Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

05.07.2020 11:13:50 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Jablonečtí zastupitelé schválili transformaci městských kulturních organizací Eurocentrum, s.r.o., a Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s., spočívající ve zřízení nové příspěvkové organizace, která převezme většinu činností obou.

Cílem je optimalizace činnosti obou společností, sjednocení administrativy, správy a některých dalších činností, zvýšení efektivity provozu a v neposlední řadě i úspora finančních prostředků. Dočasně bude ředitelem nové společnosti do 30. 6. 2021 jmenován současný jednatel JKIC Petr Vobořil.

Nová organizace by měla zajišťovat většinu činností, dosud vykonávaných oběma společnostmi, včetně provozu Domu Jany a Josefa V. Scheybalových a Turistického informačního centra kromě ekologickou výchovy prostřednictvím Ekocentra, kterou převezme Dům dětí a mládeže Vikýř, a digitalizaci i archivaci dat pro stavební úřad.

„Nejčastější právní formou kulturních organizací v Česku je příspěvková organizace - o.p.s. a s.r.o. Po důkladném zvážení všech pozitiv a negativ jsme zvolili příspěvkovou organizaci," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek. Ta by měla být zřízena k 1. 10. 2020 s tím, že činnost zahájí od 1. ledna příštího roku. „Zřízení organizace už k počátku října umožní jednatelům obou společností včas řešit pracovně právní záležitosti, smluvní a další vztahy a připravit tak plynulý přechod na novou podobu tak, aby nebyly zbytečně vynakládány finanční prostředky," podotkl náměstek Mánek.

Dočasně bude do 30. června 2021 jmenovaný na post ředitele nové společnosti současný jednatel JKIC Petr Vobořil. V září budou zastupitelé projednávat a popřípadě schvalovat zřizovací listinu příspěvkové organizace, zatím bez specifikace majetku, která bude předložena až na jednání ZM v prosinci. Do té doby musí být také rozhodnuto o názvu nové organizace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku od 14. do 16. srpna
V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
12.08.: No sláva! Jovo dorazil na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn