Otevřeli DEXIC µFabLab a představili program pro studenty

21.02.2019 10:55:54 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Otevřeli DEXIC µFabLab a představili program pro studenty

V Liberci otevřeli technologickou dílnu pro vývoj prototypů, kterou 19. února 2019 představili veřejnosti. DEXIC μFabLab je moderní technologická dílna pro mladé se zájmem o 3D tisk, tisk plošných spojů, IoT (Internet of Things = Internet Věcí) řešení nebo robotizaci.

Na úvodní akci v Krajské vědecké knihovně dorazilo více než 40 technologických nadšenců, zástupců veřejné správy. Po krátkém úvodním slovu představil Vojtěch Jíra (DEX Innovation Centre) koncept DEXIC µFabLabu, vybavení a pro koho je určen.

Návštěvníky programu motivovali i tři hosté. Prvním byl Alan Fabik s IoT stavebnicí BigClown, který mluvil o svém rozjezdu digitálního podnikání. Druhý host a konstruktér známé robotí holky Matyldy, Michal Seidl, seznámil posluchače s příběhem, jak Matylda vůbec vznikla a jak se vydala stopem na cestu po republice. Vladimír Hůda se svým projektem EASYmap mluvil o využití dronů při mapování terénu nebo sledování nebezpečných míst.

DEXIC µFabLab

Najdete ho hned vedle Krajské vědecké knihovny v Liberci a v současné době nabízí studentům středních a vysokých škol vzdělávací program, do kterého je možné se registrovat do úterý 26. 2. Ten bude rozvíjet během sedmi lekcí jejich podnikatelské a digitální znalosti.

Po skončení prvního vzdělávacího programu bude µFabLab nadále sloužit studentům, ale prostory budou přístupné i startupům a malým a středním podnikatelům, kteří budou mít zájem o vývoj vlastních prototypů.

Jaké je vybavení

První návštěvníci si mohli prohlédnout dvě 3D tiskárny Průša, který je asi nejznámějším českým výrobcem; tiskárnu Sinterit Lisa pro SLS tisk funkčních prototypů; tiskárnu plošných spojů Voltera V-one, Arduino IoT kity, dále pájecí stanice, osciloskopy a další drobnosti.

Více informací o konceptu DEXIC µFabLabu, vybavení nebo vzdělávacím programu najdete na http://dex-ic.com/dexic-fablab.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Robot Matylda si jede stopem z Jablonce do Pelhřimova pro rekord

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře
ZŠ Pasířská bude reprezentovat Jablonecko
Obrazem : In line závody v Tanvaldě
1. kolo KPD mužů a žen v atletice
Obrazem:Tanvaldské sportovní hry seniorů

Nejčtenější články

22.05.: Obrazem : In line závody v Tanvaldě
22.05.: ZŠ Pasířská bude reprezentovat Jablonecko
21.05.: Obrazem:Tanvaldské sportovní hry seniorů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn