Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

03.12.2018 07:54:59 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

V podvečer neděle 2. prosince 2018 byl v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích zahájen advent, čas očekávání a zázraků. Kdo chtěl, mohl se připojit k družině s anděly, která vycházela od sochy Panny Marie nad parkovištěm U Čápa, a za svitu lampiónků, svíček, cinkání zvonečků prošla svátečně pocukrovanou alejí až do lesoparku.

Tady už na přítomné čekaly stánky s teplým občerstvením, ale také živé jesličky. Nechyběl tu ani rozzářený stromeček vysazený dětmi z místní mateřské školy.

K atmosféře přicházejících svátků přispěl i místní pan farář Jozef Kadlic, který vřelým slovem zahájil celou akci, a přivítal na podiu zahaleném smrčím nejmenší děti z kořenovské mateřské školy. Ty vánočními písničkami a rozzářenýma očkama zahřívaly srdíčka přítomných, které příchovické počasí malinko studilo. S krásným vystoupením potěšili i žáci Základní umělecké školy z Tanvaldu.

Za úplné tmy putovalo do nebe několik desítek svítících balonků s tím nejtajnějším přáním. I tento rok byl příchovický advent dobročinný. Tentokrát mohli lidičky dobré vůle přispívat na 9letou Marušku z Tanvaldu, usměvavou, kamarádskou holčinu, jejíž dětství protnula nečekaně a zákeřně rakovina mízních uzlin.

Všem, kdo přišli a přispěli k dobré náladě i do andělské pokladničky malé Marušce děkují pořadatelé Spolek tanvaldsko-desenské mládeže Tandem Kryšpín a Areál U Čápa. Díky Vám všem se podařilo vybrat úctyhodnou částku přes 30 tisíc korun českých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT