Opožděný start atletů do sezony úspěšně zvládlo mladší žactvo

23.06.2020 13:09:10 | Autor: Ladislav Janata, Dušan Molitoris | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atletická sezona se rozběhla naplno a svoje první závody začalo nejdříve mladší žactvo LIAZU v oddílovém pětiboji na jablonecké Střelnici. Na start se postavilo celkem 48 závodníků a závodnic. Závodilo se v běhu na 60 metrů s překážkami i bez, ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a běhu na 800 metrů.

Oddílovým přeborníkem v kategorii mladších žáků se stal Richard Hübner, který vybojoval celkem 1648 bodů. Druhé místo obsadil Daniel Novotný výkonem 1623 bodů a třetí skončil Štěpán Sobota celkovým součtem 1520. V jednotlivých disciplínách zvítězili: Daniel Novotný v kriketu výkonem 56,19 a ve skoku dalekém 473, Štěpán Sobota zvítězil v běhu na 60 metrů 8.44, Richard Hübner vyhrál běh na 800 metrů za 2:23.70, František Procházka dosáhl nejlepšího času v běhu na 60 metrů překážek 10.34.

V kategorii mladších žákyň zvítězila Tereza Lewinská se ziskem 1869 bodů, když vyhrála běh na 60 metrů výkonem 8.52 a skok daleký za 479 cm, druhé místo obsadila Rozálie Řezáčová 1834 bodů a třetí skončila Anna Fixová 1760 bodů. Další disciplíny vyhrály: 60 metrů překážek Agáta Grohová 11.72, kriket Viktorie Klozová 41,84 a Hana Toušová 800 metrů časem 2:49.14.

V neděli bojovalo mladší žactvo ve víceboji o tituly krajských přeborníků v Rumburku. Z jabloneckých závodníků si účast vybojovalo prvních sedm závodníků a závodnic ze středečního oddílového pětiboje. Na startu chyběl vítěz oddílového pětiboje Richard Hübner. Jeho pozici převzal Daniel Novotný, který vybojoval bronzovou medaili celkovým bodovým součtem 1789 bodů. Tímto výkonem vylepšil svůj osobní rekord o 141 bodů. Svou kvalitu potvrdil vítězstvím v hodu kriketovým míčkem výkonem 57,52, nejlepší bodovanou disciplínou byl běh na 60 metrů překážek 10.83, kde získal 395 bodů. Na čtvrtém místě skončil Vlastimil Jahoda výkonem 1526 bodů, což bylo také zlepšení o 64 bodů, jeho silnou zbraní byl běh na 800 metrů, v kterém získal 475 bodů. Páté místo obsadil Štěpán Sobota výkonem 1505, kterým zaostal o 15 bodů za výkonem v Jablonci. Jeho nejsilnější disciplínou byl běh na 60 metrů překážek 10.54 se ziskem získal 444 bodů.

V kategorii mladších žákyň se již tolik závodnicím LIAZU nedařilo. Největší favoritkou na zisk některé z medailí byla Tereza Lewinská, ale té se nevydařil skok daleký, kde měla první dva pokusy s přešlapem a třetím pokusem skočila jen 369, což znamenalo ztrátu téměř 200 bodů, a tak do posledního disciplíny běhu na 800 metrů již nenastoupila, celkově tak ztratila cca 575 bodů. To by stačilo na některou z medailí.

Prapor jabloneckých závodnic tak musely podržet Rozálie Řezáčová výkonem 1940 bodů zlepšení o 106 bodů a umístěním na páté příčce, nejlepšího bodového výkonu dosáhla v běhu na 60 metrů - 9.35/480 bodů/ za ní skončila šestá Anna Fixová bodovým ziskem 1846, to bylo také zlepšení svého výkonu o 86 bodů a její největší bodový zisk byl za běh na 800 metrů/495 bodů/ za výkon 2:47.00.