Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

13.06.2017 11:41:01 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu dopoledne proběhla již XII. Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Tu u mostu v Návarově a Penzionu Rusalka slavnostně odstartovali manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek a hrdý nositel myšlenek Járy Cimrmana a místní patriot Jirka Plešinger.

Na trať kolem zámku v Návarově, přes Lhotku do Zlaté Olešnice se vydal rekordní počet spanilých jezdců na historických velocipedech. Tam je však nejprve musel z Tanvaldu a okolí dopravit posílený kolovůz ČD. Na čele a později v peletonu se pohybovali s vlajkami svých měst starostové Tanvaldu a Smržovky Vladimír Vyhnálek a Marek Hotovec.

Ve Zlaté Olešnici je po důkladném občerstvení připraveném místními dobrovolnými hasiči na čele se zdejším starostou Jirkou Černým čekal další mezistart.

Přesně v 10:30 se jezdci vydali na trasu směřující do Bohdalovic, kde nechyběla tradiční občerstvovací zastávka u místních myslivců, Velkých Hamrů a přes části Svárov a Popelnice do Tanvaldu na Šumburk ke kostelu sv. Františka z Assisi.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2017<br />Autor: Antonín Bělonožník Zde se od ranních hodin odehrála hlavní část nedělních oslav za účasti členů divadla na čele se Zdeňkem Svěrákem.  Ten stejně jako v sobotu U Čápa zazpíval několik svých písniček na melodie Jaroslava Uhlíře. Tentokrát mu zdárně sekundovali žáci ZUŠ Tanvald na čele s Dagmar Vajdíkovou a také Pěvecký sbor zdejšího gymnázia a obchodní akademie na čele s Mgr. Vlastou Dittrichovou.  

Jak nám řekl spokojený starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek: „Letošní ročník byl rekordní co do počtu spanilých jezdců na  historických velocipedech. Celý průběh jak Spanilé jízdy, tak i celodenní oslavy u šumburského kostela se velice přiblížil mým představám."

Se slovy pana starosty nelze nic než souhlasit. Nezbývá tedy jen doplnit poděkování všem vystupujícím dětem i učitelům ZUŠ a Gymnázia a OA, všem vystupujícím umělcům, hasičům, pracovníkům technických služeb, Maškovu pekařství, Mikroregionu Tanvaldsko, ČD, městu Tanvald, SVČ Tanvald, obci Zlatá Olešnice, bohdalovickým myslivcům, dvojici na čtyřkolce, která dokumentovala průběh Spanilé jízdy… A hlavně všem, kdo přispěli na balónky s přáním do nebe pro malého Vojtu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 317 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn