Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

03.06.2020 07:47:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

Jako momentálně jediná galerie v České republice s pravidelným výstavním programem výhradně zaměřeným na autorský šperk, má galerie POUZAR&OVÁ jedinečnou příležitost vystavit v prostorách komorní galerie v Jablonci nad Nisou nejnovější část tvorby sochaře a šperkaře Pavla Opočenského. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 10. června od 17 hodin.

Jeho práce patří po několik desítek let k tomu nejlepšímu, co na poli autorského šperku v Čechách, ale i v celosvětovém měřítku vzniká. O tom svědčí i fakt, že takováto samostatná výstava tohoto autora už v naší republice nebyla dlouho k vidění. O to více pořadatele těší, že si Pavel Opočenský vybral právě jabloneckou galerii, aby zde české veřejnosti poprvé představil své šperky ze série Epidemie.

„Recyklace nalezených a dosloužilých věcí jako staré lyže, bakelitové kryty zásuvek a podobných užitých předmětů, snowboardů, kytary, a v posledních měsících části motorů aut slouží a inspiruje k znovu oživení krásy materiálů původně designovaným k specifickým účelům. Pozůstatek formy původního účelu předmětů je bonus vedoucí k mému způsobu využití a následování forem detailů k finálnímu tvaru šperků (broží a prstenů). Přes 20 let se k tomuto konceptu periodicky vracím a vždy je to vyprovokováno nálezy u různých městských popelnic a odpadu opraven. Série „Epidemie" vznikla v době „nouzového" stavu mezi 13. 3. - 2. 6. díky času, který nedobrovolně poskytla,"řekl o výstavě sám autor děl Pavel Opočenský.

Výstava Epidemie bude v Galerii POUZAR&OVÁ, Pražská 18, 466 01 Jablonec nad Nisou otevřena v pondělí a čtvrtek od 15 do 19 hodin od 10. června do 27. srpna 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn