Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

12.06.2017 08:11:16 | Autor: Antonín Bělonožník, Lída Abrahámová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017

V sobotu odpoledne proběhla v Areálu U Čápa již tradiční Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana.

Ta se nesla v duchu nejenom soutěží, her, tvořivosti a kreativity, ale i dobrosrdečnosti. Aby né, dyť letošní dvoudenní akce s Járou Cimrmanem na Příchovicích (i v Tanvaldě) nesla podtitulek Divadlo JC dětem. Děti si mohly vyzkoušet u řemeslníků navlékat korálky, vyrobit zápisníky, malovat keramiku nebo u mistra řezbáře si vydlabat otisk vlastní ruky. Dřevorubci jim půjčili pilku a děti usilovně řezaly, vždyť s dřívím na zimu je tady nutno začít už teď.

Ve voňavém stánku u bylinkářky příchozí poznávali nejrozličnější bylinky, ale také třeba hádali původ tinktury pro muže... (na tři :-). V pohádkové cestě lesoparkem, která se tu koná každoročně, se děti tentokrát ocitly například v lesním, lučním či vodním království.

Slavnost pod Majákem na počest českého velikána Járy Cimrmana<br />Autor: Antonín Bělonožník Na jevišti, kde zpíval Sedmihlásek se Zdeňkem Svěrákem, byla připravena také řada soutěží o lákavé ceny pro děti i dospělé. Například sládkovu soutěž Příchovického pivovaru v rychlosti otvírání pytle se sladem vyhrála paní Marcela. Ve vědomostní soutěži pro děti i dospělé byly přichystány otázky týkající se Cyklostezky JC, Muzea a majáku JC, lesoparku i Minimuzea na mlatě.

Na kutily, zlepšovatele, vynálezce a další kreativce byla cílena soutěž Všeuměl, vyhlášena jen měsíc před akcí. Do prvního ročníku soutěže přišly předměty jako například mobilní jelení posed, žíznivá kabelka, ekologická ochrana proti slimákům, přenosná lávka i pár vynálezů zatím jen v nákresech. Soutěž posuzovali a vyhodnocovali ti nejpovolanější herci DJC a vyhlášení se ujal pan Zdeněk Svěrák spolu s Václavem Kotkem. První cenu získala hromadná past, druhou obojživelný renvolf a třetí expediční lyže. (Popisky v příloze).

Celé odpoledne v Areálu u Čápa příjemně plynulo a k nebi po celý ten čas stoupaly balónky s přáními, které si lidé kupovali, a zároveň tak přispívali na nemocného devítiletého Vojtu z Tanvaldu. Spontánní akcí se pak stala dražba poslední buchty, kterou si úspěšná dražitelka pořídila za 1300 Kč. Samozřejmě i tato částka šla do kasičky pro Vojtu. O tom, že se tu sešli lidé s otevřeným srdcem hovoří finanční částka, která se do třech kasiček na Příchovicích vybrala. Částka přesáhla 12 tisíc korun.

Po celé odpoledne melodie známé i neznámé hrála kapela Stan Band. Bohaté občerstvení z místních luhů, hájů a zdrojů připravili pracovníci Areálu U čápa na čele s Vlastou Plecháčem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015

Diskutujte s námi

Ke stažení

VŠEUMĚL

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 154 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn