Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

21.04.2012 23:39:47 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

Pod názvem "A život běží dál" se uskutečnil v sobotu večer v Eurocentru v Jablonci nad Nisou  koncert z cyklu Hvězdy a hvězdičky, spojený s předáním ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka.

Ve slavnostním večeru pořádaném Občanským sdružením Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vystoupil známý folkový zpěvák Wabi Daněk se svým kolegou Milošem Dvořáčkem. Zazněl výběr z jejich nejpopulárnějších hitů pod názvem "A život běží dál".

Program obohatila svým vystoupením dětská kapela Nautica složená z žáků jablonecké ZUŠ Podhorská, Radky Bělíkové, Andrey Bělíkové a Jiřího Samka pod vedením učitele Jana Krajníka. Do programu se také zapojil se svým zamyšlením nad hudbou a jejím vlivem na člověka a především pak na děti Josef Boček, s jehož jménem je nejvíce spjata činnost sbormistra pěveckého sboru "Janáček". Dětem také popřála hodně úspěchů jablonecká rodačka, poslankyně Parlamentu České republiky Ivana Weberová.

Vyvrcholením celého programu bylo předání ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka jako vyjádření úcty veřejnosti všem učitelům hudby, hudební výchovy, sbormistrům a poděkování žáků, kteří své učitele na udělení ceny nominovali ve veřejné anketě.

Ceny "Klíč k hudbě" v podobě skleněných pohárů předala Eva Bartoňová, státní tajemnice-náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Za Liberecko byl oceněn Jan Prchal ze ZUŠ Jabloňová, za Jablonecko pak Jaroslava Pokorná ze Základní školy Liberecká 26, za kterou cenu převzala v zastoupení nejmladší členka dětské kapely Nautica.

Občanské sdružení Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vzniklo před rokem. Od té doby se uskutečnilo několik desítek veřejných vystoupení organizovaných tímto sdružením, na nich si děti vyzkoušely, jaké to je za mikrofonem a před publikem. Hudebně nadané děti na svých koncertech rozdaly mnoho radosti. Posluchači je také za jejich umění a nadšení vždy odměnili dlouhým potleskem. Na všech akcích se potvrzovalo, jaké dobré učitele má Liberec a Jablonec v základních uměleckých školách, ve sborech či soukromých hudebních školách. 

Z nejhezčích koncertů je možné jmenovat ty v Domech s pečovatelskou službou v Liberci na Borovém Vrchu, v Buriánově ul. i Krejčího. Jako velmi kultivované se projevily děti v Dětském domově Palackého v Jablonci nad Nisou, krásná hudební vystoupení byla na slavnostních akcích jako Pocty hejtmana, vernisáži výstavy fotografií a na křtu knihy Pod vodou a mnoha dalších. Skvostný byl koncert  Hvězdy a hvězdičky v červnu minulého roku. Dvě dětské kapely si zahrály a zazpívaly klasiku. Hvězdami v tomto žánru byli Štěpán Rak, jeho syn Matěj a Alfréd Strejček.

Slavnostní večer mluveným slovem provázel Václav Samek, jednatel Občanského sdružení Kultura pro všechny, Jablonec nad Nisou.

Související článek: Štěpán Rak podpořil mladé kytaristy

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecký úřad můžete zajít i v sobotu 6. června

První červnovou sobotu, 6. 6., bude otevřená budova jabloneckého magistrátu v ulici Komenského 8. Zájemci si od 8 do 12 hodin mohou vyřídit občanské průkazy, cestovní pasy, otevřené budou i přepážky evidence obyvatel, registr řidičů a vozidel.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Sedmihorské léto 2020 bude!
V Zásadě zahraje kapela Vohon
Kittelův dům ožije v červnu pohádkou i svatojánskými slavnostmi
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn