Oslavy Ještědu odhalí nepřístupná místa a přinesou muziku i divadlo

11.09.2019 08:00:35 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Oslavy Ještědu odhalí nepřístupná místa a přinesou muziku i divadlo

Muzika, divadlo, kouzla, ale i sportovní aktivity včetně populárního vynášení sudů s pivem na vrchol, k tomu možnost prohlídnout si běžne nepřístupná místa horského hotelu a vysílače - to vše korunováno nádherným výhledem z výšky 1012 metrů nad mořem. Tak budou vypadat Oslavy Ještědu, které se uskuteční v sobotu 14. září v areálu této významné stavby.

Letos slaví Ještěd už 46. narozeniny; tato originální stavba architekta Karla Hubáčka byla oceněna Mezinárodní unií architektů, je národní kulturní památkou a současně stavbou 20. století.

„Oslavy Ještědu se staly tradiční akcí, kterou využívají celé rodiny z širokého okolí k návštěvě této památky. Spojení prohlídky „mozku" vysílače, kulturního programu a akcí pro děti zájemce láká. Ještěd pravidelně v době oslav navštíví tisíce lidí," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Technické zázemí vysílače Českých Radiokomunikací se otevírá návštěvníkům vždy jen jednou do roka, právě v rámci těchto oslav. Nahlédnout bude možné i do designových interiérů hotelu a restaurace, které se postupně vrací do své původní podoby z roku 1973, kdy zahájil Ještěd provoz.

V tento den je také možné si projít také strojovnu kabinové lanovky, stanici horské služby i areál skokanských můstků, kde kromě prohlídek s průvodcem proběhne mistrovství republiky ve skoku na lyžích.

Odvážlivci poměří své síly při tradičním závodu ve vynášení sudů na vrchol Ještědu. Startuje se v 10 hodin od dolní stanice lanovky a cíl je na Ještědu. Soutěží se ve čtyřech kategoriích - muži vynášejí třicetilitrové a padesátilitrové sudy, ženy a dorost patnáctilitrové. Krom toho mohou také v otevřené kategorii matky a otcové nést v krosně nahoru děti.

I letos uchystali pořadatelé pestrý hudební program. Na své si přijdou milovníci všech žánrů. V 10.30 zahájí kapela Ajeto Glass Dixieland, která zahraje v neworleanském stylu osvědčené dixielandové písničky. Převzaté písně z české i zahraniční hudební scény přednese krkonošská multižánrová skupina S(nad)Váhou a vrcholem letošních oslav bude od 17 hodin vystoupení liberecké kapely ATMO Music.

Nebudou chybět ani akce pro děti. Divadelní představení sehrají Divadlo na Kliku a loutkové divadlo Kozlík v hotelové restauraci. Tancování a zpívání si připraví Anna Pávková při své Pohádkové a Indiánské show. Přijede i kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška, se kterým si bude možno užít Školu kouzel plnou zábavných triků, kouzel a zábavných iluzí na venkovním pódiu od 12.00 a 15.30.

V dolním areálu na Beranově cestě budou pro děti připravené outdoorové aktivity - lukostřelba, překážková dráha, hod na koš či střelba na branku. Na stánku Libereckého kraje pak budou k vyzvednutí hrací karty, za jejichž vyplnění děti dostanou v hotelu Ještěd odměnu.

Science centrum iQlandia si pro návštěvníky připraví nově badatelský workshop v kriminalisticko-detektivním duchu, během kterého se budou snímat otisky prstů z předmětů, vyplňovat daktyloskopická karta, prozkoumávat povrch nábojnice nebo tvořit odlitek stopy. Nebudou ale chybět ani oblíbené interaktivní exponáty.

U stánku Policie České republiky si návštěvníci budou moci prohlédnout nejen technické vybavení a výstroj policisty, ale i policejní vůz.

Ke stažení

Plakát Oslavy Ještědu 2019 s programem

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn