Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek

27.09.2018 11:28:49 | Autor: David Pavlát | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek

Soutěž Vodafone Firma roku 2018 Libereckého kraje ovládla společnost Granát Turnov, výrobce zlatých a stříbrných šperků s českými granáty. Mezi živnostníky příběhem zaujal a titulem Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Libereckého kraje se může pyšnit Ladislav Sluka, který se zabývá výrobou replik gotického nábytku.

Ladislav Sluka začínal zcela od nuly s několika kusy ručního nářadí a v dílně trávil šestnáct hodin denně. Specializuje se na výrobu gotického nábytku a nábytku inspirovaného gotikou. „Postupně jsem se věnoval hlubšímu studiu starých technik a užíval je v praxi. Více jsem začal vyrábět ručně, používat kostní klíh,montres homme povrch ručně hoblovat. Přestal jsem vyrábět na strojích a většinu práce dnes dělám ručně tak jako ve středověku," říká Ladislav Sluka.

Jeho nábytek byl vystavován u příležitosti výročí Karla IV. v muzeu v Tišnovském klášteře, v muzeu v Jílovém u Prahy a nejvýznamnější byla pro nejlepšího živnostníka Libereckého kraje v Rožmberském paláci na Pražském hradě v rámci výstavy Koruna na dlani. Jak podotkla jeho žena: „Většina lidí začíná v malých muzeích a galeriích a ty jsi začal na Pražském hradě."

Vyhlášení anket Firma a Živnostník roku 2018 v Libereckém kraji<br />Autor: Archiv Vodafone firma roku „Pan Sluka zaujal svým vystoupením, je to inteligentní člověk, ze kterého čiší energie a má zajímavý, netradiční předmět podnikání. Přišel v dobovém oblečení, doslova tím žije," okomentoval porotce Pavel Hons z České spořitelny.

Stříbro v Liberci bere Iva Jirošová, která se věnuje umělecko-řemeslnému malířství a stavebně-dekorativní architektuře. Bronzovou příčku obsadil Jiří Haidl věnující se replikám historického skla.

Mezi firmami s přehledem zvítězila společnost Granát Turnov. Vyrobené šperky prodává jak velkoobchodně, tak i v síti vlastních prodejen a na e-shopu. Její sortiment doplňují dárkové předměty, sklo s českými granáty, hodinky a módní šperky s vltavíny. Výrobky se vyznačují vysokým podílem ruční práce v tradiční výrobě.

„Naše výrobky patří mezi komodity vyhledávané zahraničními turisty především z Ruska, zemí EU, Číny a USA," uvádí předseda představenstva Pavel Tvrzník. Pro návštěvníky Turnova provozuje firma předváděcí centrum s galerií a pořádá i exkurze do vlastních provozů (doly i výroba šperků). Dokončuje přípravy k otevření druhého dolu v Dolní Olešnici v Podkrkonoší.

„Rozhodování poroty bylo poměrně konzistentní. Granát vyhrál zaslouženě, a to jak z pohledu do historie, tak z regionálního pohledu i z hlediska péče o zaměstnance. Věříme, že může uspět i na celostátní úrovni," zhodnotil volbu člen poroty Roman Daráš z Vodafone Czech Republic.

Vyhlášení anket Firma a Živnostník roku 2018 v Libereckém kraji<br />Autor: Archiv Vodafone firma rokuDruhé místo obsadila společnost AKTIVIT věnující se návrhům a výrobě jednoúčelových strojů. Bronzovou příčku obsadila společnost Severochema, družstvo pro chemickou výrobu.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Libereckém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec. „Společnost patří ve svém kraji k významným zaměstnavatelům. Má zřízený orgán Komise péče o členy a zaměstnance, která zajišťuje další zaměstnanecké benefity, příspěvky na rekreaci, kulturní akce a zdravotní rehabilitace. Samozřejmostí je profesní a jazykové vzdělávání. Podporují projekty a neziskové organizace zaměřující se na pomoc spoluobčanům se speciálními potřebami, ochranu přírody či oblast vzdělávání. Sledují životní cyklus výrobku a podle toho volí i obaly produktů. V oblasti ochrany životního prostředí jsou držiteli certifikátu ISO 14001," okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží," doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Libereckého kraje:
1. Granát, d.u.v., Turnov - výroba šperků s českými granáty (Turnov)
2. AKTIVIT, spol. s r.o. - strojírenská výroba (Nový Bor)
3. Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec - chemická výroba (Liberec)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Libereckého kraje:
1. Ladislav Sluka - výroba historického nábytku (Pěnčín)
2. Iva Jirošová - umělecko-řemeslné malířství a stavebně-dekorativní architektura
(Jablonec nad Nisou)
3. Jiří Haidl - výroba replik historického skla (Svojkov)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Libereckého kraje:
Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec - chemická výroba (Liberec)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek
Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Firmou Libereckého kraje 2016 Hokami, živnostníkem Jana Havrdová
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
Firmou roku 2014 se stala sklářská firma Ajeto z Liberecka
V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady
Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn