Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

03.06.2020 07:47:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

Jako momentálně jediná galerie v České republice s pravidelným výstavním programem výhradně zaměřeným na autorský šperk, má galerie POUZAR&OVÁ jedinečnou příležitost vystavit v prostorách komorní galerie v Jablonci nad Nisou nejnovější část tvorby sochaře a šperkaře Pavla Opočenského. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 10. června od 17 hodin.

Jeho práce patří po několik desítek let k tomu nejlepšímu, co na poli autorského šperku v Čechách, ale i v celosvětovém měřítku vzniká. O tom svědčí i fakt, že takováto samostatná výstava tohoto autora už v naší republice nebyla dlouho k vidění. O to více pořadatele těší, že si Pavel Opočenský vybral právě jabloneckou galerii, aby zde české veřejnosti poprvé představil své šperky ze série Epidemie.

„Recyklace nalezených a dosloužilých věcí jako staré lyže, bakelitové kryty zásuvek a podobných užitých předmětů, snowboardů, kytary, a v posledních měsících části motorů aut slouží a inspiruje k znovu oživení krásy materiálů původně designovaným k specifickým účelům. Pozůstatek formy původního účelu předmětů je bonus vedoucí k mému způsobu využití a následování forem detailů k finálnímu tvaru šperků (broží a prstenů). Přes 20 let se k tomuto konceptu periodicky vracím a vždy je to vyprovokováno nálezy u různých městských popelnic a odpadu opraven. Série „Epidemie" vznikla v době „nouzového" stavu mezi 13. 3. - 2. 6. díky času, který nedobrovolně poskytla,"řekl o výstavě sám autor děl Pavel Opočenský.

Výstava Epidemie bude v Galerii POUZAR&OVÁ, Pražská 18, 466 01 Jablonec nad Nisou otevřena v pondělí a čtvrtek od 15 do 19 hodin od 10. června do 27. srpna 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Holokaust si připomněli i v Jablonci
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám
Zajímavosti okolo gólů jablonecké ligové historie
Od února bude možné v jablonecké MHD platit kartou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella

Nejčtenější články

26.01.: Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
25.01.: Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
25.01.: Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn