Petr Beitl je jabloneckým starostou

11.11.2010 20:07:33 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Beitl je jabloneckým starostou

Nového starostu má od čtvrtka Jablonec nad Nisou. Je jím dle očekávání Petr Beitl z Občanské demokratické strany (ODS).

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib

„Chci navázat na dobrou práci občansko-demokratických starostů v minulosti," uvedl. Hlavním úkolem je nyní podle něj stabilizovat městský rozpočet. „Reálně hrozí, že si město bude půjčovat peníze na provoz, což je nepřijatelné. Musíme udělat analýzu, personální audit," konstatoval.

Místostarostou se stal dosavadní starosta Petr Tulpa z Domova nad Nisou. Bude mít na starosti školství a kulturu. Zároveň je místostarostou statutárním, to znamená, že přebírá povinnosti starosty v době jeho nepřítomnosti.

Děti vyměnil za míchačku

Dalšími místostarosty ustavující jablonecké zastupitelstvo zvolilo Petra Vobořila z Domova nad Nisou a Miloše Vele z ODS. Vobořil zodpovídá za rozvoj města a investice. „Jdu od dětí k míchačce," zhodnotil v nadsázce fakt, že v minulém volebním období byl místostarostou pro školství. Hlavně chce zprůhlednit veřejné zakázky. „Je třeba zlepšit jejich publicitu na webu města," zdůraznil. Vele vzal na svá bedra oblast financí a majetku. „Nebude lehké spravovat finance v době, kdy je nutné šetřit," zmínil.

 

Další videa ze zastupitelstva: 

Zastupitelstvo 11.11.2010 Slib     Volba místostarostů Jablonec n.N. 11.11.2010

Ve vedení je šest Petrů

Starosta a místostarostové jsou uvolnění, za výkon své funkce pobírají plat. Zastupitelstvo zvolilo i radu města. Pikantní je, že šest z nich jsou Petrové. Kromě starosty Beitla a místostarostů Tulpy a Vobořila ještě Petr Karásek, Petr Louda a Petr Roubíček. Doplňuje je senátorka Soňa Paukrtová a Miroslav Pelta.

V Jablonci utvořily koalici dvě největší strany vzešlé z komunálních voleb - ODS s devíti mandáty a Domov nad Nisou s osmi. V třicetičlenném zastupitelstvu tak mají dohromady 17 hlasů. Podle Beitla je to výhoda. „V minulém období vládla koalice složená ze čtyř stran, ve dvou je vždy snadnější se dohodnout," sdělil. Koalici podporuje i TOP 09 se čtyřmi hlasy.

U této nové strany je zajímavé, že dva její zvolení členové odstoupili ještě před prvním zasedáním zastupitelstva. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek odstoupil z důvodu časového zaneprázdnění, nahradil ho Jaroslav Kraus. Eva Novákovou Radoslav Topol.

Opozice prý bude konstruktivní

Největší opoziční stranou jsou sociální demokraté s pěti zástupci. Jejich lídrem je odstupující místostarosta Otakar Kypta. „Město se musí rozvíjet, budeme konstruktivní opozicí," uvedl. Po volbách ho překvapilo, že Domov nad Nisou šel do koaliční spolupráce s ODS. „Domov měl s ODS ostré boje, velmi silně se proti nim profiloval. Podle ohlasů lidí si myslím, že trošku tímto krokem pomátli voliče. Nicméně jejich rozhodnutí respektuji," doplnil šéf jablonecké opozice. Zbývající čtyři místa obsadili po dvou zástupci Věcí veřejných a komunistů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn