Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

26.05.2012 23:33:49 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

Téměř třiadvacet tisíc odevzdaných mobilních telefonů a 420 zúčastněných škol - to je celková bilance II. ročníku projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu, který vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost Asekol.

Partnerem tohoto ročníku je společnost T-Mobile, která pro vítězné školy zrealizuje výlety dle jejich vlastního výběru. Podívejte se na celou zprávu a zjistěte, kdo je vítězem!

Školy, které se do soutěže přihlásily, měly v průběhu I. pololetí letošního školního roku 2011/12 za úkol sebrat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů na jednoho žáka. Společnost Asekol vybrané telefony zkontroluje a funkční přístroje předá prostřednictvím sdružení Život dětem dětským domovům. Ostatní nefunkční telefony budou ekologicky recyklovány.

Těmto  zapojeným školám se podařilo sebrat více než jeden mobil na žáka a vítězem soutěže se stala Základní a Mateřská škola Javorník, kde 8 žáků odevzdalo celkem 43 mobilních telefonů, tedy v přepočtu 5,4 na jednoho žáka školy. Na 2. místě se s počtem 205 telefonů od 49 žáků (4,2 na jednoho žáka) umístila Základní škola Merklín a 3. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Křetín, jejíchž 41 žáků odevzdalo 148 mobilů (3,6 na jednoho žáka).

Absolutně největší počet přístrojů pak odevzdali žáci Základní školy Arbesova ze Mšena a s 966 mobily se stali vítězi speciální kategorie.

Vítězným školám byly v měsíci dubnu slavnostně předány dárkové šeky na tiskové konferenci.

Gratulujeme vítězným školám a především děkujeme všem, kteří se odevzdáním svého již nepotřebného mobilního telefonu podíleli na výborných výsledcích II. ročníku tohoto projektu!

Na ZŠ Arbesova se nasbíralo 966 kusů nefunkčních mobilních telefonů a z toho jen žáci 6. tříd 629 kusů za tři měsíce. S nápadem věnovat svoji výhru přišly žákyně Veronika Jégrová, Andrea Bartoňová a největší sběračka Natálie Riedrová ze 6. A. Obě třídy se jejich nápadu chytly a souhlasily předat v pátek 25. května 2012 výherní šek dětem ze Speciální mateřské školy na Palackého ulici v Jablonci nad Nisou. Celou akci podpořil celý pedagogický sbor, včetně paní učitelky Šárky Coganové a ředitele Tomáše Saala. Všichni pedagogové byli velmi překvapeni, že v této majetnické době se najdou děti, které dokáží nemyslet pouze samy na sebe.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn