Od 1. března má Jablonec nové oddělení pro komunikaci s veřejností

04.03.2019 14:55:42 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od 1. března má Jablonec nové oddělení pro komunikaci s veřejností

Dostat důležité informace z magistrátu k co největšímu počtu obyvatel statutárního města Jablonec nad Nisou. To je cílem oddělení pro komunikaci s veřejností, které nově vzniklo v rámci odboru kancelář primátora.

Využívat k tomu bude jak tradiční komunikační kanály, jako je například Jablonecký měsíčník, tak moderní technologie, díky kterým chce oslovit především mladší generace.

„Vznikem samostatného oddělení, které bude mít na starost komunikaci s veřejností, chceme dát najevo, že je pro nás komunikace s občany prioritou. Není to však pouze o tom, že na ně budeme chrlit jednu zprávu za druhou, jde nám rovněž o zpětnou vazbu. Chceme obyvatelům Jablonce více naslouchat, a tak měnit naše město k lepšímu," vysvětlil primátor Milan Kroupa.

Komunikace města navenek byla dříve roztříštěná. Pracovníci pro komunikaci působili nejen v kanceláři primátora, ale také v odboru územního a hospodářského rozvoje. Nyní jsou všichni zaměstnanci magistrátu, kteří se zabývají komunikací města navenek, v jednom oddělení. Tiskovou mluvčí je od 1. února 2019 Jana Hajná. Kromě tradiční spolupráce s médii se chce město více zaměřit na vlastní komunikační kanály a přímou komunikaci s občany.

„Chceme se trochu víc posunout na internet, kde se pohybují hlavně mladší lidé. Oživili jsme proto městský Facebook a založili účet na Instagramu, postupnou proměnou projdou i webové stránky města, které sice obsahují mnoho užitečných informací, ale orientace na nich není úplně snadná," řekl Milan Kroupa s tím, že tradiční Jablonecký měsíčník, který chodí obyvatelům Jablonce nad Nisou do schránek, zůstane zachován. „Připravujeme ale alternativu pro ty, kteří před papírem upřednostňují počítač, tablet či mobil," dodal primátor.

„Určitých změn dozná do budoucna i vizuální styl města, aby byl jednotný," doplnila Adéla Říhová, která je pověřená vedením oddělení pro komunikaci s veřejností a doplnila: „Veškeré změny budou postupně probíhat tak, aby co nejméně zatěžovaly městský rozpočet. Letos počítáme například s tím, že půjde méně peněz do tištěné inzerce a rozhlasové reklamy, u kterých nelze objektivně změřit, ke komu se informace dostane. Chtěli bychom oslovit co nejvíce obyvatel města napřímo."

Magistrát proto pro občany mimo jiné chystá tradiční setkání v jednotlivých částech města. Nově ale budou mít příležitost oslovit primátora i jinak. Jednou měsíčně zůstanou dveře jeho kanceláře otevřené veřejnosti. První „otevřené dveře" se budou konat ve středu 3. dubna od 8.00 do 20.00 v kanceláři primátora. Na schůzku s primátorem se bude možné objednat na telefonním čísle +420 483 357 184 či na e-mailu hujerova@mestojablonec.cz.

Vedení města se do budoucna budou moci občané ptát také online prostřednictvím Facebooku. Kdo má radši neformální setkání a rád jezdí na kole, bude moci vyrazit s primátorem na cyklojízdu. Po celý rok se také budou konat tradiční městské akce, v původní či pozměněné podobě. Značných změn už například doznal letní hudební festival. K tomu je článek zde.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní
Jablonec podpoří projekty žáků, které neuspěly v soutěži Lepší místo
Cesty Jablonečanů k informacím z magistrátu jsou různé
Jablonec i Liberec budou spolupracovat, dohodli se primátoři
Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
Program kin v Jablonci nad Nisou od 6. do 12. srpna
Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
Červencová návštěvnost hradů a zámků kastelány potěšila

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn