Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

26.05.2012 23:33:49 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

Téměř třiadvacet tisíc odevzdaných mobilních telefonů a 420 zúčastněných škol - to je celková bilance II. ročníku projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu, který vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost Asekol.

Partnerem tohoto ročníku je společnost T-Mobile, která pro vítězné školy zrealizuje výlety dle jejich vlastního výběru. Podívejte se na celou zprávu a zjistěte, kdo je vítězem!

Školy, které se do soutěže přihlásily, měly v průběhu I. pololetí letošního školního roku 2011/12 za úkol sebrat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů na jednoho žáka. Společnost Asekol vybrané telefony zkontroluje a funkční přístroje předá prostřednictvím sdružení Život dětem dětským domovům. Ostatní nefunkční telefony budou ekologicky recyklovány.

Těmto  zapojeným školám se podařilo sebrat více než jeden mobil na žáka a vítězem soutěže se stala Základní a Mateřská škola Javorník, kde 8 žáků odevzdalo celkem 43 mobilních telefonů, tedy v přepočtu 5,4 na jednoho žáka školy. Na 2. místě se s počtem 205 telefonů od 49 žáků (4,2 na jednoho žáka) umístila Základní škola Merklín a 3. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Křetín, jejíchž 41 žáků odevzdalo 148 mobilů (3,6 na jednoho žáka).

Absolutně největší počet přístrojů pak odevzdali žáci Základní školy Arbesova ze Mšena a s 966 mobily se stali vítězi speciální kategorie.

Vítězným školám byly v měsíci dubnu slavnostně předány dárkové šeky na tiskové konferenci.

Gratulujeme vítězným školám a především děkujeme všem, kteří se odevzdáním svého již nepotřebného mobilního telefonu podíleli na výborných výsledcích II. ročníku tohoto projektu!

Na ZŠ Arbesova se nasbíralo 966 kusů nefunkčních mobilních telefonů a z toho jen žáci 6. tříd 629 kusů za tři měsíce. S nápadem věnovat svoji výhru přišly žákyně Veronika Jégrová, Andrea Bartoňová a největší sběračka Natálie Riedrová ze 6. A. Obě třídy se jejich nápadu chytly a souhlasily předat v pátek 25. května 2012 výherní šek dětem ze Speciální mateřské školy na Palackého ulici v Jablonci nad Nisou. Celou akci podpořil celý pedagogický sbor, včetně paní učitelky Šárky Coganové a ředitele Tomáše Saala. Všichni pedagogové byli velmi překvapeni, že v této majetnické době se najdou děti, které dokáží nemyslet pouze samy na sebe.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn