Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

12.06.2017 08:11:16 | Autor: Antonín Bělonožník, Lída Abrahámová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

V sobotu odpoledne proběhla v Areálu U Čápa již tradiční Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana.

Ta se nesla v duchu nejenom soutěží, her, tvořivosti a kreativity, ale i dobrosrdečnosti. Aby né, dyť letošní dvoudenní akce s Járou Cimrmanem na Příchovicích (i v Tanvaldě) nesla podtitulek Divadlo JC dětem. Děti si mohly vyzkoušet u řemeslníků navlékat korálky, vyrobit zápisníky, malovat keramiku nebo u mistra řezbáře si vydlabat otisk vlastní ruky. Dřevorubci jim půjčili pilku a děti usilovně řezaly, vždyť s dřívím na zimu je tady nutno začít už teď.

Ve voňavém stánku u bylinkářky příchozí poznávali nejrozličnější bylinky, ale také třeba hádali původ tinktury pro muže... (na tři :-). V pohádkové cestě lesoparkem, která se tu koná každoročně, se děti tentokrát ocitly například v lesním, lučním či vodním království.

Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana<br />Autor: Antonín Bělonožník Na jevišti, kde zpíval Sedmihlásek se Zdeňkem Svěrákem, byla připravena také řada soutěží o lákavé ceny pro děti i dospělé. Například sládkovu soutěž Příchovického pivovaru v rychlosti otvírání pytle se sladem vyhrála paní Marcela. Ve vědomostní soutěži pro děti i dospělé byly přichystány otázky týkající se Cyklostezky JC, Muzea a majáku JC, lesoparku i Minimuzea na mlatě.

Na kutily, zlepšovatele, vynálezce a další kreativce byla cílena soutěž Všeuměl, vyhlášena jen měsíc před akcí. Do prvního ročníku soutěže přišly předměty jako například mobilní jelení posed, žíznivá kabelka, ekologická ochrana proti slimákům, přenosná lávka i pár vynálezů zatím jen v nákresech. Soutěž posuzovali a vyhodnocovali ti nejpovolanější herci DJC a vyhlášení se ujal pan Zdeněk Svěrák spolu s Václavem Kotkem. První cenu získala hromadná past, druhou obojživelný renvolf a třetí expediční lyže. (Popisky v příloze).

Celé odpoledne v Areálu u Čápa příjemně plynulo a k nebi po celý ten čas stoupaly balónky s přáními, které si lidé kupovali, a zároveň tak přispívali na nemocného devítiletého Vojtu z Tanvaldu. Spontánní akcí se pak stala dražba poslední buchty, kterou si úspěšná dražitelka pořídila za 1300 Kč. Samozřejmě i tato částka šla do kasičky pro Vojtu. O tom, že se tu sešli lidé s otevřeným srdcem hovoří finanční částka, která se do třech kasiček na Příchovicích vybrala. Částka přesáhla 12 tisíc korun.

Po celé odpoledne melodie známé i neznámé hrála kapela Stan Band. Bohaté občerstvení z místních luhů, hájů a zdrojů připravili pracovníci Areálu U čápa na čele s Vlastou Plecháčem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015

Diskutujte s námi

Ke stažení

VŠEUMĚL

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 154 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn