Po zloději na Smržovce pátral i vrtulník, může jít o uprchlého vězně

27.10.2018 14:12:53 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka,Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Po zloději na Smržovce pátral i vrtulník, může jít o uprchlého vězně

Aktualizováno: V brzkých ranních hodinách v sobotu 27. října vnikl neznámý zloděj do rekreační chalupy ve Smržovce. Byl však vyrušen majitelkou objektu. Z chaty nestihl nic odcizit a dal se na útěk. Mohlo by se jednat o uprchlého vězně z rýnovické věznice.

Aktualizováno 27. 10. 16.00:
Uprchlý vězeň byl v sobotu odpoledne dopaden, zatím není prokázana souvislost s vloupáním do chatky ve Smržovce. Podrobnosti zde

„Policisté okamžitě začali propátrávat okolí chatové oblasti. Do pátrací akce bylo zapojeno na dvě desítky policistů včetně dvou policejních psovodů se služebními psy. Na místo byl povolán dokonce i vrtulník s termokamerou, který propátrával nejen samotnou chatovou oblast, ale i okolní lesní porost," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová, která zároveň dodala: „Podle prvotně zjištěných informací, které však zatím nemáme dosud potvrzeny, by se mohlo zřejmě jednat o hledaného uprchlého 39letého vězně, po kterém jsme 25. října 2018 vyhlásili pátrání (podrobnosti zde)."

Pachatele se bohužel ani pomocí vrtulníku zatím nepodařilo vypátrat a zadržet. Policisté se i nadále případu intenzivně věnují a po pachateli dále pátrají. „V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci i na veřejnost. Pokud si někdo z občanů, zejména v oblasti, kde ke vloupání došlo, všimli něčeho podezřelého, pohybu neznámého muže, ať prosím kontaktují policisty prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," doplnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí policisté pátrají po uprchlém muži z rýnovické věznice
Policisté hledají svědky loupeže v areálu jablonecké nemocnice
Kriminalisté dopadli v Tanvaldě zloděje, který se na útěku i brodil řekou
Policisté hledají dva muže, kteří mohou objasnit poškození 27 aut

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace