Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

02.04.2015 15:07:49 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

Už před čtvrteční šestou hodinou ranní vyrazili krajští hasiči opět do terénu. Zaměstnává je řada nehod, kterým napomohlo znovu nepříznivé počasí. K větší bouračce se dvěma zraněními došlo v Tuhani na Lomnicku, do stromu narazilo auto v Šumburku nad Desnou.

„V 5.50 byli přes tísňovou linku 112 povoláni hasiči do Stružince (části obce Tuhaň), kde se srazila dvě auta. Nehoda si vyžádala dvě zranění, řidiče z jednoho osobního automobilu hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení, používali jak rozpínák, tak nůžky a museli odstřihnout celý levý bok auta. Po dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná. Cestou zpět hasiči urgovali posypové vozy na nesjízdnou komunikaci přes Stružinec," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Po šesté hodině zasahovali turnovští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou Český Dub na komunikaci z Českého Dubu na Všelibice, kde visel nákladní automobil ze stráně a hrozilo jeho převrácení.

Povolat správce komunikace museli podle mluvčí hasiči před 7. hodinou také na R35 ve směru za Libercem, kde před Jeřmanicemi začala kolabovat doprava. Hasiči sem byli přivoláni k nehodě osobního automobilu, který sjel do příkopu. Další z nehod se stala v Liberci - části Ruprechtice.

Dvě zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobních aut v části obce Cvikov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a Cvikova. Hasiči provedli vyproštění osob za asistence Zdravotnické záchranné služby, nemuseli přitom použít hydraulické nářadí.

Ke smrtelné nehodě došlo na Liberecku

Řidič Škody Octavie havaroval krátce po půl osmé ráno se svým autem v Ruprechticích na Michelském vrchu do oplocení u domu a následně do sloupku dalšího oplocení. Jako první byli na místě policisté, kteří muže vyprostili z vozidla a zahájili poskytování první předlékařské pomoci.

„Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pokračovala osádka s oživováním muže a následně jej převezla do Krajské nemocnice v Liberci. Tam 79letý muž, bohužel, krátce před jednou hodinou odpoledne zemřel. Podle zatím prvotních informací není vyloučeno, že muži za volantem se náhle zhoršil zdravotní stav a následkem toho havaroval. Zda tomu tak skutečně bylo či nikoliv osvětlí až soudní pitva, kterou policisté nařídí," upřesnila krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

 Bez zranění, ale s únikem provozních náplní se stala nehoda v části obce Šumburk nad Desnou. Tam narazil osobní automobil do stromu. Z vozidla unikala nafta, kterou hasiči jímali do speciálních nádob. Únik se jim podařilo nakonec zastavit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu.

Jeřáb semilských hasičů se ve čtvrtek osvědčil u řady událostí. Po půl deváté s ním hasiči vyprošťovali v obci Slaná osobní automobil, který sjel mimo silnici a bokem narazil do domu. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Aktuální stav sjízdnosti silnic 2. 4. 2015, 13.10 hodin:
silnice I/13 - Nový Bor - Prácheň - sjízdné s opatrností
silnice I/14 směrem na Smržovku - zablokovaný kamion, blokuje celou silnici
Jablonec n. N., ulice Pražská - směr ke kruhovému objezdu - stojí řada kamionů, vozovka sjízdná pouze pro osobní vozy, nikoliv pro kamiony a autobusovou dopravu
silnice I/13 - Albrechtice u Frýdlantu - zablokováno kamiony, provoz je zcela omezen, ve směru na Liberec je silnice pro osobní vozy průjezdná s opatrností

Energetici již odvolali kalamitní stav

Situace na severu Čech se po silné vichřici i přes další čtvrteční sněžení uklidnila a v současné době evidují energetici již běžný provoz distribuční soustavy.

„Sníh nám zatím problémy nepůsobí. Kalamitní stav pro okresy Liberec, Semily a Hradec Králové byl odvolán k dnešní 12. hodině. Je možné, že se ještě nějaké poruchy na vedení nízkého napětí mohou především v období víkendu objevit, bude se ovšem jednat především o rekreační lokality, do kterých přijedou po silné vichřici naši zákazníci zkontrolovat své chaty a chalupy. Volat poté mohou na poruchovou linku 840 850 860," upřesnila tisková mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

Náhled fotogalerie

Dopravní <a href=nehoda s vyproštěním Stružinec" title="Dopravní nehoda s vyproštěním Stružinec" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda s vyproštěním Stružinec" title="Dopravní nehoda s vyproštěním Stružinec" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Slaná u Semil" title="Dopravní nehoda Slaná u Semil" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Slaná u Semil" title="Dopravní nehoda Slaná u Semil" width="75" />
 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima v Jablonci na začátku dubna prověřila i pracovníky technických služeb
Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina
Obrazem: Pád stromu v Lučanech
Obrazem: Březnová zima na Jablonecku
Sníh ochromil dopravu v kraji, řada silnic je neprůjezdná
Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn