Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

21.04.2012 23:39:47 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

Pod názvem "A život běží dál" se uskutečnil v sobotu večer v Eurocentru v Jablonci nad Nisou  koncert z cyklu Hvězdy a hvězdičky, spojený s předáním ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka.

Ve slavnostním večeru pořádaném Občanským sdružením Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vystoupil známý folkový zpěvák Wabi Daněk se svým kolegou Milošem Dvořáčkem. Zazněl výběr z jejich nejpopulárnějších hitů pod názvem "A život běží dál".

Program obohatila svým vystoupením dětská kapela Nautica složená z žáků jablonecké ZUŠ Podhorská, Radky Bělíkové, Andrey Bělíkové a Jiřího Samka pod vedením učitele Jana Krajníka. Do programu se také zapojil se svým zamyšlením nad hudbou a jejím vlivem na člověka a především pak na děti Josef Boček, s jehož jménem je nejvíce spjata činnost sbormistra pěveckého sboru "Janáček". Dětem také popřála hodně úspěchů jablonecká rodačka, poslankyně Parlamentu České republiky Ivana Weberová.

Vyvrcholením celého programu bylo předání ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka jako vyjádření úcty veřejnosti všem učitelům hudby, hudební výchovy, sbormistrům a poděkování žáků, kteří své učitele na udělení ceny nominovali ve veřejné anketě.

Ceny "Klíč k hudbě" v podobě skleněných pohárů předala Eva Bartoňová, státní tajemnice-náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Za Liberecko byl oceněn Jan Prchal ze ZUŠ Jabloňová, za Jablonecko pak Jaroslava Pokorná ze Základní školy Liberecká 26, za kterou cenu převzala v zastoupení nejmladší členka dětské kapely Nautica.

Občanské sdružení Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vzniklo před rokem. Od té doby se uskutečnilo několik desítek veřejných vystoupení organizovaných tímto sdružením, na nich si děti vyzkoušely, jaké to je za mikrofonem a před publikem. Hudebně nadané děti na svých koncertech rozdaly mnoho radosti. Posluchači je také za jejich umění a nadšení vždy odměnili dlouhým potleskem. Na všech akcích se potvrzovalo, jaké dobré učitele má Liberec a Jablonec v základních uměleckých školách, ve sborech či soukromých hudebních školách. 

Z nejhezčích koncertů je možné jmenovat ty v Domech s pečovatelskou službou v Liberci na Borovém Vrchu, v Buriánově ul. i Krejčího. Jako velmi kultivované se projevily děti v Dětském domově Palackého v Jablonci nad Nisou, krásná hudební vystoupení byla na slavnostních akcích jako Pocty hejtmana, vernisáži výstavy fotografií a na křtu knihy Pod vodou a mnoha dalších. Skvostný byl koncert  Hvězdy a hvězdičky v červnu minulého roku. Dvě dětské kapely si zahrály a zazpívaly klasiku. Hvězdami v tomto žánru byli Štěpán Rak, jeho syn Matěj a Alfréd Strejček.

Slavnostní večer mluveným slovem provázel Václav Samek, jednatel Občanského sdružení Kultura pro všechny, Jablonec nad Nisou.

Související článek: Štěpán Rak podpořil mladé kytaristy

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Malé vodní elektrárny roztáčely kola továren. Fungují dodnes
Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

Nejčtenější články

19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn