Otevřeli nové Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou

11.02.2019 14:32:50 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Otevřeli nové Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou

V budově Obvodního oddělení policie v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května proběhlo ve čtvrtek 7. února slavnostní otevření nově vzniklého Oddělení hlídkové služby. Tohoto aktu se osobně zúčastnil ředitel Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezídia plukovník Martin Hrinko, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, plukovník Vladislav Husák, vedoucí Územního odboru v Jablonci nad Nisou plukovník Pavel Langr, primátor města Jablonec nad Nisou pan Milan Kroupa a další významní hosté.

K přítomným nejprve promluvil plukovník Vladislav Husák, plukovník Martin Hrinko a poté i primátor města Milan Kroupa. Všichni tři vyjádřili spokojenost s tím, že se v Jablonci nad Nisou podařilo zřídit Oddělení hlídkové služby. „Jedná se o policisty, kteří by měli devadesátpět procent své služby vykonávat v ulicích města a působit v nich nejen represivně, ale také preventivně," uvedl plukovník Martin Hrinko.

Poté plukovník Martin Hrinko společně s panem primátorem před vchodem na Oddělení hlídkové služby slavnostně přestřihli stuhu. Všechny přítomné tímto oddělením provedl jeho vedoucí podporučík Ondřej Mastník. Dva policisté, kteří jsou na tomto oddělení zařazeni ve službě, zájemcům ukázali i služební vozidlo a seznámili je s jeho výbavou pro výkon hlídkové služby.

Otevření nově vzniklého Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Policie ČR Oddělení hlídkové služby jsou zřizována ve větších městech, a proto i v Jablonci nad Nisou. Jsou určena speciálně k plnění úkolů hlídkové služby, která je nejviditelnější činností pořádkové policie. Policisté z Oddělení hlídkové služby při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům.

Provádějí také prvotní opatření na místě činu a pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se zaměřují především na drobnou majetkovou kriminalitu a další delikty, které patří mezi nejrozšířenější a veřejnost nejvíce obtěžují. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost. Jejich úkolem je tedy i svojí přítomností v ulicích města preventivně působit na občany páchající protiprávní jednání.

Cílem činnosti hlídkové služby je tedy chránit bezpečnost osob a jejich majetku, předcházet a zabraňovat porušování veřejného pořádku a páchání trestné činnosti, zakročovat proti osobám dopouštějícím se protiprávního jednání, řešit přestupky a dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a činit opatření při porušení zákona.

V současné době je na jabloneckém oddělení hlídkové služby zařazeno celkem devět policistů včetně vedoucího. V nadcházejícím období je záměr toto oddělení doplnit o další policisty a do budoucna by zde mohlo vykonávat službu až 14 policistů. „Byl bych velmi rád, kdyby se nám podařilo volná místa obsadit co nejdříve a být tak v plné síle pro výkon hlídkové služby na území celého města Jablonce nad Nisou," řekl vedoucí Oddělení hlídkové služby podporučík Ondřej Mastník. V Libereckém kraji jsou v součané době tři oddělení hlídkové služby - v Liberci, České Lípě a nově tedy i v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU
V centru Liberce hořel autobus

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT