Odpady, nemovitosti i komunikace řeší od 1. března technický odbor

05.03.2019 08:06:17 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Odpady, nemovitosti i komunikace řeší od 1. března technický odbor

Praktičtější členění, větší důraz na agendu odpadů i správu městských objektů. To jsou hlavní důvody, proč z organizační struktury statutárního města Jablonec nad Nisou 1. března 2019 zmizel odbor správy majetku a nahradil ho odbor technický. Co do počtu zaměstnanců magistrátu se prozatím nic nemění, do jednotlivých oddělení nového odboru byli začleněni stávající pracovníci.

„Vize současného vedení města se neshodovala se směřováním a organizační strukturou odboru správy majetku, a proto jsme přistoupili k jeho zrušení a vytvoření odboru technického," vysvětlil náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek a dodal: „K tomuto kroku rovněž přispěla nová odpadová vyhláška a s ní související administrativa. Odpadům se budeme do budoucna mnohem více věnovat, a proto je nutné, aby tuto agendu zastřešovalo samostatné oddělení."

Odpady od 1. března spadají pod oddělení správy místního hospodářství. Původní oddělení správy objektů se rozdělilo na oddělení správy nebytových objektů (školy, mateřské školy, sportoviště, objekty městských organizací atd.) a oddělení správy bytových objektů. „Postupně revidujeme stav městských bytů. Dvacítku z nich začneme na jaře opravovat a chtěli bychom rovněž měnit pravidla pro jejich pronajímání. S tím dojde k nárůstu administrativy, kterou bude řešit samostatné oddělení," doplnil Pavel Kozák, který je pověřený vedením odboru technického.

Městské komunikace a agenda s nimi spojená patří pod oddělení správy komunikací. Správu veřejné zeleně, hřišť, přehrady a lesů zajišťuje oddělení správy veřejné zeleně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 1. března má Jablonec nové oddělení pro komunikaci s veřejností

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn