Pět milionů půjde na program, který pomůže podnikatelským nápadům

15.05.2019 20:11:20 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Pět milionů půjde na program, který pomůže podnikatelským nápadům

Výzkum, vývoj, inovace - tři klíčová slova pro budoucnost. Velkou pozornost jim dlouhodobě věnuje Liberecký kraj. Letos opět prostřednictvím Regionálního inovačního programu podpoří nejrůznější projekty a inovace. Z rozpočtu na podporu kraj dá bezmála pět milionů korun. Odsouhlasila to rada kraje na svém úterním zasedání. Záměr musí ještě projednat krajské zastupitelstvo 28. května.

„V rozpočtu Libereckého kraje je na tyto aktivity vyčleněna částka 4 743 000 korun, což je o jeden a půl milionu více než v loňském roce," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Stejně jako vloni, i tento rok poskytuje Liberecký kraj inovační, startovací a technologické vouchery. „V minulém roce byl o ně velký zájem," dodala Loučková Kotasová.

Smyslem inovačních voucherů je podpořit vznik spolupráce mezi podnikateli z Libereckého kraje a vysokými školami nebo výzkumnými institucemi v České republice.

Startovací vouchery pak mají za cíl, jak sám jejich název napovídá, pomoci nastartovat zajímavé podnikatelské záměry a doplnit tak to, čemu se věnují například Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink, Student Business Club a další organizace a školy, jež pomáhají začínajícím podnikatelům s uskutečněním jejich business plánů.

Technologické vouchery jsou určeny k ověření technologických či technických řešení a k otestování výsledků výzkumu v praxi před uvedením na trh.

Předkládat žádosti mohou podnikatelé od 1. července do 16. září. Maximální výše dotace činí 250 tisíc korun a 70 % celkových výdajů projektu. Bližší informace jsou na dotačním webu Libereckého kraje https://dotace.kraj-lbc.cz.

Minulý rok podpořil Liberecký kraj řadu projektů. Prostřednictvím inovačních voucherů například testování nových membránových technologií k regeneraci a recyklaci odpadních vod a testování a výroba pokročilých elektronických zařízení pro energetiku a chytré budovy sloužící k analýze spotřeby elektrické energie.

Startovací vouchery pomohly vývoji a inovaci včetně testování SMART textilních materiálů pro zvýšení antibakteriálních a samočistících technologií a vývoji nových internetových a softwarových aplikací, které rozšíří možnosti online i off-line firem v digitálním světě e-commerce.

Technologické vouchery pak umožnily ověřit postupy, jimiž je možné na 3D tiskárně vyrobit přizpůsobitelné brýlové obruby.

„Regionální inovační program je jedním ze způsobů podpory moderních technologií. Pevně věřím, že se nám příští rok i díky této podpoře podaří naplňovat prostory podnikatelského inkubátoru, pro který rekonstruujeme budovu D v blízkosti krajského úřadu," uzavřel hejtman Martin Půta.

Kancelářské a dílenské prostory budoucího podnikatelského inkubátoru budou mít 3.700 m2. Práce na rekonstrukci začala loni firma CL-EVANS s.r.o. Budova bývalých dílen by měla být dokončená v příštím roce. Celkové náklady jsou zhruba 269 milionů korun bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelé kraje schválili projekty v rámci inovačního programu
Pomoc mladým v podnikání aneb O nejlepší start-up TUL
Rada pro vědu, výzkum a inovace schválila vouchery na podporu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn