Oslavy Ještědu odhalí nepřístupná místa a přinesou muziku i divadlo

11.09.2019 08:00:35 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Oslavy Ještědu odhalí nepřístupná místa a přinesou muziku i divadlo

Muzika, divadlo, kouzla, ale i sportovní aktivity včetně populárního vynášení sudů s pivem na vrchol, k tomu možnost prohlídnout si běžne nepřístupná místa horského hotelu a vysílače - to vše korunováno nádherným výhledem z výšky 1012 metrů nad mořem. Tak budou vypadat Oslavy Ještědu, které se uskuteční v sobotu 14. září v areálu této významné stavby.

Letos slaví Ještěd už 46. narozeniny; tato originální stavba architekta Karla Hubáčka byla oceněna Mezinárodní unií architektů, je národní kulturní památkou a současně stavbou 20. století.

„Oslavy Ještědu se staly tradiční akcí, kterou využívají celé rodiny z širokého okolí k návštěvě této památky. Spojení prohlídky „mozku" vysílače, kulturního programu a akcí pro děti zájemce láká. Ještěd pravidelně v době oslav navštíví tisíce lidí," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Technické zázemí vysílače Českých Radiokomunikací se otevírá návštěvníkům vždy jen jednou do roka, právě v rámci těchto oslav. Nahlédnout bude možné i do designových interiérů hotelu a restaurace, které se postupně vrací do své původní podoby z roku 1973, kdy zahájil Ještěd provoz.

V tento den je také možné si projít také strojovnu kabinové lanovky, stanici horské služby i areál skokanských můstků, kde kromě prohlídek s průvodcem proběhne mistrovství republiky ve skoku na lyžích.

Odvážlivci poměří své síly při tradičním závodu ve vynášení sudů na vrchol Ještědu. Startuje se v 10 hodin od dolní stanice lanovky a cíl je na Ještědu. Soutěží se ve čtyřech kategoriích - muži vynášejí třicetilitrové a padesátilitrové sudy, ženy a dorost patnáctilitrové. Krom toho mohou také v otevřené kategorii matky a otcové nést v krosně nahoru děti.

I letos uchystali pořadatelé pestrý hudební program. Na své si přijdou milovníci všech žánrů. V 10.30 zahájí kapela Ajeto Glass Dixieland, která zahraje v neworleanském stylu osvědčené dixielandové písničky. Převzaté písně z české i zahraniční hudební scény přednese krkonošská multižánrová skupina S(nad)Váhou a vrcholem letošních oslav bude od 17 hodin vystoupení liberecké kapely ATMO Music.

Nebudou chybět ani akce pro děti. Divadelní představení sehrají Divadlo na Kliku a loutkové divadlo Kozlík v hotelové restauraci. Tancování a zpívání si připraví Anna Pávková při své Pohádkové a Indiánské show. Přijede i kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška, se kterým si bude možno užít Školu kouzel plnou zábavných triků, kouzel a zábavných iluzí na venkovním pódiu od 12.00 a 15.30.

V dolním areálu na Beranově cestě budou pro děti připravené outdoorové aktivity - lukostřelba, překážková dráha, hod na koš či střelba na branku. Na stánku Libereckého kraje pak budou k vyzvednutí hrací karty, za jejichž vyplnění děti dostanou v hotelu Ještěd odměnu.

Science centrum iQlandia si pro návštěvníky připraví nově badatelský workshop v kriminalisticko-detektivním duchu, během kterého se budou snímat otisky prstů z předmětů, vyplňovat daktyloskopická karta, prozkoumávat povrch nábojnice nebo tvořit odlitek stopy. Nebudou ale chybět ani oblíbené interaktivní exponáty.

U stánku Policie České republiky si návštěvníci budou moci prohlédnout nejen technické vybavení a výstroj policisty, ale i policejní vůz.

Ke stažení

Plakát Oslavy Ještědu 2019 s programem

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn