Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

05.05.2020 20:05:22 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

Liberečtí kriminalisté se v současné době zabývají několika případy podvodných jednání neznámého pachatele či pachatelů, kteří kontaktují občany, zejména podnikatele, telefonicky nebo e-mailem a požadují peníze jako platbu za údajně sjednané reklamní a marketingové služby.

Za poslední měsíce se jedná již o několikátý případ vždy s obdobnou legendou. „Volající zpravidla hovoří slovensky a požaduje vždy určitou finanční částku za údajně nezaplacené reklamní a marketingové služby, prezentace na webových stránkách, čímž vzbudí u mnohých občanů či firem obavy ze zadlužení a možné exekuce. Občany kontaktuje zpravidla nejdříve telefonicky, následně již probíhá e-mailová komunikace, prostřednictvím které také zasílá fakturu s částkou, která má být uhrazena, a to většinou na slovenský bankovní účet," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Písemně občanům také sděluje informace o následcích, pokud dluh neuhradí. Upozorní je, že jsou vloženi do Centrální databáze dlužníků, s předáním vymáhání pohledávky exekutorovi. Zároveň je upozorňuje, že budou hradit také vzniklé náklady na vymáhání pohledávky. V případě uhrazení částky, obdrží plátce informaci o uhrazení platby a o ukončení spolupráce se společností, která měla reklamu zajišťovat.

Podle policejní mluvčí v některých případech bohužel občané za tyto služby již zaplatili, aniž by si tuto službu skutečně objednali. A pravděpodobně je ještě řada těch, kterým se stalo něco podobného, a tuto věc na Policii ČR neoznámili.

„Apelujeme na občany, firmy, kdokoliv z vás by byl tímto způsobem osloven nebo obdržel fakturu za reklamní služby a marketing, abyste se nenechali ihned zastrašit pohrůžkou exekuce v případě rychlého neuhrazení, a nejdříve si ověřili, zda jste si skutečně takové služby sjednali. Vyžádejte si doklad o objednané službě, či smlouvu. V opačném případě za tyto služby v žádném případě neplaťte! Můžete také požadovat exekutorské rozhodnutí, popřípadě se obrátit na Exekutorskou komoru České republiky, kde si informace ověříte," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muž z Tanvaldu dluží svým dvěma dětem na výživném už 178 tisíc
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
Policisté hledají důležitého svědka krádeže v Rychnově

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum Několikatýdenní jednání přinesla výsledky! Po získání řady povolení může od čtvrtka 22. dubna zahájit provoz antigenní odběrové centrum na zimním stadionu v Turnově. Provozní doba bude zatím pondělí až čtvrtek od 12 do 16 hodin. Kapacita bude 120 testů za den. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hledá se nejlepší kronika. Hlásit se lze do konce května
Liberecký kraj jako kolébku nanotechnologií podpoří Nanoprogress
Hodně vydařené fotbalové představení na Střelnici
Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého

Nejčtenější články

18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
19.04.: Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy
18.04.: Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn