Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

07.09.2019 20:11:14 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Harrachov,Liberecký kraj

Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

Na tradičním open air festivalu v Jablonci nad Jizerou zahrály v areálu městského parku v Pilišťatech v pátek 23. srpna tentokrát kapely UDG, České srdce, Japato a Claymore. Přinášíme ohlédnutí pořadatele Václava Ullricha a také fotogalerii!

Úderem 18.00 se rozezněly první tony kytar a bubnů. Skupina Japato z Branné u Vrchlabí zaujala místo „ předkapely". Rozvlnila a rozezpívala pomalu se plnící areál městského parku v Jablonci nad Jizerou. Hráli jednu rockovou pecku za druhou. Zpěvačka navzdory ochraptělým hlasivkám nedala na sobě nic znát a bravurně vše zvládla.

Poté se na podium stěhují s nástroji již otrkaní mazáci, co zde poněkolikáté na podobné akci hráli. Jsou to spoluzakladatelé bývalé Keltské Noci tedy České srdce v čele s Michalem Šenbauerem. Pánové opět předvedli maximální výkony a posluchači se v čase vrátili tak o 25 let zpět, kdy řádili na tuto hudbu na místním vleku „Kamenec" například na skladbu Bosou nohou žárem.

Jablonecká hudební noc 2019<br />Autor: Archiv Jablonecká hudební noc Jablonecký park je již plný a návštěvníci očekávali zlatý hřeb večera, kapelu z Ústí nad Labem - UDG. Pánové naladili a už chrlili jednu skladbu za druhou - Parfémy, Motýl. Zábava se dostala do varu. Nečekaně chlapi vešli mezi lidi a odnesli si tam praktikábl s bicími a ne, že hráli z publika, ale i samotní návštěvníci si mohli na jednu píseň z jejich tvorby zabubnovat. Chlapům se tady tak zalíbilo, že zde zůstali do pozdních hodin a atmosféru si užili do konce.

Půlnoční ohňostroj ohlásil start poslední kapely. A tak se na podium chystala zde neznámá kapela Claymore. Je to pánská kapela ve skotských sukních, podkolenkách a s kvílejícími dudami. To vše napověděli, že festival zakončili vyloženě skotskými písněmi. Nechybělo ani vystoupení skotských tanečnic. Překvapením při závěrečné skladbě bylo? Co myslíte? Byli čeští skoti na ostro? Každopádně tato hudba dodala návštěvníkům spousty energie na cestu domů.

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu

Ohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2018

Fotoohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2016

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
V Galerii POUZAR&OVÁ proběhne čtvrtý literární večer

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn