Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

21.01.2020 09:43:12 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili pro účastníky 48. ročníku tradičního mezinárodního mítinku Jablonecká hala výborné podmínky. Závodníci z 12 zemí Evropy a světa se jim odměnili kvalitními výkony, což potvrdili také vytvořením dvaceti osobních rekordů.

Ve finalovém běhu B na 60 metrů si osobní rekordy dokonce vytvořili všichni závodníci. Nejkvalitnější byly oba finálové běhy mužů a žen na 60 metrů. Vítězem mužů se stal Zdeněk Stromšík /SSK Vítkovice/ časem 6.66, který zvítězil o jednu setinu před Janem Velebou /Dukla Praha/. Oběma chybělo ke splnění limitu na HMS v Číně, který je 6.63 několik setin. Na dalších místech skončili oba němečtí závodníci v osobních rekordech. Škoda nezdařeného startu v rozběhu našeho dalšího skvělého sprintera Štěpána Hampla /Olymp Praha/.  

Jablonecká hala 2020<br />Autor: Václav Novotný V běhu žen zvítězila Klára Seidlová /USK Praha/, když v rozběhu i ve finále zaběhla stejný čas 7.37. K limitu na HMS ji chybělo jen sedm setin. V překážkovém běhu na 60 metrů zvítězil Ukrajinec Solyanov a na druhém místě doběhl David Ryba /Dukla Praha/, který poprvé dosáhl času pod osm sekund. V rozběhu běhu žen Helena Jirmanová /USK Praha/ zvítězila časem 8.20 nad Maďarkou Sorok, ale ve finále na ni již nestačila a skončila druhá.

Velké očekávání měli pořadatelé ve vrhu koulí, kde se sešla kvalitní konkurence v čele s naším Tomášem Staňkem /Dukla Praha/, ten svedl vyrovnaný souboj na dvaceti metrech s Portugalcem Arnaudovem a zvítězil o 3 cm výkonem 20,06.

Ve skoku dalekém se očekávalo vítězství Američana Latimera, ale tomu se vůbec nedařilo. Všichni tři první závodníci se potýkali s rozběhem a měli pouze jeden zdařený pokus. Nakonec zvítězil Chorvat Šimič výkonem 754. V ženské dálce, která měla kvalitní obsazení, zvítězila ekvádorská závodnice Angulo výkonem 6.37 cm. Na čtvrtém místě skončila domácí závodnice Barbora Hůlková /LIAZ/ výkonem 603 cm.

Některé disciplíny a vyhlášení na videu:

V nejdelším závodě mítinku - skoku o tyči mile překvapil vítězstvím odchovanec domácího oddílu Dan Bárta /Dukla Praha/, když překonal 540cm a dokázal porazit Poláka Siberu, mistra Evropy z roku 2014. Nedílnou součastí mítinku bylo finále běhu prvňáčků jabloneckých škol o nejrychlejšího prvňáka v běhu na 50 metrů. Kvalifikace na tento závod proběhla v pátek dopoledne za účasti 110 závodníků ze sedmi jabloneckých škol. Nejlepších osm si vybojovalo start v hlavním programu mítinku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 101 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

Kvůli kompletní rekonstrukci byla v pondělí 17. února uzavřena ulice Komenského. Stavební práce budou probíhat až do 9. září 2020. Hned v první den uzavření přišly dopravní komplikace. Řidiči své vozy totiž odstavili do zálivů autobusových zastávek v Husově ulici, kam autobusy nemohly zajet a vyložit ráno děti do školy. Více podrobností na Našem Pojizeří

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
KAM ZA SPORTEM: 21. 2. – 26. 2. 2020
V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Policie hledá svědky incidentu v centru Liberce

Nejčtenější články

19.02.: Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice
19.02.: Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
20.02.: Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn