že telefonicky můžete hovořit s psychologem, lékařem, sociálním pracovníkem nebo zdravotní sestrou, nebo i jinými profesionály s podobným odborným zaměřením nebo s vyškoleným laikem, který prošel důkladnou průpravou pro práci na lince důvěry," shrnula možnosti policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Složky IZS cvičily záchranu vodáků z převráceného raftu
Jablonečtí kriminalisté objasnili loupež v tanvaldské herně
Jablonečtí kriminalisté již dopadli násilníka, který přepadal starší ženy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn