Petr Beitl je jabloneckým starostou

11.11.2010 20:07:33 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Beitl je jabloneckým starostou

Nového starostu má od čtvrtka Jablonec nad Nisou. Je jím dle očekávání Petr Beitl z Občanské demokratické strany (ODS).

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib

„Chci navázat na dobrou práci občansko-demokratických starostů v minulosti," uvedl. Hlavním úkolem je nyní podle něj stabilizovat městský rozpočet. „Reálně hrozí, že si město bude půjčovat peníze na provoz, což je nepřijatelné. Musíme udělat analýzu, personální audit," konstatoval.

Místostarostou se stal dosavadní starosta Petr Tulpa z Domova nad Nisou. Bude mít na starosti školství a kulturu. Zároveň je místostarostou statutárním, to znamená, že přebírá povinnosti starosty v době jeho nepřítomnosti.

Děti vyměnil za míchačku

Dalšími místostarosty ustavující jablonecké zastupitelstvo zvolilo Petra Vobořila z Domova nad Nisou a Miloše Vele z ODS. Vobořil zodpovídá za rozvoj města a investice. „Jdu od dětí k míchačce," zhodnotil v nadsázce fakt, že v minulém volebním období byl místostarostou pro školství. Hlavně chce zprůhlednit veřejné zakázky. „Je třeba zlepšit jejich publicitu na webu města," zdůraznil. Vele vzal na svá bedra oblast financí a majetku. „Nebude lehké spravovat finance v době, kdy je nutné šetřit," zmínil.

 

Další videa ze zastupitelstva: 

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib     Volba místostarostů Jablonec n.N. 11.11.2010

Ve vedení je šest Petrů

Starosta a místostarostové jsou uvolnění, za výkon své funkce pobírají plat. Zastupitelstvo zvolilo i radu města. Pikantní je, že šest z nich jsou Petrové. Kromě starosty Beitla a místostarostů Tulpy a Vobořila ještě Petr Karásek, Petr Louda a Petr Roubíček. Doplňuje je senátorka Soňa Paukrtová a Miroslav Pelta.

V Jablonci utvořily koalici dvě největší strany vzešlé z komunálních voleb - ODS s devíti mandáty a Domov nad Nisou s osmi. V třicetičlenném zastupitelstvu tak mají dohromady 17 hlasů. Podle Beitla je to výhoda. „V minulém období vládla koalice složená ze čtyř stran, ve dvou je vždy snadnější se dohodnout," sdělil. Koalici podporuje i TOP 09 se čtyřmi hlasy.

U této nové strany je zajímavé, že dva její zvolení členové odstoupili ještě před prvním zasedáním zastupitelstva. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek odstoupil z důvodu časového zaneprázdnění, nahradil ho Jaroslav Kraus. Eva Novákovou Radoslav Topol.

Opozice prý bude konstruktivní

Největší opoziční stranou jsou sociální demokraté s pěti zástupci. Jejich lídrem je odstupující místostarosta Otakar Kypta. „Město se musí rozvíjet, budeme konstruktivní opozicí," uvedl. Po volbách ho překvapilo, že Domov nad Nisou šel do koaliční spolupráce s ODS. „Domov měl s ODS ostré boje, velmi silně se proti nim profiloval. Podle ohlasů lidí si myslím, že trošku tímto krokem pomátli voliče. Nicméně jejich rozhodnutí respektuji," doplnil šéf jablonecké opozice. Zbývající čtyři místa obsadili po dvou zástupci Věcí veřejných a komunistů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn