Petr Beitl je jabloneckým starostou

11.11.2010 20:07:33 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Beitl je jabloneckým starostou

Nového starostu má od čtvrtka Jablonec nad Nisou. Je jím dle očekávání Petr Beitl z Občanské demokratické strany (ODS).

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib

„Chci navázat na dobrou práci občansko-demokratických starostů v minulosti," uvedl. Hlavním úkolem je nyní podle něj stabilizovat městský rozpočet. „Reálně hrozí, že si město bude půjčovat peníze na provoz, což je nepřijatelné. Musíme udělat analýzu, personální audit," konstatoval.

Místostarostou se stal dosavadní starosta Petr Tulpa z Domova nad Nisou. Bude mít na starosti školství a kulturu. Zároveň je místostarostou statutárním, to znamená, že přebírá povinnosti starosty v době jeho nepřítomnosti.

Děti vyměnil za míchačku

Dalšími místostarosty ustavující jablonecké zastupitelstvo zvolilo Petra Vobořila z Domova nad Nisou a Miloše Vele z ODS. Vobořil zodpovídá za rozvoj města a investice. „Jdu od dětí k míchačce," zhodnotil v nadsázce fakt, že v minulém volebním období byl místostarostou pro školství. Hlavně chce zprůhlednit veřejné zakázky. „Je třeba zlepšit jejich publicitu na webu města," zdůraznil. Vele vzal na svá bedra oblast financí a majetku. „Nebude lehké spravovat finance v době, kdy je nutné šetřit," zmínil.

 

Další videa ze zastupitelstva: 

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib     Volba místostarostů Jablonec n.N. 11.11.2010

Ve vedení je šest Petrů

Starosta a místostarostové jsou uvolnění, za výkon své funkce pobírají plat. Zastupitelstvo zvolilo i radu města. Pikantní je, že šest z nich jsou Petrové. Kromě starosty Beitla a místostarostů Tulpy a Vobořila ještě Petr Karásek, Petr Louda a Petr Roubíček. Doplňuje je senátorka Soňa Paukrtová a Miroslav Pelta.

V Jablonci utvořily koalici dvě největší strany vzešlé z komunálních voleb - ODS s devíti mandáty a Domov nad Nisou s osmi. V třicetičlenném zastupitelstvu tak mají dohromady 17 hlasů. Podle Beitla je to výhoda. „V minulém období vládla koalice složená ze čtyř stran, ve dvou je vždy snadnější se dohodnout," sdělil. Koalici podporuje i TOP 09 se čtyřmi hlasy.

U této nové strany je zajímavé, že dva její zvolení členové odstoupili ještě před prvním zasedáním zastupitelstva. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek odstoupil z důvodu časového zaneprázdnění, nahradil ho Jaroslav Kraus. Eva Novákovou Radoslav Topol.

Opozice prý bude konstruktivní

Největší opoziční stranou jsou sociální demokraté s pěti zástupci. Jejich lídrem je odstupující místostarosta Otakar Kypta. „Město se musí rozvíjet, budeme konstruktivní opozicí," uvedl. Po volbách ho překvapilo, že Domov nad Nisou šel do koaliční spolupráce s ODS. „Domov měl s ODS ostré boje, velmi silně se proti nim profiloval. Podle ohlasů lidí si myslím, že trošku tímto krokem pomátli voliče. Nicméně jejich rozhodnutí respektuji," doplnil šéf jablonecké opozice. Zbývající čtyři místa obsadili po dvou zástupci Věcí veřejných a komunistů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn