Obrazem: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Tanvaldě 2019
01.12.2019 12:50:25 | Autor: Redakce | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald
O tomto víkendu na mnohých místech našeho regionu dochází k rozsvícení vánočních stromků. Ne jinak tomu bylo i v sobotu v podvečer na parkovišti v centru Tanvaldu.
Stovky lidí si nenechaly ujít tuto slavnostní příležitost k setkání se známými a blízkými v nastávajícím předvánočním čase. Pořadatelé z města společně se zájmovými organizacemi a místními podnikateli si pro ně připravili bohaté občerstvení a hlavně krásný program na slavnostně vyzdobeném pódiu přívěsu kamionu.
O program se již tradičně postarala místní ZUŠ pod vedením ředitelky Petry Jedličkové Šimůnkové. Zazněly tak nádherné vánoční melodie v podání pěveckých sborů Hlásky a Melodie, které na nástroje doprovázeli sami učitelé školy. Samotného aktu rozsvícení se ujal starosta města Vladimír Vyhnálek, který ve svém krátkém proslovu popřál všem přítomným krásné Adventní svátky a neopomněl i poděkovat všem, kteří na uspořádání akce podíleli. Vánoční strom, který město letos obdrželo od soukromých dárců ze Šumburku, byl rozsvícen za společného odpočítávání všech přítomných zhruba ve třičtvrtě na pět. Nám nezbývá, než všem vám popřát krásný Advent a příjemné prožití vánočních svátků.
Související články
Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy
Tanvaldský vánoční strom doputoval na místo určení
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na listopad
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 166 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.