Od začátku zimy spadlo v Jablonci jen půl metru sněhu

05.02.2020 17:56:14 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od začátku zimy spadlo v Jablonci jen půl metru sněhu

V noci na středu 5. února napadlo v Jablonci nad Nisou od 17 do 25 centimetrů sněhu. Na jeho odklízení pracují technické služby společně s pracovníky veřejně prospěšných prací (VPP). Od začátku zimního období, tedy od 1. 11. 2019, napadlo v Jablonci celkem něco přes půl metru sněhu oproti loňským téměř dvěma metrům.

Zimní období trvá v Jablonci od 1. 11. do 31. 3. následujícího roku a na zimní údržbu počítá město s částkou 21 milionů korun.

„Je to taková standardní zimní údržba, pro Jablonec zcela obvyklá," shrnul středeční zimní nadílku jablonecký primátor Jiří Čeřovský a dodal, jak je dobře, že konečně nějaký sníh napadl. „Nedostatek sněhu znamená nedostatek vody. Takže bychom byli rádi, kdyby ještě nějaký sníh napadl. Podle předpovědi počasí to ale nevypadá."

Ve středu 5. února v Jablonci nad Nisou připadlo 25 centimetrů sněhu<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Na odklízení nočního sněhu začaly pracovat technické služby přesně podle harmonogramu zimní údržby. „Krátce po poledni pracujeme na silnicích III. třídy, úklid pokračuje bez větších problémů i na parkovištích a zastávkách. Poté zahájíme posyp pískem a kamennou drtí, protože v noci má mrznout," komentoval průběh zimní údržby ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že jsou uzavřená schodiště, na kterých se dle plánu zimní údržba neprovádí.

„Zítra začneme uklízet parkoviště na sídlištích, proto prosíme Jablonečany o spolupráci při přeparkování vozů na dobu úklidu," nabádal obyvatele města Lenka Čapuchová z oddělení správy komunikací a připomíná, že majitelé nemovitostí by měli dávat pozor na sníh na střechách a podle potřeby jej shodit.

Letošní zima je na sníh velmi skoupá. Od začátku zimního období, tedy od 1. listopadu loňského roku, do dnešního dne spadlo pouze 51 centimetrů sněhu. Loni touto dobou to už bylo 192 cm a za zimní údržbu město zaplatilo 13 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Popadané stromy po nočním sněžení zaměstnaly hasiče v celém kraji
Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel
Letošní zima zatím Jablonec stála 17 milionů korun
Jak viděli sněhovou kalamitu naši čtenáři

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
22.01.: Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn