Oslavy 30 let Randovky nekončí

08.11.2014 09:51:20 | Autor: Claire Mališová | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Oslavy 30 let Randovky nekončí

Středeční školní den (5. 11.) se pro studenty a učitele jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy změnil na den poněkud netradiční - ve škole jako by se posunul čas zpátky do roku 1984, přesněji do dne 3. září. Gymnázium dnes totiž již podruhé, tentokrát se současnými studenty, slavilo třicetileté výročí od založení školy.

"Naše oslavy měly dvě fáze. V té první jsme se setkali s absolventy, což pro nás všechny bylo milou příležitostí potkat bývalé studenty, dnes lékaře, sportovce či režiséry a zavzpomínat na doby jejich studií. Shodli jsme se s kolegy, že nám tahle setkání dala pocit, že třicetiletá práce širokého týmu lidí měla smysl. (více o setkání zde). Nyní následovaly oslavy s našimi současnými žáky," pravil ředitel gymnázia Tomáš Hofrichter.

 

První část středečního dopoledne nejdříve probíhala v Eurocentru, kde byli jako každým rokem tradičně vyhlašováni nejlepší studenti za uplynulý školní rok, ať už za úspěchy v olympiádách a soutěžích či za úspěchy sportovní. Hosty se symbolicky stali bývalí ředitelé gymnázia, jmenovitě Jindřich Kurfiřt, Jiří Šimůnek či Petr Tulpa, kteří zavzpomínali na staré časy a těm nejúspěšnějším předali věcné ceny. Na závěr byla slavnostně představena nová hymna školy.

Druhá část pak probíhala přímo ve škole, po shromáždění všech studentů se události přenesly do 3. září 1984 a škola byla slavnostně otevřena. Všichni zúčastnění dorazili v dobových kostýmech pro ještě větší autentičnost této události. Poté bylo všem představeno očekávané překvapení - dort ve tvaru dnešní podoby Gymnázia Dr. Antona Randy. Studenti se následně rozdělili do skupin a místo klasického vyučování pro ně byla v budově školy připravena různá stanoviště, která žákům blíže představila tehdejší dobu. Přichystáno bylo také několik kvízů, které měly za úkol prověřit, kolik toho studenti o osmdesátých letech vědí. Připomenut byl například svátek VŘSR, který byl tradičně slaven 7. listopadu, kdy se výzdobou oken stal křižník Aurora. Nechyběla ani sportovní část, svá stanoviště měly i sporty jako je atletika, biatlon, tenis, cyklistika nebo lyžování.

"Od začátku bylo jasné, že oslavy se současnými studenty se budou od těch abiturientských lišit - méně nostalgie, více studentské radosti a recese. A tak vznikl nápad uspořádat oslavy v retro stylu. Vděčným obdobím pro studenty byla samozřejmě éra reálného socialismu, ve které škola vznikla, ale oslavy nebyly jen o ní. Celé oslavy si ostatně připravili studenti sami. A to je možná na celé věci to nejcennější," řekl ředitel Tomáš Hofrichter.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Randovka slavila 30 let

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT