Podzimní slavnosti v Jablonci nabídnou originální zboží z regionu

21.09.2016 07:59:41 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Podzimní slavnosti v Jablonci nabídnou originální zboží z regionu

V Jablonci nad Nisou vrcholí přípravy na tradiční podzimní slavnosti, které začínají v pátek 23. září. Do města zamíří desítky trhovců, řemeslníků i umělců, kteří vystoupí v doprovodném programu. Svůj stánek bude mít na letošních výročních městských slavnostech také turistické infocentrum.

Stánek turistického "íčka" nabídne nejen informace o městě pro přespolní návštěvníky trhů, ale hlavně originální sortiment. „Naše infocentrum jako jediné prodává Jabloneckou jablkovici, která byla poprvé veřejnosti představena na Velikonočních slavnostech. K podzimu jablka patří, takže nemůže ani tentokrát chybět. Kromě regionální literatury a suvenýrů, budeme mít na stánku i několik novinek, například soubor dobových pohlednic, na jejichž výběru se podíleli občané Jablonce nebo kalendáře na rok 2017 s místními motivy. Také jsme rozšířili nabídku upomínkových hrnečků, takže si ranní kávu můžete zpříjemnit např. motivy jabloneckých knoflíků, jizersko-horských motýlů nebo Jizerské padesátky, " láká k návštěvě Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra v Jablonci nad Nisou.

Jablonecké podzimní slavnosti potrvají do soboty 24. září. Jsou to největší jablonecké městské slavnosti a navazují na tradici výročních jarmarků, povolených roku 1808 císařem Františkem I. u příležitosti povýšení Jablonce na městys. Vstup je zdarma.

Jablonecká jablkovice - obsah alkoholu 42%

Jablonecká jablkovice jako originální produkt z Jablonce spatřila světlo světa poprvé v říjnu roku 2014. Myšlenka vznikla už v roce 2012 a postupem času získávala čím dál reálnější podobu. „Vždy, když jsem při cestě do zahraničí dostal jako darem tamější produkt, litoval jsem, že Jablonec nemá něco podobného. Obligátní víno mi nepřišlo pro náš kraj typické", vzpomíná na začátky primátor Petr Beitl. Jablonec má ve znaku jabloň s červenými jablky a myšlenka dárkové pálenky z právě z jablek, plodiny typické pro náš kraj, na sebe nenechala dlouho čekat.

„Jablonecká jablkovice z roku 2014 se jako pozornost pro návštěvy dočkala velikého ohlasu, proto nyní přicházíme s produktem, který bude určen také k prodeji, aby si ji mohli koupit i občané a běžní návštěvníci města," informuje primátor. Jelikož alkohol určený k prodeji musí splňovat jiné legislativní požadavky než alkohol darovaný, vyrobila výroční Jabloneckou jablkovici firma Lihovar Poněšice s.r.o., která má všechna potřebná povolení a certifikáty. Jablkovici z roku 2014 jako pěstitelskou pálenku, kterou není možné prodávat, vyrobila tenkrát palírna v nedaleké Zásadě. Autorem originální etikety letošní výroční jablkovice je Pavel Winter ze společnosti HLAWA creative s. r. o. Ve svém návrhu vychází z oficiálního loga oslav 150. výročí města.

Jablkovice je balena v lahvích o objemu 0,35 a 0,1 l. V prodeji je do vyprodání zásob v turistickém infocentru v Jablonci nad Nisou, v Kostelní ⅙. 

Jablonecké podzimní slavnosti

23.-24. září 2016
Mírové nám., Podhorská ul., 9-18 hodin

Kromě stylového trhu na Mírovém náměstí a v Podhorské ulici se návštěvníci mohou těšit na kulturní program, který bude probíhat v centru města po celý pátek a sobotu. Na akci vystoupí skupiny Jelen, Jaroslav Uhlíř & Band, Mezcla Orquestra (Kuba/ČR), Will Johns Trio (GB), Barrel Battery, Berušky, Handl, Musikvereinigung Neugablonz e. V. (D) a Mladá dechovka, divadelní soubory Amanitas, Buchty a loutky, Cirkus LeVitare, Divadlo Krab & Cirkus Žebřík, Divadlo u plotny a Młodzieżowy Teatr Cyrkowy (PL). Pořadatelem je statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Eurocentrem Jablonec nad Nisou, s.r.o

Ekodílna Barvy podzimu 23. září, 9-17 hodin
Ekocentrum v areálu Eurocentra (pavilon S1 v suterénu)
Akce pro širokou veřejnost v rámci Podzimních slavností - v suchu a teple, ideální v případě nepřízně počasí. Připraveny jsou aktivity související s nadcházejícím podzimem - tvoření z přírodnin, seznámení s podzimní přírodou, ochutnávka plodů a mnoho dalšího. Dopoledne je rezervováno pro školy, odpoledne pro širokou veřejnost - zejména pro rodiny s dětmi.
Pořádatelem je Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program oslav 150 let města Jablonec nad Nisou

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn