Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

02.04.2015 15:07:49 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

Už před čtvrteční šestou hodinou ranní vyrazili krajští hasiči opět do terénu. Zaměstnává je řada nehod, kterým napomohlo znovu nepříznivé počasí. K větší bouračce se dvěma zraněními došlo v Tuhani na Lomnicku, do stromu narazilo auto v Šumburku nad Desnou.

„V 5.50 byli přes tísňovou linku 112 povoláni hasiči do Stružince (části obce Tuhaň), kde se srazila dvě auta. Nehoda si vyžádala dvě zranění, řidiče z jednoho osobního automobilu hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení, používali jak rozpínák, tak nůžky a museli odstřihnout celý levý bok auta. Po dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná. Cestou zpět hasiči urgovali posypové vozy na nesjízdnou komunikaci přes Stružinec," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Po šesté hodině zasahovali turnovští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou Český Dub na komunikaci z Českého Dubu na Všelibice, kde visel nákladní automobil ze stráně a hrozilo jeho převrácení.

Povolat správce komunikace museli podle mluvčí hasiči před 7. hodinou také na R35 ve směru za Libercem, kde před Jeřmanicemi začala kolabovat doprava. Hasiči sem byli přivoláni k nehodě osobního automobilu, který sjel do příkopu. Další z nehod se stala v Liberci - části Ruprechtice.

Dvě zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobních aut v části obce Cvikov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a Cvikova. Hasiči provedli vyproštění osob za asistence Zdravotnické záchranné služby, nemuseli přitom použít hydraulické nářadí.

Ke smrtelné nehodě došlo na Liberecku

Řidič Škody Octavie havaroval krátce po půl osmé ráno se svým autem v Ruprechticích na Michelském vrchu do oplocení u domu a následně do sloupku dalšího oplocení. Jako první byli na místě policisté, kteří muže vyprostili z vozidla a zahájili poskytování první předlékařské pomoci.

„Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pokračovala osádka s oživováním muže a následně jej převezla do Krajské nemocnice v Liberci. Tam 79letý muž, bohužel, krátce před jednou hodinou odpoledne zemřel. Podle zatím prvotních informací není vyloučeno, že muži za volantem se náhle zhoršil zdravotní stav a následkem toho havaroval. Zda tomu tak skutečně bylo či nikoliv osvětlí až soudní pitva, kterou policisté nařídí," upřesnila krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

 Bez zranění, ale s únikem provozních náplní se stala nehoda v části obce Šumburk nad Desnou. Tam narazil osobní automobil do stromu. Z vozidla unikala nafta, kterou hasiči jímali do speciálních nádob. Únik se jim podařilo nakonec zastavit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu.

Jeřáb semilských hasičů se ve čtvrtek osvědčil u řady událostí. Po půl deváté s ním hasiči vyprošťovali v obci Slaná osobní automobil, který sjel mimo silnici a bokem narazil do domu. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Aktuální stav sjízdnosti silnic 2. 4. 2015, 13.10 hodin:
silnice I/13 - Nový Bor - Prácheň - sjízdné s opatrností
silnice I/14 směrem na Smržovku - zablokovaný kamion, blokuje celou silnici
Jablonec n. N., ulice Pražská - směr ke kruhovému objezdu - stojí řada kamionů, vozovka sjízdná pouze pro osobní vozy, nikoliv pro kamiony a autobusovou dopravu
silnice I/13 - Albrechtice u Frýdlantu - zablokováno kamiony, provoz je zcela omezen, ve směru na Liberec je silnice pro osobní vozy průjezdná s opatrností

Energetici již odvolali kalamitní stav

Situace na severu Čech se po silné vichřici i přes další čtvrteční sněžení uklidnila a v současné době evidují energetici již běžný provoz distribuční soustavy.

„Sníh nám zatím problémy nepůsobí. Kalamitní stav pro okresy Liberec, Semily a Hradec Králové byl odvolán k dnešní 12. hodině. Je možné, že se ještě nějaké poruchy na vedení nízkého napětí mohou především v období víkendu objevit, bude se ovšem jednat především o rekreační lokality, do kterých přijedou po silné vichřici naši zákazníci zkontrolovat své chaty a chalupy. Volat poté mohou na poruchovou linku 840 850 860," upřesnila tisková mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

Náhled fotogalerie

Dopravní <a href=nehoda s vyproštěním Stružinec" title="Dopravní nehoda s vyproštěním Stružinec" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda s vyproštěním Stružinec" title="Dopravní nehoda s vyproštěním Stružinec" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Semily - Kozákovská" title="Dopravní nehoda Semily - Kozákovská" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Slaná u Semil" title="Dopravní nehoda Slaná u Semil" width="75" />
Dopravní <a href=nehoda Slaná u Semil" title="Dopravní nehoda Slaná u Semil" width="75" />
 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima v Jablonci na začátku dubna prověřila i pracovníky technických služeb
Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina
Obrazem: Pád stromu v Lučanech
Obrazem: Březnová zima na Jablonecku
Sníh ochromil dopravu v kraji, řada silnic je neprůjezdná
Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třináctý díl Trdliště přivítá Helenu Čubovou
Obrazem: Koncert Smržováčku na Noci kostelů
Svoz nebezpečného odpadu a bioodpadu v Jablonci v sobotu 24. května
Noc kostelů na Valdštejně nabídne koncert i prohlídku krovu kaple
VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky

Nejčtenější články

22.05.: Hořel rodinný dům v Jablonci, hasiči našli člověka bez známek života
21.05.: Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků
22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace