Odpady, nemovitosti i komunikace řeší od 1. března technický odbor

05.03.2019 08:06:17 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Odpady, nemovitosti i komunikace řeší od 1. března technický odbor

Praktičtější členění, větší důraz na agendu odpadů i správu městských objektů. To jsou hlavní důvody, proč z organizační struktury statutárního města Jablonec nad Nisou 1. března 2019 zmizel odbor správy majetku a nahradil ho odbor technický. Co do počtu zaměstnanců magistrátu se prozatím nic nemění, do jednotlivých oddělení nového odboru byli začleněni stávající pracovníci.

„Vize současného vedení města se neshodovala se směřováním a organizační strukturou odboru správy majetku, a proto jsme přistoupili k jeho zrušení a vytvoření odboru technického," vysvětlil náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek a dodal: „K tomuto kroku rovněž přispěla nová odpadová vyhláška a s ní související administrativa. Odpadům se budeme do budoucna mnohem více věnovat, a proto je nutné, aby tuto agendu zastřešovalo samostatné oddělení."

Odpady od 1. března spadají pod oddělení správy místního hospodářství. Původní oddělení správy objektů se rozdělilo na oddělení správy nebytových objektů (školy, mateřské školy, sportoviště, objekty městských organizací atd.) a oddělení správy bytových objektů. „Postupně revidujeme stav městských bytů. Dvacítku z nich začneme na jaře opravovat a chtěli bychom rovněž měnit pravidla pro jejich pronajímání. S tím dojde k nárůstu administrativy, kterou bude řešit samostatné oddělení," doplnil Pavel Kozák, který je pověřený vedením odboru technického.

Městské komunikace a agenda s nimi spojená patří pod oddělení správy komunikací. Správu veřejné zeleně, hřišť, přehrady a lesů zajišťuje oddělení správy veřejné zeleně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 1. března má Jablonec nové oddělení pro komunikaci s veřejností

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Nejčtenější články

24.05.: U Rádelského mlýna řidič narazil do betonového obrubníku
24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn