Pěnčín na čele I.B třídy navýšil náskok

19.04.2017 12:10:08 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Na druhé místo I.B třídy východ se probojovaly Plavy výhrou nad Albrechticemi, ale „může" za to bezbranková remíza Lučan v Držkově. Poslední Kokonín statečně bojoval první poločas s vedoucím Pěnčínem, ale vysoké prohře nezabránil.

Plavy - Albrechtice 4:3 (2:2)

Plavy se utkaly doma s dosud na jaře neporaženými Albrechticemi. Začátek zápasu domácím vůbec nevyšel. Kupili chybu na chybu a hosté toho brzy využili. První branku vstřelil z pokutového kopu Pipek po zbytečném faulu Jóna. Na pronikajícího Bělohlávka. Druhý gól hostů vstřelil ve 13. minutě hlavou z rohu Honzák, kdy domácí obrana včetně brankáře zcela selhala. Domácí byli na ručník. Naštěstí se domácí nesložili a hra se postupně začala vyrovnávat a šancí na obou stranách bylo požehnaně. V 19. minutě si navedl míč k velkém vápnu Lupa a míč uklidil k tyči hostujícího brankáře. Vyrovnání přišlo ve 31. minutě po rohovém kopu, kdy Sitarčík zatočil roh na zadní tyč, kde míč do brány doklepnul po chybě brankáře hlavou Rimský. Do poločasu se oba týmy shodně předháněly ve vytváření chyb na jedné straně a zahazování šancí na druhé straně.

Druhý poločas tak začínal za remízového stavu 2:2. Bohužel začátek druhé půle opět zastihnul domácí tým nekoncentrovaný a s kolmou přihrávkou ve 47. minutě na vápno si uměl poradit Štěpnička a hosté znovu vedli. V této fázi to s domácími nevypadalo vůbec dobře. Obrat nastal až v 64. minutě, kdy střídající Čermák byl na hřišti jednu minutu a ve vápně byl sražen. Pokutový kop s přehledem proměnil Rimský. Útoky a slibné šance se střídaly do konce zápasu na obě strany. Štěstí se nakonec naklonilo na stranu domácích, kdy po zahraném trestném kopu do vápna se v 81. minutě nejlépe ve skrumáži zorientoval J. Černý a zblízka prostřeli hostujícího brankáře. V samotném závěru, kdy síly už ubývaly oběma mužstvům, domácí uhájili vydřené vítězství. Pochvalu zaslouží obě družstva za bojovný výkon a zajímavé střetnutí.

Branky: 19. Lupa, 31. a 67. Rimský (druhá z penalty), 81. Černý - 8. Pipek z penalty, 13. Honzák, 47. Štěpnička. Rozhodčí: Havel - Čurda, Pavlů, ŽK: 3:2. Diváků: 77. Plavy: Škaloud - Votoček, Jelínek, Černý, Jón - Rimský, Plný, Lupa, Toman - Kohoutek (64. Čermák), Sitarčík (69. Pekař). Albrechtice: Bártl - Štěpnička, M. Sedlák, Honzák, Kulhánek - Koldovský, Pipek, Bělina (79. Vávra), Hradecký - Bělohlávek, J. Sedlák.

Libštát - Smržovka 2:3 (0:2)

Utkání I.B třídy východ Libštát - Smržovka<br />Autor: Zdeněk Matura

Domácí po poločase prohrávali o dva góly po střelách Hrabánka a Tolvaje, jiskru naděje vykřesal snížením na 1:2 v 69. minutě Havlíček. V 81. minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení Patočka. Domácí se ale nevzdávali a v 90. snížil na 2:3 Mečíř, víc už ale domácí nestihli a bod nezískali.

Branky: 69. Havlíček, 90. Mečíř - 29. Hrabánek, 41. Tolvaj, 81. Patočka. Rozhodčí: Pánek - Hrbáček, Švec, ŽK: 0:3. Diváků: 40. Smržovka: M. Brož - Červenka, Weilguny, Hnídek, Tolvaj - Hrabánek, A. Brož, Šich, Vokuš - Sucharda, Patočka. Fotogalerie z utkání

Kokonín - FC Pěnčín 1:6 (1:1)

Výborně připravený trávník v Malé Skále byl dějištěm domácího utkání Sokola Kokonín s hosty z Pěnčína. Od úvodní rozehrávky bylo zcela zřetelně vidět, že se utkal poslední tým tabulky s jejím lídrem. Pěnčín, vědom si hráčské kvality, v poklidu kombinoval, točil hru přes celou šířku hřiště domácí poloviny a hledal skulinku v přehuštěné domácí obraně, aby mohl začít měnit skóre na světelné tabuli. Bohužel přišla 9. minuta a v ní se stala věc nevídaná, a to, když po další neproměněné šanci Pěnčína přišel rychle rozehraný balón od kokonínského brankáře na svého středopolaře a ten dlouhým nákopem poslal do průniku jediného vysunutého hráče Šilhána. Pěnčínu nezafungoval ofsajd systém a domácí útočník neměl problém svoji šanci proměnit, a poslat tak svůj tým do překvapivého vedení. Nadále se hrálo na jednu branku, když domácí často nevěděli, kam dřív skočit a Pěnčínští hráči se opět předháněli v tom, kdo a kolik šancí zahodí. Toto fotbalové „trápení" trvalo dlouhých 37 minut a až poté si na centr z rohu naběhl hostující Barcuch a hlavou srovnal skóre. V samotném závěru si domácí při své druhé návštěvě před pěnčínskou brankou vytvořili superšanci, ale tentokrát míč za zády brankáře Krčmárika naštěstí neskončil. Do kabin se tak odcházelo za překvapivého nerozhodného stavu 1:1.

Hosté o poločasové bouřce v kabině, kde jim bylo především vytýkáno neproměňování gólových příležitostí se do druhého poločasu pustili s viditelnou snahou rychle zvrátit výsledek tohoto utkání na svoji stranu, a to začali naplňovat v 55. minutě, kdy se po delší době prosadil Mrklas a poslal Pěnčín konečně do vedení. Šance střídala šanci a domácí pouze nakopávali balóny na půlící čáru, kde je hostující obrana okamžitě posílala před domácí branku a vznikaly tak další neproměněné brankové příležitosti. V 68. minutě konečně dodal svým prvním gólem Pěnčínu klid Pavel Matějček a když se o čtyři minuty později prosadil podruhé Mrklas, zbyla už jenom otázka, na jakém konečném čísle udávajícím počet vstřelených branek hostů se časomíra zastaví. V 76. minutě se trefil hostující hrající trenér Luboš Pumrle a v poslední minutě ukázal svým druhým gólem Pavel Matějček, jak se mají šance proměňovat po sérii dalších zahozených tutovek a uzavřel tak skóre tohoto zápasu na konečných, vzhledem k průběhu utkání pro domácí ještě milosrdných 1:6.

Branky: 9. Šilhán - 37. Barcuch, 55. a 72. Mrklas, 68. a 90. P. Matějček, 76. Pumrle. Rozhodčí: Lopuszynski - Ouředník, Bohata, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Pěnčín: Krčmárik - Lang (46. Matuška), J. Matějček, Balásek, P. Matějček - Ferenc, Pumrle, Barcuch, Zapadlo - Mrklas (82. Heinrich), Hušek (69. Karagi).

Držkov - Lučany 0:0

V tomto utkání padlo hned osm žlutých karet, ale gól ani jediný, takže se obě mužstva rozešla smírně s jedním bodem. Utkání se odehrálo na těžkém podmáčeném terénu a skončilo asi spravedlivou remízou. Hosté si vytvořili dvě gólové šance, naopak domácím hostující gólman Spanilý bravurně chytil pokutový kop. Konec utkání byl zbytečně vyhecovaný a jenom zkušeností a umem hlavního rozhodčího Ouředníka dohrála obě mužstva v plném počtu.

Rozhodčí: Ouředník - Bohata, Lopuszynski, ŽK: 4:4. Diváků: 40. Držkov: E. Dvořák - Pavlata, J. Dvořák, J. Machula, V. Machula - Berka, Batěk, Vrabec, Tomeš - Švčík, Stumer. Lučany: Spanilý - Procházka, Šť. Sobotík, Berndt, Horký - Svozil, Röschl, Koudelka (40. Purm), Nesvadba (55. Kořínek) - Bukvic, Pavelka (67. Patočka).

Harrachov - Roztoky 1:4 (0:2)

Začátek utkání na UMT v Harrachově byl vyrovnaný, ale domácí postupně získali převahu. V 16. minutě nájezd domácích zlikvidoval brankař Maďarčík a ve 21. minutě Veselý trefil břevno roztocké branky. Domácí míče nakopávali za obranu, ve vzduchu však Roztoky měly převahu, takže se vyrovnaly i s velkým množstvím rohových kopů domácích v prvním poločase. Ve druhé polovině prvního poločasu Roztoky hru vyrovnaly a dokázaly se více prosazovat i individuálně. Kopáčkovu střelu ještě ve vápně zblokoval domácí obránce. Individuální akcí O. Davida zakončenou střelou z vápna se již Roztoky dostaly ve 39. minutě do vedení. Dvě minuty na to Tuláček přihrál míč do křídla O. Davidovi, který ho přihrávkou na vápno uvolnil a prvně jmenovaný nájezd zkušeně proměnil - 0:2. A do třetice, po rohovém kopu Jar. Nýdrleho, Mikolášek hlavou těsně minul pravou tyč domácí branky.

Druhý poločas byly Roztoky od začátku aktivní a opět hrozily ze standardních situací. V 53. minutě roztocký Mikolášek rozehrával již několikátý trestný kop a tentokrát gólově. Centr z levé strany proletěl malým vápnem a nabíhající Kopáček hlavou zvýšil na 0:3. Domácí to však nevzdávali a v 58. minutě se Barbořák ocitl sám před brankářem Maďarčíkem a snížil na 1:3. Roztoky potvrdily vítězství v 66. minutě, když dlouhý aut Kopáčka hlavou proměnil ve čtvrtý gól M. Hornig!

Branky: 59. Barbořák - 39. O. David, 41. Tuláček, 53. Kopáček, 65. M. Hornig. Rozhodčí: Dytrt - Urbánek, Švajdler, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Harrachov: Kučera - Kroupa, Jiroutek, Barbořák, Hrdlička, Bergmann, Medal, Veselý, Tuhela, David, Vokál (37. Rieger).

Jablonec n. J. - Horní Branná 1:1 (0:1)

V divokém utkání sice padly jen dva góly, ale zato bylo uděleno osm žlutých karet a čtyři červené.

Branky: 65. J. Vrána - 3. Kubelka. Rozhodčí: Halama - Rympler, Bukvička, ŽK: 5:3, ČK: 3:1 (53. Havlíček, 69. J. Vrána, 84. Šír - 53. Kocourek).