Pivovar Rezek v Zásadě odstartoval oficiálně provoz

18.09.2015 12:02:01 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Zásada

Pivovar Rezek v Zásadě odstartoval oficiálně provoz

V Zásadě byl ve čtvrtek 10. září oficiálně spuštěn do provozu pivovar Rezek. Slavnostní otevření pivovaru provedla starostka Zásady Andrea Princová. Přítomen byl kromě majitele Daniela Rezka a dalších hostů i primátor Jablonce Petr Beitl.

Pivovar Rezek je umístěn do objektu, který původně sloužil jako sklářská dílna. Tu zřídil pradědeček Daniela Rezka počátkem minulého století. Sklo se zde vyrábělo do 2. světové války. V době socialismu byl objekt využíván jako prodejna potravin. V devadesátých letech minulého století sem byla umístěna výroba nově vzniklé firmy Truhlářství Zásada s.r.o.

Po ukončení jabloneckého pivovaru Jantar nebyl na Jablonecku žádný pivovar, někteří jeho zaměstnanci našli nově práci právě v Zásadě. Pivovar i pivo Rezek se jmenuje po zakladateli a podnikateli v jedné osobě Danielu Rezkovi. Majitel truhlárny, sklárny a penzionu si tak doplnil portfolio o minipivovar, který je tak posledním dílkem do skládačky Zážitková agentura Zásada. Ta kromě ubytování nabízí i interaktivní dílny. V plánu má majitel vyrobit 100 až 120 hektolitrů piva, v nabídce bude světlá jedenáctka, polotmavá dvanáctka a třináctistupňový ALE.

Do budoucna by chtěl Daniel Rezek z pivovaru udělat i kulturně-společenské centrum. Kromě prohlídky pivovaru je možné si za poplatek v Pivovaru Rezek uvařit i své vlastní pivo, otevírací doba je pondělí, úterý, středa, čtvrtek a neděle od 16 do 22 hodin a v pátek a v sobotu dokonce do 22 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn