Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

17.08.2019 14:39:40 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Doplněny další fotografie: Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři.

Nad jejich kvalitou souhlasně pokyvoval hlavou i přítomný architekt Zdeněk Daniel. Z vystavených děl na vás dýchne atmosféra strachu i naděje zároveň s takovou přímočarostí, že nad tím zůstává rozum stát. Přesto a nebo právě proto se, stejně jako v celé společnosti, na vernisáži sešli příznivci s odpůrci uprchlické ´politiky´současnosti.

Je nad slunce jasné, že ředitel divadla, v němž dostaly obrázky svůj prostor, tedy Pavel Žur, patří k těm, kteří chtějí dát lidem, prchajícím před válkou, šanci. „Původně jsem chtěl na ten Lesbos jet a pomáhat tam osobně, s mojí prací by se to ovšem dalo skloubit jen stěží. Navíc je mi jasné, že je to obrovská psychická zátěž, jenž může nepřipraveného člověka semlít. Tak jsem se rozhodl pro pomoc finanční a pravidelně přispívám, stejně jako to může udělat kdokoli z nás," vysvětlil Žur, který si se zájmem dopodrobna prohlížel vystavené exponáty.


I ti, kteří razí teorii, že pomáhat bychom uprchlíkům měli, ale v zemi jejich původu, byli ohromeni, jak kvalitní malby jsou zde k vidění. A stejně jako ve výstavních síních, i tady je každý obraz označen jménem autora, jeho státní příslušností a rokem vytvoření malby. K dispozici je i katalog, podle něhož si mohou zájemci vystavená díla zakoupit, či pořídit si jejich reprodukci. V informacích přímo vedle exponátů najdeme i kontakty na propagátory výstavy, či možnosti, jak pomoci.

Unikátní výstava bude k vidění ve foyer jabloneckého kulturního stánku do konce srpna.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ivo Kahánek zahájil v Jablonci sezonu zaslouženě vestoje

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn