Pět milionů půjde na program, který pomůže podnikatelským nápadům

15.05.2019 20:11:20 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Pět milionů půjde na program, který pomůže podnikatelským nápadům

Výzkum, vývoj, inovace - tři klíčová slova pro budoucnost. Velkou pozornost jim dlouhodobě věnuje Liberecký kraj. Letos opět prostřednictvím Regionálního inovačního programu podpoří nejrůznější projekty a inovace. Z rozpočtu na podporu kraj dá bezmála pět milionů korun. Odsouhlasila to rada kraje na svém úterním zasedání. Záměr musí ještě projednat krajské zastupitelstvo 28. května.

„V rozpočtu Libereckého kraje je na tyto aktivity vyčleněna částka 4 743 000 korun, což je o jeden a půl milionu více než v loňském roce," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Stejně jako vloni, i tento rok poskytuje Liberecký kraj inovační, startovací a technologické vouchery. „V minulém roce byl o ně velký zájem," dodala Loučková Kotasová.

Smyslem inovačních voucherů je podpořit vznik spolupráce mezi podnikateli z Libereckého kraje a vysokými školami nebo výzkumnými institucemi v České republice.

Startovací vouchery pak mají za cíl, jak sám jejich název napovídá, pomoci nastartovat zajímavé podnikatelské záměry a doplnit tak to, čemu se věnují například Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink, Student Business Club a další organizace a školy, jež pomáhají začínajícím podnikatelům s uskutečněním jejich business plánů.

Technologické vouchery jsou určeny k ověření technologických či technických řešení a k otestování výsledků výzkumu v praxi před uvedením na trh.

Předkládat žádosti mohou podnikatelé od 1. července do 16. září. Maximální výše dotace činí 250 tisíc korun a 70 % celkových výdajů projektu. Bližší informace jsou na dotačním webu Libereckého kraje https://dotace.kraj-lbc.cz.

Minulý rok podpořil Liberecký kraj řadu projektů. Prostřednictvím inovačních voucherů například testování nových membránových technologií k regeneraci a recyklaci odpadních vod a testování a výroba pokročilých elektronických zařízení pro energetiku a chytré budovy sloužící k analýze spotřeby elektrické energie.

Startovací vouchery pomohly vývoji a inovaci včetně testování SMART textilních materiálů pro zvýšení antibakteriálních a samočistících technologií a vývoji nových internetových a softwarových aplikací, které rozšíří možnosti online i off-line firem v digitálním světě e-commerce.

Technologické vouchery pak umožnily ověřit postupy, jimiž je možné na 3D tiskárně vyrobit přizpůsobitelné brýlové obruby.

„Regionální inovační program je jedním ze způsobů podpory moderních technologií. Pevně věřím, že se nám příští rok i díky této podpoře podaří naplňovat prostory podnikatelského inkubátoru, pro který rekonstruujeme budovu D v blízkosti krajského úřadu," uzavřel hejtman Martin Půta.

Kancelářské a dílenské prostory budoucího podnikatelského inkubátoru budou mít 3.700 m2. Práce na rekonstrukci začala loni firma CL-EVANS s.r.o. Budova bývalých dílen by měla být dokončená v příštím roce. Celkové náklady jsou zhruba 269 milionů korun bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelé kraje schválili projekty v rámci inovačního programu
Pomoc mladým v podnikání aneb O nejlepší start-up TUL
Rada pro vědu, výzkum a inovace schválila vouchery na podporu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn