Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

22.10.2020 16:06:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

Na základě zpřísněných vládních opatření bude od pondělí 26. října regulovaný vstup klientů do budovy jabloneckého magistrátu v ulici Komenského 8. V jednom patře bude moci být maximálně pět osob. Zároveň se prodlužuje úprava provozu ve dvou úředních dnech, a to do 3. listopadu.

„Upozorňujeme občany, že kvůli omezené kapacitě čekáren bude ve stanovených úředních hodinách, platných po dobu nouzového stavu, na odbor správní vpouštěno maximálně pět osob na jedno poschodí. Dosavadní praxe a naše zkušenost, bohužel, ukázala, že klienti využívají oficiální úřední hodiny v maximální míře bez ohledu na akutní naléhavost vyřízení svých záležitosti," sdělil vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Podle jeho slov je pak na úřadě tolik lidí, že není možné dodržovat vládní nařízení, zvláště ta, která se týkají zachování dvoumetrových rozestupů. „Zároveň na návštěvníky opakovaně a důrazně apelujeme, aby po celou dobu přítomnosti v budově používali roušky, neboť i v tomto ohledu zaznamenáváme jejich značnou nedisciplinovanost," potvrdil Karlovský.

Jablonecký magistrát má stanovené úřední hodiny na pondělí a středu mezi 8-11 a 15-17 hodinou. V úterý, čtvrtek a pátek mohou na úřad přijít pouze ti, kteří se předem telefonicky schůzku dojednali. „Tato opatření měla platnost do pátku 23. října. Dnes je však prodlužuji do konce nouzového stavu, případně do odvolání či modifikace vládních pravidel s ohledem na možný další vývoj situace," informoval tajemník úřadu Marek Řeháček.

Až do odvolání omezila svou činnost matrika na odboru správním, a to pouze na nezbytné a neodkladné matriční úkony, v omezeném provozu pracuje také celý odbor stavební a životního prostředí. Své požadavky mohou klienti vyřizovat na číslech 483 357 370 (stavební úřad), 483 357 361 (vodoprávní úřad), 483 357 392 (životní prostředí a památková péče) a 483 357 295 (dopravní a silniční úřad).

Nově zůstala pouze jedna pracovnice také v informačním centru přímo v budově radnice. „Přesto je radniční informační středisko stále otevřené a slouží kromě jiného také jako filtr pro vstup veřejnosti do úřadu," řekla vedoucí oddělení vnitřní správy Eva Peukertová.

Naopak zcela mimo provoz je od 22. října do 3. listopadu Turistické infocentrum v Kostelní ulici. „Bohužel pro veřejnost je středisko vládním nařízením uzavřeno. Své služby můžeme poskytovat pouze na e-mailu info@jablonec.com a telefonu 774 667 677. Zboží je pak možné si vyzvednot po dohodě kdykoliv," konstatoval ředitel JKIC Petr Vobořil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastupitelstvo města Jablonec se při splnění určitých omezení sejde
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
Jablonecká matrika do odvolání omezuje činnost
Jablonecký magistrát zavádí úřední dny
Jablonecký krizový štáb zasedl před začátkem nouzového stavu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn