Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

11.01.2012 19:42:10 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

Pod záštitou starosty města Petra Beitla proběhlo ve středu 11. ledna ve Spolkovém domě setkání dobrovolníků Jablonecka.
 

Ve velkém sále Spolkového domu v Jablonci nad Nisou se sešla téměř šedesátka představitelů dobrovolníků Jablonecka se samosprávou města, zastoupenou místostarostou Petrem Tulpou a ředitelkou Centra sociálních služeb Naděždou Jozífkovou. Akci pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže, zastoupený jeho ředitelkou Kateřinou Havlovou.

Setkání se stalo pomyslným vyhodnocením minulého roku, který byl rozhodnutím Rady Evropské unie vyhlášen „Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství“.

Čestným hostem se stala PhDr. Jiřina Šiklová, CSc., přední česká socioložka, která prosazovala myšlenky Pražského jara a stala se signatářkou Charty 77. S Klubem UNESCO spolupracuje v Kroměříži od roku 1992 při konferencích k lidským právům a dobrovolnictví.

Jiřina Šiklová diskutovala s přítomnými o ožehavých otázkách a problémech současnosti. Zaujal ji zájem a vstřícnost lidí, majících zájem o dobrovolnictví na Jablonecku a vyjádřila obdiv a podporu Oblastnímu spolku Červeného kříže při jeho aktivitách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Malé vodní elektrárny roztáčely kola továren. Fungují dodnes
Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh

Nejčtenější články

19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn