Olympic proměnil secesní divadlo na rockový klub

14.02.2020 21:09:50 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Olympic proměnil secesní divadlo na rockový klub

Kdo by je neznal. Mladí, staří, muži, ženy, všichni si tu a tam zanotují některou z pecek nestárnoucí rockové kapely Olympic, která na naší hudební scéně působí již neuvěřitelných sedmapadesát let. A právě tato legenda přijela do Jablonce ukázat, jak vypadá nehynoucí energie a proklatě dobrá muzika.

Petr Janda hned v úvodu prozradil, že má na Jablonec mnoho vzpomínek, kdysi jezdil do hotelu Corso a rád by nám to vyprávěl. Bohužel prý nejde o historky publikovatelné před našlapaným kulturním stánkem, ale maximálně před hrstkou nejbližších kamarádů.

A pak to začlo. Máte doma trilobita, byla první píseň, jenž okamžitě dostala nažhavené publikum do varu. A následovala jedna pecka za druhou, až se z kytar kouřilo. Nechyběla Želva, Osmý den, Slzy tvý mámy a mezi těmito, dnes veleznámými skladbami, jsme slyšeli i ty nové z posledního CD s názvem Trilobit, z něhož byla i úvodní píseň večera. „Když mi bylo sedmadvacet, zpíval jsem o stáří slovy: Kolik mám ještě dní, než přijde poslední, dnes pro změnu Já nejsem zlej, jen nasranej, že už jsem starej," usmíval se Janda bezprostředně a obecenstvo šílelo.

Všichni kolem mě (včetně mě samotné, samozřejmě) znali zpaměti veškeré texty a zpívali, seč jim hlasivky stačili. A pobavila mě paní, která své kamarádce šeptala: „Mně je padesát a šla jsem na Olympic proto, že jsou starší, než já. Ale když vidím, jaké jedou pecky, tak ze svého věku nemám žádné trauma." A pecky Olympic opravdu jel. Vřava v divadle byla rockového koncertu hodná, žádné Pražské jaro, jak se původně obával Janda.

Lidé nejen zpívali, ale tleskali do rytmu, dupali, malá holčička, která byla na koncertě se svojí maminkou si dokonce stoupla, aby se jí trsalo co nejlépe, zkrátka a dobře, bavili se všichni. Permanentní tour Olympic 2020 se v závěru dočkalo trojnásobného standing ovation, muzikanti byli nuceni přidávat další a další songy a když diváky neutišil ani jasný vzkaz Skončili jsme, jasná zpráva, zvolili rockeři Armstrongův Wonderful world, za jehož zvuku pomalu opouštěli jeviště rozbouřeného kulturního stánku. Jo!!!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v únoru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
V Maršovicích vletělo auto do zastávky
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn