Opětovná žádost o výjimku: Liberec a Jablonec jako jedno území

08.03.2021 21:13:37 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Opětovná žádost o výjimku: Liberec a Jablonec jako jedno území

V pátek udělilo Ministerstvo vnitra výjimku z omezeného pohybu obyvatelům Vratislavic nad Nisou a Proseče nad Nisou na základě žádostí jabloneckého primátora Jiřího Čeřovského i jeho libereckého partnera, primátora Jaroslava Zámečníka. Vzhledem k opakovaným žádostem občanů v pondělí primátor Čeřovský poslal ministru Hamáčkovi žádost druhou.

„Na základě opakovaných podnětů občanů a po projednání s primátorem statutárního města Liberec Jaroslavem Zámečníkem se na ministra vnitra opětovně obracím se žádostí o vyřešení situace, která vznikla na území statutárních měst Jablonec nad Nisou a Liberec na základě nařízení Vlády České republiky z 26. února 2021 o omezení pohybu obyvatel," vysvětlil primátor Jiří Čeřovský s tím, že udělená výjimka z opatření vyřešila jen nejabsurdnější situaci na území Vratislavic nad Nisou a Proseče nad Nisou.

„Rád bych zopakoval žádost, vznesenou mým předchozím dopisem a podpořenou dopisem primátora Liberce ze dne 3. března 2021, aby bylo na obě geograficky, ekonomiky i sociálně propojená města v rámci opatření nahlíženo jako na jedno území, přestože je rozděleno do dvou okresů. Naším požadavkem není, aby mohlo docházet k cestování obyvatel obou měst po území obou celých okresů, ale toliko, aby pro obyvatele Jablonce nad Nisou i Liberce byl režim rezidentů uznáván i na území druhého města. Máme za to, že takovýto režim nejen usnadní život v okrajových částech obou měst, kde jsou často obyvatelé zvyklí řešit svoje každodenní záležitosti, jako je návštěva lékaře, nákupy apod., na území druhého města, ale taktéž odlehčí administrativě a kontrolám při značném rozsahu cestování obyvatel obou měst do zaměstnání v rámci souměstí," napsal Čeřovský v žádosti adresované ministru vnitra Janu Hamáčkovi.


K nové žádosti se oba primátoři rozhodli proto, že pohyb pracovní síly a mobilita obyvatel z důvodu výjimek z opatření je mezi oběma městy tak značná, že průstupnost, které chce opatření zamezit, prakticky stále existuje. „Ve spolupráci s policejními složkami řešíme řadu problémů spočívajících v nekázni obyvatel v době pandemie, například ve srocování mládeže na rekreačních místech. Cítíme proto, že i uvolnění zdrojů a prostředků policejních sborů z kontrol mobility rezidentů obou měst by mohlo situaci napomoci tam, kde je to z našeho pohledu důležité," uzavřel svou žádost primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský.

První žádost o udělení výjimky zaslal jablonecký primátor Jiří Čeřovský v úterý 2. března, jen o den později požádal o výjimku z omezení pohybu a pobytu liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček v pátek 5. března udělil výjimku z nařízení o omezeném pohybu osob přes hranice okresu jabloneckého a libereckého osobám s trvalým bydlištěm v městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou a v městské části Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
Policisté kontrolovali protiepidemická opatření v Jizerských horách
Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
Policisté kontrolovali elektronické dálniční známky
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn