Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

13.06.2017 11:41:01 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu dopoledne proběhla již XII. Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Tu u mostu v Návarově a Penzionu Rusalka slavnostně odstartovali manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek a hrdý nositel myšlenek Járy Cimrmana a místní patriot Jirka Plešinger.

Na trať kolem zámku v Návarově, přes Lhotku do Zlaté Olešnice se vydal rekordní počet spanilých jezdců na historických velocipedech. Tam je však nejprve musel z Tanvaldu a okolí dopravit posílený kolovůz ČD. Na čele a později v peletonu se pohybovali s vlajkami svých měst starostové Tanvaldu a Smržovky Vladimír Vyhnálek a Marek Hotovec.

Ve Zlaté Olešnici je po důkladném občerstvení připraveném místními dobrovolnými hasiči na čele se zdejším starostou Jirkou Černým čekal další mezistart.

Přesně v 10:30 se jezdci vydali na trasu směřující do Bohdalovic, kde nechyběla tradiční občerstvovací zastávka u místních myslivců, Velkých Hamrů a přes části Svárov a Popelnice do Tanvaldu na Šumburk ke kostelu sv. Františka z Assisi.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2017<br />Autor: Antonín Bělonožník Zde se od ranních hodin odehrála hlavní část nedělních oslav za účasti členů divadla na čele se Zdeňkem Svěrákem.  Ten stejně jako v sobotu U Čápa zazpíval několik svých písniček na melodie Jaroslava Uhlíře. Tentokrát mu zdárně sekundovali žáci ZUŠ Tanvald na čele s Dagmar Vajdíkovou a také Pěvecký sbor zdejšího gymnázia a obchodní akademie na čele s Mgr. Vlastou Dittrichovou.  

Jak nám řekl spokojený starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek: „Letošní ročník byl rekordní co do počtu spanilých jezdců na  historických velocipedech. Celý průběh jak Spanilé jízdy, tak i celodenní oslavy u šumburského kostela se velice přiblížil mým představám."

Se slovy pana starosty nelze nic než souhlasit. Nezbývá tedy jen doplnit poděkování všem vystupujícím dětem i učitelům ZUŠ a Gymnázia a OA, všem vystupujícím umělcům, hasičům, pracovníkům technických služeb, Maškovu pekařství, Mikroregionu Tanvaldsko, ČD, městu Tanvald, SVČ Tanvald, obci Zlatá Olešnice, bohdalovickým myslivcům, dvojici na čtyřkolce, která dokumentovala průběh Spanilé jízdy… A hlavně všem, kdo přispěli na balónky s přáním do nebe pro malého Vojtu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 317 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

JKL Desná pořádá MČR ve skoku na lyžích a RKZ v severské kombinaci
Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
I.A třída: Pěnčín i Jenišovice odjely ze hřišť soupeřů s výpraskem
Do participativního rozpočtu města Jablonec postoupilo 23 projektů
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byla autem sražena chodkyně
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn