Obrazem: Zásadská pouť 2015

15.07.2015 22:15:34 | Autor: TK městys Zásada | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada

Obrazem: Zásadská pouť 2015

O víkendu 10. až 12. července se konala v Zásadě tradiční pouť. Počasí se nakonec oproti předpovědi povedlo, a tak si nejenom místní mohli užít pěkný víkend, který kromě pouťových atrakcí oživil fotbalový turnaj, hudební vystoupení nebo projížďky historickým autobusem.

Celý program pouti začal již v pátek na Kapelní louce, kde od 19 hodin zahrála neodmyslitelná součást zásadské pouti Tonda Ulman. Ačkoliv ještě v pátek nebylo úplně teplé letní počasí, místa na Kapelní louce se téměř do posledního místa zaplnila a nejenom tanečníci se bavili osvědčenými hity až do jedné hodiny ranní.

Sobotní program začal dopoledne na fotbalovém stadionu turnajem žáků. Těsně před obědem byla zahájena pouťová mše v kapli svatého Prokopa. Zajímavou novinkou letošní poutě byl v sobotu historický autobus RTO, který mohli využít návštěvníci poutě k dopravě z okolních obcí a poté v průběhu celého odpoledne k přesunům od kaple na fotbalové hřiště.

U kaple nalezli návštěvníci drobné atrakce a tradiční stánky, v areálu fotbalového hřiště poté větší atrakce, jako autodrom, kolotoče a labutě. Pořadatele potěšilo, že autobus jezdil téměř neustále plný. Ve 14 hodin byl na fotbalovém hřišti zahájen pouťový turnaj. V něm se utkaly stará garda FK Jablonec, partnerský oddíl místního klubu z Polska Zjednoczeni Lubrza a domácí výběr. Hrálo se 2x 22 minut, každý tým si připsal jednu výhru a o vítězství Lubrzy tak rozhodlo nejlepší skóre díky výsledkům: Lubrza-Jablonec 1:2, Jablonec-Zásada 4:5 a Zásada-Lubrza 1:3.

Pouť v Zásadě 2015<br />Autor: Archív FK Zásada Po skončení turnaje se návštěvníci přesunuli do kaple, kde v 16.30 začal koncert místního rodáka Martina Matouška a Zuzky Nové, zpěvačky skupiny Roxette revival. Na tento program navazovala od 19 hodin produkce živé hudby na Kapelní louce. Pro vyznavače populární hudby byl připraven od 20 hodin koncert úspěšné revivalové kapely Roxette Revival. Ten probíhal až do 2. hodiny ranní a zpestřen byl například trumfování se mezi místními fotbalisty a hosty z Lubrzy, kdo má lepší popěvky.

V neděli odpoledne opět brázdil Zásadu, omezenou rekonstrukcí komunikací, historický autobus, tentokrát model ŠM11. Tradičními účastníky zásadské poutě byla po obědě kapela Broďanka. Se svým vystoupením se představily také Zásadské kočky. U kaple proběhla též ukázka tradičních řemesel. Návštěvníci mohli vidět výrobu foukaného skla a figurek, výrobu čokolády a výrobu malovaných proutěných věcí. Zakončením pouťového programu byla ukázka šermu a pohádka nejenom pro děti v areálu fotbalového hřiště. Všechny děti navíc dostaly od fotbalového klubu zmrzlinu. Důležité bylo, že v letošním roce vyšlo počasí a místní občané i jejich hosté si mohli užít celý víkendový program po celé obci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zásadští zvou na tradiční pouť

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 52 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn