Obrazem: Zahajovací průvod 17. školní olympiády na Smržovce
18.06.2015 10:54:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Školství | Obce: Smržovka
Na smržovské základní škole pořádali tento týden už 17. školní olympiádu. Nejvděčnější pro rodiče a fanoušky školy je vždy slavnostní zahájení, které se odehrávalo v úterý 16. června. Průvod vyšel v 16.30 od školy a v 17 hodin proběhlo zahájení na náměstí. Poté proběhlo i vztyčení olympijské vlajky a zapálení pochodně.
Každá třída si vybere vždy stát minimálně na dva roky, za který pak na olympiádě soutěží. Děti mají vyzdobené třídy v barvách státu a učí se tradice, zvyky, řeč nebo znát známé sportovce. Letos tak na smržovské olympiádě startovaly například Itálie, Rumunsko, Rakousko, Švýcarsko, Švédsko, Česko, Rusko nebo Tanzanie a Egypt.
„Olympiáda je vždy celoroční projekt. Většina tříd je i v barvách států vyzdobená a samotná olympiáda začíná již v květnu kvalifikačními turnaji. Téměř vše se odehrává mimo vyučování. Soutěží se ve fotbale, florbale, basketbale, atletice, střelbě ze vzduchovky, stolním tenise nebo vybíjené," vysvětlila za školu Andrea Svatá.
Vyhlášení poté probíhá ve sportovní hale, ceny předává starosta města Marek Hotovec, předseda Spartaku Evžen Babůrek, předseda školské rady Petr Bradáč a ředitelka školy Renata Šípková. V rámci vyhlášení byli také oceněni ti, kteří ve svém volném čase pomáhají s kroužky a jinými akcemi školy - Spálenský st., Šikola, Karvay, Šídová, Bradáč, Červinka a Svatý.
Jak probíhalo loňské slavnostní zahájení: Obrazem: Zahájení 16. školní olympiády na Smržovce
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Městská policie: Ztracené dítě a doutnající koš
Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Nejčtenější články
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.