Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

14.06.2016 12:39:24 | Autor: Redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Velké Hamry,Zlatá Olešnice,Tanvald

Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016

Uplynulou neděli projela Tanvaldem a okolím tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu. Vy nyní máte možnost si celý nedělní den připomenout na fotografiích Antonína Bělonožníka.

Na startu  v Návarově, odkud se jízda startovala opět po několikaleté pauze, se sešlo několik desítek jezdců a příznivců českého velikána. Pro ně bylo zajištěno občerstvení v místním Penzionu Rusalka.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Před samotným startem proběhlo slavnostní odhalení mostové vyhlídky a odhalení pamětní desky. Jak nám řekl starosta města Tanvaldu Vladimír Vyhnálek, který společně s iniciátorem a jedním z otců celé akce Jiřím Plešingrem odhalil pamětní desku: „Odhalení tohoto malého připomenutí jedné stopy génia v našem kraji představuje historický okamžik ve sledování života Járy Cimrmana. Současně pak naše spanilá  jízda dostává nový impuls pro své fungování do dalších let,"  dodal starosta. Ten pak celou trať cyklostezky absolvoval na historickém kole se zavěšenou vlajkou Tanvaldu.  

Z Návarova pak cyklisté pokračovali do místa mezistartu do Zlaté Olešnice - Na Vrších.  Zde v 10.30 byla Spanilá jízda opětovně slavnostně odstartována, v místě druhého zastavení Cyklostezky Járy Cimrmana - Místě vize. I zde bylo postaráno o občerstvení žíznivých účastníků. Tentokrát se o něj postarali zlatoolešnickými hasiči.

Odsud již cyklisté putovali přes Bohdalovice a Popelnice k tanvaldskému kostelu sv. Franiška z Assisi na Šumburku. Zde slavnost začala již v 9.30 programem pro děti u samotného kostela a v přilehlém parku. Na děti zde čekaly soutěže, dílničky a v 10.30 pohádka O třech kůzlátkách v podání Divadla Na kolečku se samostojnými marionetami v hlavní roli.

 V poledne pak došlo k slavnostnímu přivítání spanilých jezdců, uvítání vážených hostů, malému semináři Divadla Járy Cimrmana a vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Tanvald. Malým překvapením pro samotného pana Svěráka pak bylo převzetí z rukou starosty města malého daru k narozeninám v podobě keramického znaku Tanvaldu. Obdobný dar při nedávné návštěvě obdržel i pan prezident Zeman.  

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník Pokračování pak obstaral alegorický průvod spolků a nadšenců z obcí Tanvaldska „Z Liptákova do Liptákova". Spanilí návštěvníci se mohli rovněž potěšit z vystoupení Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou a tance Česká beseda v podání vlastenců z Českého Šumburku. V samotném závěru programu u kostela byl sehrán improvizovaný divadelní kus „Koníci" v podání Divadla Na kolečku.

K dobré náladě, poslechu i k tanci před kostelem pod širým nebem hrál od 11 hodin orchestr O. V. J. Dixie a od 15 hodin Hudba u města Vídně. Když už jsme zmínili skvělé občerstvení po trase jízdy, nesmíme samozřejmě zapomenout na vynikající občerstvení na Šumburku, které již tradičně zajišťují šumburští a hornotanvaldští hasiči. Ty letos "posílili" i přátelé ze sjezdovky na Výšině. 

Závěrem je nutno poděkovat všem pořadatelům i účinkujícím a společně se spokojenými návštěvníky se můžeme těšit na další obdobné zdařilé akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
V neděli startuje Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana
Tanvaldskem projede 11. ročník jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015
Obrazem: Spanilá jízda aneb Na kole okolo Liptákova podeváté
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Na Tanvaldsku si dali dostaveníčko příznivci Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 362 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn