Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

21.09.2015 20:16:59 | Autor: Petr Ježek a Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

Jablonecké lázně, které léta chátraly bez zájmu o svůj osud, v pátek 18. a v sobotu 19. září zažily opět zájem lidí při akci Probuďme lázně k životu. Za dva dny navštívilo představení kolem 200 diváků, mezi kterými nechyběl ani primátor Jablonce Petr Beitl nebo jeho náměstci.

Diváci viděli za 35 minut tanečně divadelní performance výjevy z historie lázní. Vše začínalo historickým filmem z roku 1908, kdy Jablonec nad Nisou navštívil císař František Josef, na jehož počest se lázně otevíraly. Nezapomnělo se ani na legendárního plavčíka Huška a další zajímavosti.

Hudební doprovod obstarali Michal Turek, Dominika Prokopová a Dana Račková. Choreografii měla na starost Anna Benhaková a režii Anna Strnadová. V případě zájmu bude možné i opakování představení. Součástí akce byla i expozice fotografií od pánů Plesla a Rybáře, občerstvení měl na starost improvizovaná La kavárna.

Dlouhodobým cílem mladých kreativců ze spolku ArtproProstor je v tamějším unikátním prostoru vybudovat nové kulturní centrum s názvem Jablečné lázně. „Naše aktivita se panu primátorovi Beitlovi líbila, ještě nás ale čeká spousta jednání, aby mohla budova dlouhodobě fungovat, tak se například musí opravit sociální zařízení. Z ohlasů diváků a zájmu veřejnosti každopádně máme radost," řekla pro Naše Jablonecko za pořádající ArtproProstor Anna Strnadová.

Už 3. října se koná od 10 do 17 hodin v budově bývalých jabloneckých lázní další akce. Je jí Design market, což je prodejní trh výrobců módních doplňků, šperků nebo obrazů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V pátek a sobotu se budou křísit jablonecké městské lázně
Uskupení mladých umělců se chystá oživit jablonecké lázně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT