Otevřeli nové Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou

11.02.2019 14:32:50 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Otevřeli nové Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou

V budově Obvodního oddělení policie v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května proběhlo ve čtvrtek 7. února slavnostní otevření nově vzniklého Oddělení hlídkové služby. Tohoto aktu se osobně zúčastnil ředitel Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezídia plukovník Martin Hrinko, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, plukovník Vladislav Husák, vedoucí Územního odboru v Jablonci nad Nisou plukovník Pavel Langr, primátor města Jablonec nad Nisou pan Milan Kroupa a další významní hosté.

K přítomným nejprve promluvil plukovník Vladislav Husák, plukovník Martin Hrinko a poté i primátor města Milan Kroupa. Všichni tři vyjádřili spokojenost s tím, že se v Jablonci nad Nisou podařilo zřídit Oddělení hlídkové služby. „Jedná se o policisty, kteří by měli devadesátpět procent své služby vykonávat v ulicích města a působit v nich nejen represivně, ale také preventivně," uvedl plukovník Martin Hrinko.

Poté plukovník Martin Hrinko společně s panem primátorem před vchodem na Oddělení hlídkové služby slavnostně přestřihli stuhu. Všechny přítomné tímto oddělením provedl jeho vedoucí podporučík Ondřej Mastník. Dva policisté, kteří jsou na tomto oddělení zařazeni ve službě, zájemcům ukázali i služební vozidlo a seznámili je s jeho výbavou pro výkon hlídkové služby.

Otevření nově vzniklého Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Policie ČR Oddělení hlídkové služby jsou zřizována ve větších městech, a proto i v Jablonci nad Nisou. Jsou určena speciálně k plnění úkolů hlídkové služby, která je nejviditelnější činností pořádkové policie. Policisté z Oddělení hlídkové služby při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům.

Provádějí také prvotní opatření na místě činu a pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se zaměřují především na drobnou majetkovou kriminalitu a další delikty, které patří mezi nejrozšířenější a veřejnost nejvíce obtěžují. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost. Jejich úkolem je tedy i svojí přítomností v ulicích města preventivně působit na občany páchající protiprávní jednání.

Cílem činnosti hlídkové služby je tedy chránit bezpečnost osob a jejich majetku, předcházet a zabraňovat porušování veřejného pořádku a páchání trestné činnosti, zakročovat proti osobám dopouštějícím se protiprávního jednání, řešit přestupky a dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a činit opatření při porušení zákona.

V současné době je na jabloneckém oddělení hlídkové služby zařazeno celkem devět policistů včetně vedoucího. V nadcházejícím období je záměr toto oddělení doplnit o další policisty a do budoucna by zde mohlo vykonávat službu až 14 policistů. „Byl bych velmi rád, kdyby se nám podařilo volná místa obsadit co nejdříve a být tak v plné síle pro výkon hlídkové služby na území celého města Jablonce nad Nisou," řekl vedoucí Oddělení hlídkové služby podporučík Ondřej Mastník. V Libereckém kraji jsou v součané době tři oddělení hlídkové služby - v Liberci, České Lípě a nově tedy i v Jablonci nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Provoz nemocniční lékárny o Velikonocích a květnových svátcích

V sobotu 20. 4. a pondělí 22. 4. je provoz lékárny v jablonecké nemocnici zajištěn od 8 do 16 hodin. Zavřeno bude v pátek 19. 4. a neděli 21. 4. V květnových státních svátcích, středy 1. a 8. 5., bude lékárna v provozu od 8 do 16 hodin. Nemocniční lékárnu najdete nedaleko hlavního vchodu, stačí jít po zelené či červené barvě. Informace k běžné otevírací době a sortimentu včetně prodejny zdravotnických potřeb jsou zveřejněny na www.nemjbc.cz.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě vysoké prohry jabloneckých házenkářů s Mostem
Na Ash Fieldu začal Blesk vítězně
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Aneta Langerová rozezpívala i stydlíny

Nejčtenější články

18.04.: Škoda Felicie skončila na Smržovce pod strání v kolejišti
19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
17.04.: Tanvaldská sportovka vybojovala postup do krajského finále ve vybíjené

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT