Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne

01.09.2019 12:00:50 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne

V následujícím týdnu od 2. do 6. září opět proběhne na celém území České republiky dopravně preventivní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne. Tato akce Policie České republiky se již tradičně koná za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Při výkonu služby se policisté budou zaměřovat na správné přecházení vozovky chodci a na respektování pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům.

Zářijová akce bude opět zaměřena především na prevenci. „Policisté mimo jiné chodce budou informovat o tom, jak je důležité být v očním kontaktu s řidičem vozidla, které je v bezprostřední blízkosti přechodu pro chodce a také to, že úskalím jsou přechody s více jízdními pruhy. Dětem i ostatním chodcům chce Policie České republiky akcí Zebra se za tebe nerozhlédne znovu připomenout, že i oni jsou účastníky silničního provozu, kteří by měli přecházet vozovku po důkladném rozhlédnutí se a nejlépe v místech vyznačených přechodem pro chodce. Tam, kde jsou semafory pro chodce, přecházet vždy na zelenou a přesto stále sledovat provoz na silnici, kterou přecházejí. Nemá smysl riskovat a přebíhat před projíždějícími auty. Úrazy v souvislosti s pohybem na přechodu pro chodce se každodenně týkají velkého počtu chodců a u mnohých končí smrtí, trvalými zdravotními následky s omezením v běžných životních situacích," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Do akce Zebra se za tebe nerozhlédne se samozřejmě zapojí i policisté v celém Libereckém kraji, kteří již od ranních hodin před začátkem vyučování a odpoledne po jeho skočení budou dohlížet u základních škol na správné přecházení dětí. Během těchto dnů policisté budou sledovat při přecházení i dospělé chodce, hovořit s nimi o dané problematice a také zcela jistě poslouchat jejich rozmanité názory na toto téma. Děti od policejních hlídek za správné přecházení budu dostávat upomínkové předměty s logyPolicie ČR a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a omalovánky Bezpečná cesta do školy".

„Vzhledem k tomu, že děti jsou na silnici ohroženy více než jiní chodci, tak policisté v rámci této akce připravují i například besedy zaměřené právě na problematiku správného přecházení vozovek," dodala Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté si posvítili na rychlé řidiče
Správně vybavené kolo měl při kontrole v Jablonci jen každý desátý
Akce Zebra se za Tebe nerozhlédne! probíhala i na Jablonecku
Na Jablonecku začala akce Zebra se za tebe nerozhlédne
Jak se mají prvňáčci chovat v silničním provozu?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uzavřením Memoranda obce deklarují spolupráci v MHD na Jablonecku
Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané
Republikové finále poháru v aerobiku pořádají v Železném Brodě
Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn