Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

22.10.2020 16:06:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

Na základě zpřísněných vládních opatření bude od pondělí 26. října regulovaný vstup klientů do budovy jabloneckého magistrátu v ulici Komenského 8. V jednom patře bude moci být maximálně pět osob. Zároveň se prodlužuje úprava provozu ve dvou úředních dnech, a to do 3. listopadu.

„Upozorňujeme občany, že kvůli omezené kapacitě čekáren bude ve stanovených úředních hodinách, platných po dobu nouzového stavu, na odbor správní vpouštěno maximálně pět osob na jedno poschodí. Dosavadní praxe a naše zkušenost, bohužel, ukázala, že klienti využívají oficiální úřední hodiny v maximální míře bez ohledu na akutní naléhavost vyřízení svých záležitosti," sdělil vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Podle jeho slov je pak na úřadě tolik lidí, že není možné dodržovat vládní nařízení, zvláště ta, která se týkají zachování dvoumetrových rozestupů. „Zároveň na návštěvníky opakovaně a důrazně apelujeme, aby po celou dobu přítomnosti v budově používali roušky, neboť i v tomto ohledu zaznamenáváme jejich značnou nedisciplinovanost," potvrdil Karlovský.

Jablonecký magistrát má stanovené úřední hodiny na pondělí a středu mezi 8-11 a 15-17 hodinou. V úterý, čtvrtek a pátek mohou na úřad přijít pouze ti, kteří se předem telefonicky schůzku dojednali. „Tato opatření měla platnost do pátku 23. října. Dnes je však prodlužuji do konce nouzového stavu, případně do odvolání či modifikace vládních pravidel s ohledem na možný další vývoj situace," informoval tajemník úřadu Marek Řeháček.

Až do odvolání omezila svou činnost matrika na odboru správním, a to pouze na nezbytné a neodkladné matriční úkony, v omezeném provozu pracuje také celý odbor stavební a životního prostředí. Své požadavky mohou klienti vyřizovat na číslech 483 357 370 (stavební úřad), 483 357 361 (vodoprávní úřad), 483 357 392 (životní prostředí a památková péče) a 483 357 295 (dopravní a silniční úřad).

Nově zůstala pouze jedna pracovnice také v informačním centru přímo v budově radnice. „Přesto je radniční informační středisko stále otevřené a slouží kromě jiného také jako filtr pro vstup veřejnosti do úřadu," řekla vedoucí oddělení vnitřní správy Eva Peukertová.

Naopak zcela mimo provoz je od 22. října do 3. listopadu Turistické infocentrum v Kostelní ulici. „Bohužel pro veřejnost je středisko vládním nařízením uzavřeno. Své služby můžeme poskytovat pouze na e-mailu info@jablonec.com a telefonu 774 667 677. Zboží je pak možné si vyzvednot po dohodě kdykoliv," konstatoval ředitel JKIC Petr Vobořil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelstvo města Jablonec se při splnění určitých omezení sejde
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
Jablonecká matrika do odvolání omezuje činnost
Jablonecký magistrát zavádí úřední dny
Jablonecký krizový štáb zasedl před začátkem nouzového stavu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozvánka na talentové zkoušky do tanvaldské sportovky
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu
Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
17.04.: Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn