Pecková s Hrzánovou jako Carmen uchvátily publikum

19.01.2020 18:15:50 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pecková s Hrzánovou jako Carmen uchvátily publikum

Dáša Pecková (operní diva Dagmar Pecková) z Chrudimi přijela v klobouku s obří krempou dobýt svět, a protože uměla zpívat a měla moc ráda notoricky známou operu J. Bisseta Carmen, velice ji oslovilo setkání se skutečnou španělskou Carmen (Bára Hrzánová). Asi tak by se dala ve stručnosti shrnout dějová osa příběhu Jana Jiráně a Miroslava Kořínka, který do Jablonce pod názvem Carmen Y Carmen přivezla JT Promotion.

Role dvou hlavních protagonistek jsou autorem psány přímo na tělo Dagmar Peckové a Báře Hrzánové, a na výsledku je to znát. Vedle překrásných árií a osobité choreografie vyplula na povrch ještě jedna věc. A tou je živelnost obou dam. Tu bychom ještě předpokládali u Báry Hrzánové, operní pěvkyně Pecková však v sobě rovněž nezapře horkou krev a temperament.

A tak se na pódiu zpívalo, tančilo, nešetřilo humorem a nefalšovanou zábavou a radostí a v publiku to zase řičelo smíchem a výkřiky bravo, a to bezmála po celou dobu sedmdesátiminutového představení. To se, díky obrovské vytíženosti dvou hlavních představitelek, hraje pouze výjimečně a možná i proto byli návštěvníci po střechu zaplněného kulturního stánku napjatí, co jim tento netradiční divadelní formát nabídne.

„Já jsem uchvácena. Přenádherný zpěv mé oblíbené Dagmar Peckové a vynikající herectví Báry Hrzánové mě doslova dostaly. Vlastně se to dá říci i obráceně. Pecková skvěle hrála a Hrzánová perfektně zpívala. A fórků bylo všude plno. Hrozně ráda bych tuhle smršť viděla ještě jednou," popisovala nadšeně Renata, která se na svéráznou podobu Carmen přijela podívat z více než sto kilometrů vzdáleného města.

A stejně jako paní Renata na tom byli i ostatní diváci, kteří tleskali jako o život, v závěru samozřejmě vestoje a aplaus byl tak hurónský, že ho slyšela i dcera, která přijela pro svoji maminku a čekala na ni u parkoviště kousek od divadla. Bravo, dámy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn