Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

21.09.2015 20:16:59 | Autor: Petr Ježek a Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

Jablonecké lázně, které léta chátraly bez zájmu o svůj osud, v pátek 18. a v sobotu 19. září zažily opět zájem lidí při akci Probuďme lázně k životu. Za dva dny navštívilo představení kolem 200 diváků, mezi kterými nechyběl ani primátor Jablonce Petr Beitl nebo jeho náměstci.

Diváci viděli za 35 minut tanečně divadelní performance výjevy z historie lázní. Vše začínalo historickým filmem z roku 1908, kdy Jablonec nad Nisou navštívil císař František Josef, na jehož počest se lázně otevíraly. Nezapomnělo se ani na legendárního plavčíka Huška a další zajímavosti.

Hudební doprovod obstarali Michal Turek, Dominika Prokopová a Dana Račková. Choreografii měla na starost Anna Benhaková a režii Anna Strnadová. V případě zájmu bude možné i opakování představení. Součástí akce byla i expozice fotografií od pánů Plesla a Rybáře, občerstvení měl na starost improvizovaná La kavárna.

Dlouhodobým cílem mladých kreativců ze spolku ArtproProstor je v tamějším unikátním prostoru vybudovat nové kulturní centrum s názvem Jablečné lázně. „Naše aktivita se panu primátorovi Beitlovi líbila, ještě nás ale čeká spousta jednání, aby mohla budova dlouhodobě fungovat, tak se například musí opravit sociální zařízení. Z ohlasů diváků a zájmu veřejnosti každopádně máme radost," řekla pro Naše Jablonecko za pořádající ArtproProstor Anna Strnadová.

Už 3. října se koná od 10 do 17 hodin v budově bývalých jabloneckých lázní další akce. Je jí Design market, což je prodejní trh výrobců módních doplňků, šperků nebo obrazů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V pátek a sobotu se budou křísit jablonecké městské lázně
Uskupení mladých umělců se chystá oživit jablonecké lázně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Obrazem: První den soutěží v atletice na ODM v Jablonci

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn