Olympic proměnil secesní divadlo na rockový klub

14.02.2020 21:09:50 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Olympic proměnil secesní divadlo na rockový klub

Kdo by je neznal. Mladí, staří, muži, ženy, všichni si tu a tam zanotují některou z pecek nestárnoucí rockové kapely Olympic, která na naší hudební scéně působí již neuvěřitelných sedmapadesát let. A právě tato legenda přijela do Jablonce ukázat, jak vypadá nehynoucí energie a proklatě dobrá muzika.

Petr Janda hned v úvodu prozradil, že má na Jablonec mnoho vzpomínek, kdysi jezdil do hotelu Corso a rád by nám to vyprávěl. Bohužel prý nejde o historky publikovatelné před našlapaným kulturním stánkem, ale maximálně před hrstkou nejbližších kamarádů.

A pak to začlo. Máte doma trilobita, byla první píseň, jenž okamžitě dostala nažhavené publikum do varu. A následovala jedna pecka za druhou, až se z kytar kouřilo. Nechyběla Želva, Osmý den, Slzy tvý mámy a mezi těmito, dnes veleznámými skladbami, jsme slyšeli i ty nové z posledního CD s názvem Trilobit, z něhož byla i úvodní píseň večera. „Když mi bylo sedmadvacet, zpíval jsem o stáří slovy: Kolik mám ještě dní, než přijde poslední, dnes pro změnu Já nejsem zlej, jen nasranej, že už jsem starej," usmíval se Janda bezprostředně a obecenstvo šílelo.

Všichni kolem mě (včetně mě samotné, samozřejmě) znali zpaměti veškeré texty a zpívali, seč jim hlasivky stačili. A pobavila mě paní, která své kamarádce šeptala: „Mně je padesát a šla jsem na Olympic proto, že jsou starší, než já. Ale když vidím, jaké jedou pecky, tak ze svého věku nemám žádné trauma." A pecky Olympic opravdu jel. Vřava v divadle byla rockového koncertu hodná, žádné Pražské jaro, jak se původně obával Janda.

Lidé nejen zpívali, ale tleskali do rytmu, dupali, malá holčička, která byla na koncertě se svojí maminkou si dokonce stoupla, aby se jí trsalo co nejlépe, zkrátka a dobře, bavili se všichni. Permanentní tour Olympic 2020 se v závěru dočkalo trojnásobného standing ovation, muzikanti byli nuceni přidávat další a další songy a když diváky neutišil ani jasný vzkaz Skončili jsme, jasná zpráva, zvolili rockeři Armstrongův Wonderful world, za jehož zvuku pomalu opouštěli jeviště rozbouřeného kulturního stánku. Jo!!!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v únoru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
Hasiči zasahovali po překopnutí plynového potrubí v Jablonci
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Nejčtenější články

28.09.: VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
30.09.: Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
28.09.: Měsíc bude uzavřená část ulice Pod Skalkou v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn