Podpořte Jablonec v soutěži o vybudování Rákosníčkova hřiště
23.02.2014 09:21:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou
U jablonecké prodejny v Riegrově ulici by mohlo vzniknout nové dětské hřiště. Právě tato prodejna si totiž dobře vede v hlasování o Rákosníčkova hřiště. Soutěž trvá do 28. února, takže je důležité, aby se Jablonec udržel mezi pěti prvními městy v hlasování.
Každý může dát 1 hlas prostřednictvím webu, 1 hlas pomocí sms a 1 hlas aplikaci na Facebooku. Jablonec nad Nisou soutěží v kategorii 3 pro města od 25 001 do 100 000 obyvatel, kde je ve hře pět Rákosníčkových hřišť. Jablonec je aktuálně (22. 2. 2014) na pátém místě s 868 hlasy. Hlasujte zde
Projekt Rákosníčkova hřiště pořádá společnost Lidl od roku 2012. Jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Při realizaci konceptu se společnost spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Rákosníčka Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho.
Během první fáze, v roce 2012, postavila společnost Lidl dětská hřiště v celkové hodnotě 16,5 milionu Kč v jedenácti městech po celé České republice. Projekt zaznamenal velký úspěch, proto se společnost rozhodla v něm pokračovat i v následujících letech. V roce 2013 o umístění hřišť rozhodlo hlasování veřejnosti, na jehož základě postupně vzniklo dalších 18 Rákosníčkových hřišť. Do konce roku 2014 plánuje společnost Lidl postavit celkem 50 Rákosníčkových hřišť.
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Nejčtenější články
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.