Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu

21.04.2020 17:01:38 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu

Údržbu komunikací po zimní sezóně zahájilo statutární město Jablonec nad Nisou opravami ulic, které slouží jako objízdné trasy kvůli uzavírkám křižovatek Rádelský mlýn nebo Budovatelů-Poštovní. Oddělení správy komunikací letos hospodaří s částkou 19 milionů korun.

„Hotová je první fáze oprav v tzv. obrazcích, během které se nám podařilo opravit ulice sloužící jako objízdné trasy pro uzavírku jabloneckého ramene křižovatky Rádelský mlýn, ale i pro uzavírku křižovatky Budovatelů-Poštovní," upozornil vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý. Vyspravené tak jsou ulice Belgická, Riegrova a Ladova. „Dále se bude standardně pokračovat údržbou komunikací I. a II. tříd a těch, po kterých vedou linky městské hromadné dopravy," dodal Černý. V současné chvíli technické služby provádějí údržbu vozovek například v ulicích Palackého, Rýnovická, Na Roli a pokračovat budou postupně dále do Mšena.

Kromě běžných oprav a údržby se oddělení zaměřuje také ne velkoplošné opravy komunikací. Původně na ně bylo v letošním městském rozpočtu vyčleněno 10 milionů korun. Kvůli přesunům položek do finanční rezervy počítá oddělení zatím s miliony šesti.

„Naše záměry velkoplošných oprav nerušíme, ale část časově zbytných výdajů jsme v rámci rozpočtu přesunuli do nové rezervy, určené na obranu proti pravděpodobnému významnému propadu daňových příjmů měst a obcí v roce 2020," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil. „Situaci budeme průběžně v řádu týdnů vyhodnocovat, na příznivé změny ekonomiky operativně reagovat a k plánovaným opravám a investicím se budeme vracet," doplnil náměstek, podle kterého ani po uvolnění vládních opatření není možné vyčíslit velikost propadu příjmů rozpočtu města.

„Na některých celoplošných opravách spolupracujeme s vlastníky inženýrských sítí. Takovým příkladem je ulice Uhelná, kde po rekonstrukci plynovodu položíme kompletně nový povrch. Dále se velkoplošné opravy budou provádět třeba v ulicích Korálková, Podlesí či Školní," připomněl vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu. Kromě komunikací dostanou kompletně nový povrch také kupříkladu chodníky podél části ulice Prosečské nebo Mechové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Sjezd na Jablonec z Rádelského mlýna již uzavřen
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
V Arbesově ulici v Jablonci bude možnost připojení na novou kanalizaci
V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě
Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Vyfrézovaná místa na silnicích v Jablonci jsou opravená
Stavba v jabloneckém centru začne 16. března
Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn