Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci

19.06.2021 17:25:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci

Porucha na ocelovém plynovodu a jeho nutná rychlá oprava je důvodem uzavírky části ulice 5. května v křižovatce s ulicí Kamennou a Kokonínskou. Uzavírka začne v noci z neděle 20. na pondělí 21. června a potrvá tři týdny. Doprava bude odkloněná po značených objížďkách.

Plynaři objevili technický problém na ocelovém plynovodu v ulici 5. května počátkem června. „Plynovod vykazuje známky koroze a pro zajištění spolehlivých dodávek pro obyvatele Jablonce musíme provést komplexní opravu. To si, bohužel, vyžádá omezení v dopravě, za která se občanům města omlouváme. Naší prioritou je ale zajištění bezpečných a bezproblémových dodávek plynu," řekl Pavel Zajíc, mluvčí společnosti GasNet Služby.

Podle jeho slov je proto křižovatku ulic 5. května - Kamenná - Kokonínská nutné pro dopravu úplně uzavřít, a to v délce 15 metrů na každou stranu. V provozu zůstane pouze jeden jízdní pruh ulice Kamenná, do nějž se bude vjíždět z ulice 5. května. Uzavírka začne v noci z neděle 20. na pondělí 21. června a, pokud nepřijdou neočekávané komplikace, potrvá do 11. července.

„V současné době máme místo zabezpečené a připravujeme opravu. Odkrytý plynovod pravidelně kontrolujeme a práce jsme dočasně zastavili, aby mělo město čas se na uzavírku připravit a přesměrovat dopravu," dodal Jiří Doležal, mistr okrsku GasNet Služby, který řídí práce na místě poruchy.

Objízdné trasy městem

„Nečekaná uzavírka hlavního tahu městem přinese komplikace a zásadní změny ve vedení dopravy, a to jak osobní a nákladní, tak hromadnými dopravními prostředky. U autobusů se budou muset změnit trasy, upravit jízdní řády a vypustit zastávku v Kamenné ulici. Pokud se podaří opravu plynovodu dokončit dříve, vrátí se vše k původnímu nastavení. Chápeme, že je to nepříjemná situace, nicméně havárii plynového vedení je nutné řešit co nejrychleji, neboť odklady by mohly ohrozit bezpečí ve městě. Proto všem občanům děkujeme za pochopení," uvedl primátor Jiří Čeřovský.

Křižovatka ulic 5. května - Kamenná - Kokonínská bude uzavřená pro dopravu v délce 15 metrů do každé strany od uzlu plynového vedení. Objízdné trasy budou značené, tranzit na Tanvald a Harrachov povede přes Černou studnici.

V současné době jsou v Jablonci tři velké uzavírky:

- ulice V Aleji se dokončuje, k dopravnímu provozu se otevře 1. července s tím, že dokončovat se bude ještě zeleň
- most v ulici Vodní - tam se bude pracovat do 30. září
- dešťová kanalizace a rekonstrukce dalších sítí i veřejného osvětlení u OC Central - uzavřená ul. Gen. Mrázka od křižovatky Poštovní - Opletalová - Liberecká po křižovatku ul. Gen. Mrázka - Máchova. Křižovatka u městského divadla by se měla otevřít 28. června, tzn. že od pondělí 28. června bude možné z ulice Budovatelů odbočit vzhůru ulicí Poštovní a dále ulicí Opletalova a odtud ulicí Korejskou do ul. Rýnovické nebo na Horní náměstí.

Kvůli výlukám budou zrušené některé zastávky MHD

Kvůli uzavírce na křižovatce 5. května - Kamenná - Kokonínská se musí změnit také trasy autobusů a vypadne zastávka Kamenná ve směru z autobusového nádraží na ulici 5. května. Nově tak budou vozy na autobusové nádraží vjíždět od OK U Zeleného stromu ulicí Budovatelů, u hotelu Merkur odbočí vpravo do ulice Soukenná a přes Dolní náměstí, kde bude zřízená náhradní zastávka, ulicí Lipanskou na nádraží. Autobusy směřující k Žižkovu Vrchu, na Rychnov či Lukášov vyjedou z nádraží na ulici 5. května, dále ulicí Kamennou, kde budou autobusy využívat stávající zastávku, pak vzhůru ulicemi Kamennou a Hasičskou přes Horní náměstí do ulice 28. října, ze které mohou odbočit vpravo i vlevo do ulice Rýnovické.

Protože po dobu tří týdnů zhoustne doprava v ulici Soukenné, budou zde po stejnou dobu zrušená placená parkování. „Jako náhrada poslouží parkovací místa na Anenském a Dolním náměstí, kde budou po dobu uzavírky v ulici 5. května vypnuté parkovací automaty," sdělil Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Objízdné trasy linek MHD od pondělí 21. 6. do neděle 11. 7. 2021

Dopravní opatření:

- zrušení zastávky Kamenná směr OK U Zeleného stromu,
- zřízení náhradní zastávky (NZ) na Dolním nám. pro linky jedoucí ze Soukenné ul. směrem na autobusové nádraží (AN),
- zřízení náhradní zastávky (NZ) v ul. 28. října u křižovatky s ul. Rýnovická.

Objízdné trasy jednotlivých linek MHD:

Linka č. 101 směr Janov - Bedřichov: ze zastávky Pražská do ul. U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase;
Linka č. 101 směr Rychnov: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická - Liberecká (NZ Liberecká) - Budovatelů (NZ Lázně) - Anenské náměstí - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase;
Linka č. 103 směr Jablonecké Paseky: ze zastávky Lázně ul. Budovatelů - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase;
Linka č. 103 směr Horní Proseč: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - 28. října (zastávka Nemocniční) a dále po své trase.
Na lince č. 103 po dobu platnosti výlukového jízdního řádu jsou všechny spoje prodlouženy až do zastávky Horní Proseč. Jedná se o částečnou náhradu za linku č. 105, která nebude zajíždět na AN.
Linka č. 104 směr Lučany, Maxov: ze zastávky Lázně ulicí Budovatelů - Soukenná - Dolní náměstí (náhradní zastávka) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase,
Linka č. 104 směr Lukášov: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní náměstí - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická a dále po své trase.
Linka č. 105 směr Horní Proseč: ze zastávky Pražská do ulice U Zeleného stromu - Anenské nám. - Budovatelů (zastávka Lázně) a dále pokračuje po své trase. Spoje s odjezdem v 13:30 a 17:30 hod. začínají místo na AN v Pražské. Spoje s odjezdem z Kokonína v 5:56, 6:56 a 7:29 hod. jsou ukončeny na AN a ze zastávky Pražská jedou po objízdné trase: U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN. V zastávce Pražská bude umožněn přestup na linku č. 107, která ze zastávky Pražská přes Dolní nám. pokračuje na AN.
Linka č. 105 směr Kokonín: Budovatelů (zastávka Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase. Spoje nezajíždí na AN, pokračují ze zastávky Lázně na zastávku Pražská a dále do Kokonína.
Linka č. 106 směr Želivského: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října u křižovatky s ul. Rýnovická) - Rýnovická a dále po své trase.
Linka č. 106 směr nádraží Jablonecké Paseky: ze zastávky Lázně ul. Budovatelů - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase.
Linka č. 107 směr Želivského: ze zastávky Pražská do ul. U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase.
Linka č. 107 směr Žižkův vrch: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická - Liberecká (NZ Liberecká) - Budovatelů (NZ Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase.
Linka č. 108 směr AN/Jablonecké Paseky: ze zastávky Pražská do ul. U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase,
Linka č. 108 směr Žižkův vrch: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická - Liberecká (NZ Liberecká) - Budovatelů (NZ Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase.
Linka č. 112 směr Rýnovice, průmyslová zóna: ze zastávky Lázně ul. Budovatelů - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase.
Linka č. 113 směr AN: ze zastávky Pražská do ul. U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN.
Linka č. 113 směr Kokonín: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická - Liberecká (NZ Liberecká) - Budovatelů (NZ Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase.
Linka č. 114 směr Jablonecké Paseky: ze zastávky Lázně ul. Budovatelů - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN a dále po své trase.
Linka č. 114 směr Horní Proseč: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická a dále po své trase.
Linka č. 115 směr AN/Rýnovice/Paseky: ze zastávky Pražská do ul. U Zeleného stromu - Anenské nám. - Soukenná - Dolní nám. (NZ) - Kamenná - Lipanská - AN. Vybrané spoje v ranní dopravní špičce pokračují do Pasek a Rýnovic.
Linka č. 115 směr Rychnov: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - Rýnovická - Liberecká (NZ Liberecká) - Budovatelů (NZ Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase. Spoj ve 14:09 hod. z Jabloneckých Pasek, ELP nezajíždí na AN. Ze zastávky Liberecká pokračuje na zastávku Pražská a dále do Rychnova.
Linka č. 116 směr Želivského: z AN - 5. května - Kamenná (NZ Kamenná) - Kamenná - Hasičská (NZ Obchodní akademie) - Horní nám. - 28. října (NZ 28. října v blízkosti s křižovatkou ul. Rýnovická) - 28. října (zastávka Nemocniční) a dále po své trase. V opačném směru jede linka po stávající trase.
Linka č. 133 (školní linka): Budovatelů (zastávka Lázně) - Anenské nám. - U Zeleného stromu - Pražská a dále po své trase. Spoj nezajíždí na AN, pokračuje na zastávku Pražská a dále na Žižkův vrch.
Linky č. 102, 109, 110, 117, 118, 126 a školní linky č. 131 a 132 jsou zabezpečeny po standardních trasách. Noční linka č. 130 není provozována.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat
Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury téměř 150 milionů
SVS se bude ze třetiny podílet na obnově povrchů komunikací v Jablonci
Dubnová dopravní omezení v Jablonci nad Nisou
S končící zimou začínají v Jablonci práce na silnicích
Sníh posunul práce v jablonecké ulici V Aleji
Dočasná změna autobusové linky Kokonín – Horní Proseč
Od 3. března přichází další změny jízdních řádů v Jablonci
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Poštovní ulice v Jablonci dostane prozatímní povrch na zimu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké ulice Poštovní a Budovatelů se uzavřou 2. září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
18.10.: Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn