Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

21.09.2015 20:16:59 | Autor: Petr Ježek a Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!

Jablonecké lázně, které léta chátraly bez zájmu o svůj osud, v pátek 18. a v sobotu 19. září zažily opět zájem lidí při akci Probuďme lázně k životu. Za dva dny navštívilo představení kolem 200 diváků, mezi kterými nechyběl ani primátor Jablonce Petr Beitl nebo jeho náměstci.

Diváci viděli za 35 minut tanečně divadelní performance výjevy z historie lázní. Vše začínalo historickým filmem z roku 1908, kdy Jablonec nad Nisou navštívil císař František Josef, na jehož počest se lázně otevíraly. Nezapomnělo se ani na legendárního plavčíka Huška a další zajímavosti.

Hudební doprovod obstarali Michal Turek, Dominika Prokopová a Dana Račková. Choreografii měla na starost Anna Benhaková a režii Anna Strnadová. V případě zájmu bude možné i opakování představení. Součástí akce byla i expozice fotografií od pánů Plesla a Rybáře, občerstvení měl na starost improvizovaná La kavárna.

Dlouhodobým cílem mladých kreativců ze spolku ArtproProstor je v tamějším unikátním prostoru vybudovat nové kulturní centrum s názvem Jablečné lázně. „Naše aktivita se panu primátorovi Beitlovi líbila, ještě nás ale čeká spousta jednání, aby mohla budova dlouhodobě fungovat, tak se například musí opravit sociální zařízení. Z ohlasů diváků a zájmu veřejnosti každopádně máme radost," řekla pro Naše Jablonecko za pořádající ArtproProstor Anna Strnadová.

Už 3. října se koná od 10 do 17 hodin v budově bývalých jabloneckých lázní další akce. Je jí Design market, což je prodejní trh výrobců módních doplňků, šperků nebo obrazů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V pátek a sobotu se budou křísit jablonecké městské lázně
Uskupení mladých umělců se chystá oživit jablonecké lázně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Harrachovská
Tomáš Slavík zvítězil v Bogotě v nejdelším městském sjezdu na světě
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn