Ohlédnutí za sezonou atletů TJ LIAZ Jablonec

29.11.2020 10:02:54 | Autor: Ladislav Janata, Dušan Molitoris | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ohlédnutí za sezonou atletů TJ LIAZ Jablonec

Letošní atletická sezona měla velmi zvláštní podobu vzhledem k celkové situaci způsobené Coronavirem. Halová sezona byla zahájena první halovou středou 8. ledna a pokračovala dle schválené termínové listiny.

V jablonecké hale proběhlo celkem 22 závodů za účasti 5141 závodníků, kteří absolvovali přes deset tisíc startů. Podmínky k závodění využila řada závodníků z celé republiky.

Nejkvalitnější akcí byl 48. ročník Jablonecké haly, na kterém startovala celé řada závodníků z Evropy a našich reprezentantů. Sezona byla zakončena 7. března, kdy se ještě konalo Mistrovství České republiky veteránů. Další připravovaná akce, kterou měla být Velikonoční hala mládeže, byla na základě usnesení vlády zrušena. 

Z pohledu úspěšnosti atletů LIAZU Jablonec patřila mezi nejúspěšnější za posledních pět let. Na Mistrovství České republiky získali celkem 18 medailí, z toho sedm zlatých, pět stříbrných a šest bronzových medailí. Finálové umístění vybojovalo 31 závodníků. V krajských soutěžích získalo titul přeborníka Libereckého kraje 49 závodníků.

Po skončení halové sezony byla příprava na letní sezonu velmi omezena nařízením vlády, a to trvalo prakticky do konce května, kdy bylo možné začít normálně sportovat a závodit. Veškeré akce naplánované v květnu byly přesunuty do dalších měsíců. V prvních červnových dnech jsme tak mohli zahájit letní sezonu.

V Jablonci to znamenalo uspořádat 18 akcí za účasti 2745 závodníků, kteří absolvovali 4578 startů. Největší akcí bylo uspořádání MČR mužů a žen do 22 let, kde bylo na startu přes 400 závodníků. Sezona byla zakončena MČR dorosteneckých družstev 3. října, na kterém v domácím prostředí vybojovalo družstvo žákyň stříbrnou medaili.

V letní sezoně se podařilo vybojovat atletům LIAZU celkem 15 medailí z MČR, z toho čtyři zlaté, pět stříbrných a šest bronzových medailí. Do finálových bojů zasáhlo 39 závodníků. Na krajských přeborech to bylo vybojování 51 titulů krajských přeborníků. V soutěžích družstev skončila obě prvoligová družstva mužů a žen na třetím místě.

V mládežnických kategoriích si účast na MČR družstev vybojovalo pět družstev, nejúspěšnější bylo družstvo starších žákyň, které skončilo druhé, oběma dorosteneckým družstvům chybělo k získání medaile několik málo bodů a skončila tak na čtvrtých místech. Velkou perspektivou jsou ti nejmladší, kteří obsadili v krajských soutěžích první místa.

Po tomto krátkém hodnocení lze konstatovat, že atleti LIAZU Jablonce se zařadili opět mezi nejlepší mládežnické oddíly v republice. Po skončení letní sezony nastalo další omezení přípravy, která mohla po uzavření stadionu a haly pokračovat pouze v lesním areálu. Museli jsme zrušit mezinárodní halové utkání plánované na 28. listopadu, a také Pomerančový mítink mládeže s datem 5. a 6. prosince i mezikrajové utkání mladšího žactva, které mělo proběhnout 12. prosince. V minulém týdnu byla možná příprava v malých skupinkách již na stadionu ale na základě dodržení všech hygienických pravidel. Věříme, že slíbené rozvolňování se dotkne také sportování a bude jasně stanoveno v této naprosto nepřehledné situaci, co bude třeba dodržovat.

Přesto v současné době připravujeme halovou sezonu, která by měla začít 8. ledna 2021. Předpokládáme, že nám situace dovolí zorganizovat také 49. ročník Jablonecké haly, která má termín 23. ledna. Věříme, že bude šance, aby se této akce mohli opět zúčastnit atleti z Evropy a naši reprezentanti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Střelnici chybělo dorostenkám k medaili devět bodů
Družstva mladšího žactva LIAZU jsou nejlepší v kraji
Dvě stříbrné medaile jabloneckého dorostu z Mistrovství Čech
Juniorky LIAZU postupují na MČR družstev
Všechna atletická družstva mládeže LIAZU postupují
Mistrovství v atletice do 22 let se v Jablonci vydařilo na jedničku
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Také žactvo LIAZU potvrdilo suverenitu v Libereckém kraji
Atleti LIAZU Jablonec dominovali v krajských přeborech
Obě prvoligová atletická družstva LIAZU skončila třetí
Mladá Evropa 2020 měla rekordní počet startujících atletů
Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile
Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku
Atleti LIAZU úspěšně bojovali na mistrovství ČR ve vícebojích
Atletky LIAZU zvítězily ve druhém kole první ligy
Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
V Jablonci bojovali muži i ženy v krajském přeboru družstev
Barbora Hůlková vyhrála v Liberci sprinterský trojboj
Opožděný start atletů do sezony úspěšně zvládlo mladší žactvo
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců
Atleti LIAZU Jablonec zahajují sezonu
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
23.01.: Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
24.01.: Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn