Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

13.06.2017 11:41:01 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

V sobotu dopoledne proběhla již XII. Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Tu u mostu v Návarově a Penzionu Rusalka slavnostně odstartovali manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek a hrdý nositel myšlenek Járy Cimrmana a místní patriot Jirka Plešinger.

Na trať kolem zámku v Návarově, přes Lhotku do Zlaté Olešnice se vydal rekordní počet spanilých jezdců na historických velocipedech. Tam je však nejprve musel z Tanvaldu a okolí dopravit posílený kolovůz ČD. Na čele a později v peletonu se pohybovali s vlajkami svých měst starostové Tanvaldu a Smržovky Vladimír Vyhnálek a Marek Hotovec.

Ve Zlaté Olešnici je po důkladném občerstvení připraveném místními dobrovolnými hasiči na čele se zdejším starostou Jirkou Černým čekal další mezistart.

Přesně v 10:30 se jezdci vydali na trasu směřující do Bohdalovic, kde nechyběla tradiční občerstvovací zastávka u místních myslivců, Velkých Hamrů a přes části Svárov a Popelnice do Tanvaldu na Šumburk ke kostelu sv. Františka z Assisi.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2017<br />Autor: Antonín Bělonožník Zde se od ranních hodin odehrála hlavní část nedělních oslav za účasti členů divadla na čele se Zdeňkem Svěrákem.  Ten stejně jako v sobotu U Čápa zazpíval několik svých písniček na melodie Jaroslava Uhlíře. Tentokrát mu zdárně sekundovali žáci ZUŠ Tanvald na čele s Dagmar Vajdíkovou a také Pěvecký sbor zdejšího gymnázia a obchodní akademie na čele s Mgr. Vlastou Dittrichovou.  

Jak nám řekl spokojený starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek: „Letošní ročník byl rekordní co do počtu spanilých jezdců na  historických velocipedech. Celý průběh jak Spanilé jízdy, tak i celodenní oslavy u šumburského kostela se velice přiblížil mým představám."

Se slovy pana starosty nelze nic než souhlasit. Nezbývá tedy jen doplnit poděkování všem vystupujícím dětem i učitelům ZUŠ a Gymnázia a OA, všem vystupujícím umělcům, hasičům, pracovníkům technických služeb, Maškovu pekařství, Mikroregionu Tanvaldsko, ČD, městu Tanvald, SVČ Tanvald, obci Zlatá Olešnice, bohdalovickým myslivcům, dvojici na čtyřkolce, která dokumentovala průběh Spanilé jízdy… A hlavně všem, kdo přispěli na balónky s přáním do nebe pro malého Vojtu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 317 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn