Obrazem: Zásadská pralyže 2013

27.01.2013 18:02:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Fotbalový klub Zásada uspořádal v sobotu 4. ročník akce Zásadská pralyže aneb Závody postaru. Pánové i dámy závodili v běhu na 100 metrů krokem telemarským a na jeden kilometr krokem klasickým, kromě toho nechyběly ani další zábavné soutěže.

Závodů se za mrazivého počasí zúčastnilo celkem 50 závodníků, které sledovalo 724 diváků. Účastníky také pozdravil Pán hor Krakonoš, který provedl start všech disciplín závodů na 1 kilometr. V těch nakonec byli nejlepší domácí Pavlína Fišerová a Martin Belda ze Šumburku.

V závodech ve sprintu bylo hodně účastníků, takže u žen se konaly dva rozběhy a poté finále A a B. Nejrychlejší závodnicí byla znovu Pavlína Fišerová ze Zásady. U mužů se mezi celkem 30 účastníky muselo rozhodnout v šesti rozbězích a poté se také jela dvě finále o nejlepší umístění. I tady byl nakonec stejný vítěz jako ve sprintu - Martin Belda ze Šumburku, druhý doběhl Milan Štěpánek z Haratic a třetí David Beránek z Dalešic.