Obrazem: Zásadská pouť 2015

15.07.2015 22:15:34 | Autor: TK městys Zásada | Rubrika: Společnost | Obce: Zásada

Obrazem: Zásadská pouť 2015

O víkendu 10. až 12. července se konala v Zásadě tradiční pouť. Počasí se nakonec oproti předpovědi povedlo, a tak si nejenom místní mohli užít pěkný víkend, který kromě pouťových atrakcí oživil fotbalový turnaj, hudební vystoupení nebo projížďky historickým autobusem.

Celý program pouti začal již v pátek na Kapelní louce, kde od 19 hodin zahrála neodmyslitelná součást zásadské pouti Tonda Ulman. Ačkoliv ještě v pátek nebylo úplně teplé letní počasí, místa na Kapelní louce se téměř do posledního místa zaplnila a nejenom tanečníci se bavili osvědčenými hity až do jedné hodiny ranní.

Sobotní program začal dopoledne na fotbalovém stadionu turnajem žáků. Těsně před obědem byla zahájena pouťová mše v kapli svatého Prokopa. Zajímavou novinkou letošní poutě byl v sobotu historický autobus RTO, který mohli využít návštěvníci poutě k dopravě z okolních obcí a poté v průběhu celého odpoledne k přesunům od kaple na fotbalové hřiště.

U kaple nalezli návštěvníci drobné atrakce a tradiční stánky, v areálu fotbalového hřiště poté větší atrakce, jako autodrom, kolotoče a labutě. Pořadatele potěšilo, že autobus jezdil téměř neustále plný. Ve 14 hodin byl na fotbalovém hřišti zahájen pouťový turnaj. V něm se utkaly stará garda FK Jablonec, partnerský oddíl místního klubu z Polska Zjednoczeni Lubrza a domácí výběr. Hrálo se 2x 22 minut, každý tým si připsal jednu výhru a o vítězství Lubrzy tak rozhodlo nejlepší skóre díky výsledkům: Lubrza-Jablonec 1:2, Jablonec-Zásada 4:5 a Zásada-Lubrza 1:3.

Pouť v Zásadě 2015<br />Autor: Archív FK Zásada Po skončení turnaje se návštěvníci přesunuli do kaple, kde v 16.30 začal koncert místního rodáka Martina Matouška a Zuzky Nové, zpěvačky skupiny Roxette revival. Na tento program navazovala od 19 hodin produkce živé hudby na Kapelní louce. Pro vyznavače populární hudby byl připraven od 20 hodin koncert úspěšné revivalové kapely Roxette Revival. Ten probíhal až do 2. hodiny ranní a zpestřen byl například trumfování se mezi místními fotbalisty a hosty z Lubrzy, kdo má lepší popěvky.

V neděli odpoledne opět brázdil Zásadu, omezenou rekonstrukcí komunikací, historický autobus, tentokrát model ŠM11. Tradičními účastníky zásadské poutě byla po obědě kapela Broďanka. Se svým vystoupením se představily také Zásadské kočky. U kaple proběhla též ukázka tradičních řemesel. Návštěvníci mohli vidět výrobu foukaného skla a figurek, výrobu čokolády a výrobu malovaných proutěných věcí. Zakončením pouťového programu byla ukázka šermu a pohádka nejenom pro děti v areálu fotbalového hřiště. Všechny děti navíc dostaly od fotbalového klubu zmrzlinu. Důležité bylo, že v letošním roce vyšlo počasí a místní občané i jejich hosté si mohli užít celý víkendový program po celé obci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zásadští zvou na tradiční pouť

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 52 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn