Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka

11.08.2020 23:16:02 | Autor: Petra Hottmarová, Centrum Kašpar | Rubrika: Volný čas | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka

Centrum Kašpar vyzývá lidi z celé ČR, aby ušili tašky. Velké, malé, nákupní, batohy, kosmetické, dětské, háčkované, pletené... Kreativitě se meze nekladou. Ty pak poslali nebo přinesli osobně do libereckého Centra Kašpar, Kašparova 73, 463 12 Liberec 25. Všechny tašky půjdou do listopadové benefice, která se uskuteční v nádherném prostoru Galerie Lázně Liberec. Výtěžek pomůže dofinancovat služby pro lidi, kteří obtížně hledají práci.

Následky korokrize vidíme každým dnem. Mnoho lidí přichází o práci, situace na trhu práce není příznivá. Centrum Kašpar vznikalo před šestnácti lety a od začátku pomáhalo lidem, kteří se na trhu práce staví na vlastní nohy. Buď hledají zaměstnání, nebo se do práce vrací po delší pauze, mění svou profesní dráhu, nebo se jim změní životní situace a tito lidé nově musí zvládat souběh práce a zdravotního omezení či například péči o někoho blízkého. Pomoc, která se u nás odehrává, má několik úrovní.

V Centru Kašpar máme zkušenost, že mít práci je stav, který nemusí trvat věčně. Lidé, kteří hledají, se jednou ocitnou v situaci „mám". Část těch, kteří jsou nyní zaměstnaní, budou možná za pár let v situaci „nemám". A koloběh se pořád opakuje.

Lidem, kteří k nám přicházejí ve složité situaci, umožňujeme nadechnout se ke změně. Nasloucháme, radíme, podporujeme, doprovázíme, školíme, předáváme zkušenosti, píšeme reference, ve firmách argumentujeme ve prospěch motivovaných připravených lidí.

Díky projektům ESF v rámci IPRÚ, můžeme bezplatně pomáhat určitým skupinám lidí. Jsou ale i další, mimo donorem definovaných skupin, kteří potřebují naši pomoc. Na služby pro tyto lidi získáváme finanční prostředky od dárců, ať už firemních či individuálních a také pomocí naší tradiční benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka.

Poradkyně a mentorky Centra Kašpar pomáhají rozplést složité situace. Pomocí konkrétních metod např. SWOT analýza situace, COMDI testy profesního směřování, kariérní plánování, techniky work-life balance, nácvik prezentačních dovedností nebo třeba koučink, postupují dle individuálních potřeb a osobnostního nastavení krok za krokem k získání dobrého pracovního místa.

Mezi naše klientky patří například paní Jitka, která mnoho let pracovala v dobrém zaměstnání, ale zhoršil se její zdravotní stav, takže své původní místo musela, ač nerada, opustit. Mezitím se ale změnila celková situace na trhu práce. Je zájem o jiné obory, mládí má zelenou, technologie prodělaly překotný vývoj. Změnil se i způsob, jakým firmy vybírají své zaměstnance. Tato žena považuje za své selhání už jen to, že se musí po letech registrovat na úřadu práce, přestože by ráda pracovala. Jenže kde teď najít práci? Jak si zvyknout na status „nezaměstnaná"? Dny najednou není, čím smysluplně naplnit, člověk se ocitá sám. Jitka nad situací ztrácí kontrolu, má pocit, že se všechno hroutí.

Ani taková situace není ničím ojedinělým. Křižovatky v životě ale potkáváme právě proto, abychom se mohli znovu nadechnout a rozmyslet. Nabrat síly. Najít novou cestu.

V Centru Kašpar dbáme na to, abychom na zmíněných křižovatkách vzali v potaz všechny varianty a promysleli dopady různých rozhodnutí. Naše poradkyně trpělivě naslouchají, ptají se na souvislosti. Mentorují, když je potřeba. Respektují emoce. Ukážou, od čeho se lze odrazit v novém začátku. Na čem stavět, aby krize pominula. V čem bude vhodné doplnit si znalosti či kvalifikaci. Pomáhají vytvořit CV, připravit na výběrové řízení, posilují sebeprezentaci a jsou oporou pro znovunalezení sebedůvěry. Pomůžou v prvním kontaktu s novým zaměstnavatelem.

Ušijte tašku a pošlete ji na adresu: Centrum Kašpar, Kašparova 73, 463 12 Liberec 25. Každá taška pomáhá. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kašparovo taškaření přinese originální tašky, které jinde nenajdete
Regionální benefice Ušij tašku propojuje Česko. Pomohla i Lucie Bílá
Benefice Kašparovo taškaření se koná v Oblastní Galerii Lázně
Kampaň Ušij tašku, zaměstnej člověka překonává rekordy
Darované tašky při liberecké benefici vynesly lidem bez práce 80 tisíc
Kašparovo taškaření vydělalo 22 222 korun

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn