Po pěti dnech bude kalamitní stav v Jablonci odvolán k páteční půlnoci

20.01.2017 13:04:57 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Po pěti dnech bude kalamitní stav v Jablonci odvolán k páteční půlnoci

Kalamita v Jablonci nad Nisou je odvolána k páteční půlnoci. Odhad nákladů na zimní údržbu za první tři lednové týdny činí zhruba 11 milionů korun. Ačkoli město Jablonec nad Nisou je aktuálně v režimu rozpočtového provizoria bude schopno veškeré závazky spojené se zimní údržbou bez problémů uhradit.

Chodníky

Běžně udržované chodníky v Jablonci nad Nisou jsou z 90% vyčištěné, ještě zbývá doklízet chodníky podél krajských komunikací - například ulice Maršovická, Rychnovská, Na Svahu, Ladova, Želivského také zbývá kousek Podhorské. Kolem krajských komunikací je nejhorší situace v ulici SNP, na jejímž vyčištění spolupracují TSJ s KSS LK pracuje a budou pokračovat i na úklidu kolem kruhových objezdů, které jsou ve správě krajských silničářů.

Dnešním dnem by měly být chodníky v Jablonci od sněhových závalů vyčištěné a přechází se na běžnou údržbu. Postupně se odváží hromady sněhu, které brání bezpečnému pohybu kolem chodníků a z parkovacích ploch.

Parkoviště

Parkovací automat na Horním náměstí zůstává vypnutý, ostatní parkovací automaty jsou už v provozu, placená parkoviště v centru města jsou již vyčištěná. Parkoviště u zimního stadionu je v současné době mimo provoz kvůli množství sněhu.

Pokračuje se v úklidech sněhu a odklízení parkovacích ploch u škol a školek, děkujeme za spolupráci ředitelům školských zařízení a za pochopení rodičům.

Odpady

Zbývá ještě uvolnit cca 10 stanovišť na separovaný odpad z 246. Podle informací od svozové společnosti SKS se již bez problémů podařilo svézt komunální i separovaný odpad. Od pondělka budou zejména pracovníci VPP uvolňovat sníh od odpadkových košů.

Veřejné osvětlení

Množství sněhu se podepsalo i na funkčnosti veřejného osvětlení a v některých lokalitách dochází k výpadkům. Závady se začínají postupně odstraňovat, nejprve je ale nutné odhrnout sníh od paty stožáru, která je pro opravu klíčová. K odstranění sněhu budou využívání pracovníci VPP.

Odvozy sněhu

Sněhová deponie i nadále je u Městské haly, kapacita stále dostačuje. Do pátečního rána se z jabloneckých ulic a chodníků odvezlo 614 sněhových fůr.


Stalinovy ruce

Opět vypověděla službu převodovka lopatkového nakladače zvaného Stalinovy ruce, dnes nakladač nepracuje. Náhradu obstarává velká sněhová fréza značky Kahlbacher, která je aktuálně namontována na stroji Mercedes Unimo a je zhruba dvakrát výkonnější než lopatkový nakladač ruské výroby. Umí odklidit sníh odstřelem až do 30 metrů nebo stejně jako Stalinovy ruce odkládat na náklaďák.

V provozu je 10 sněhových fréz, 15 nakladačů, 20 náklaďáků na odvoz. V ulicích je kolem stovky lidí, i nadále se na úklidu podílejí pracovníci VPP i odsouzení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zvládání kalamitního stavu v Jablonci čtvrtý den
Jablonec se už třetí den potýká s kalamitním stavem
Jablonec zvládá kalamitní stav i s pomocí nakladače Stalinovy ruce
Jablonec vyhlásil kalamitní stav
Dávejte pozor na střechy, padají rampouchy
Parkujte s rozumem, apeluje jablonecký magistrát na řidiče
Příval sněhu v Jablonci odklízí technika i pracovníci VPP
V noci znovu přisněžilo, hasiči dál vyprošťují auta a odstraňují stromy
Jablonec na začátku ledna zasypal sníh

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn