Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

03.12.2018 07:54:59 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

V podvečer neděle 2. prosince 2018 byl v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích zahájen advent, čas očekávání a zázraků. Kdo chtěl, mohl se připojit k družině s anděly, která vycházela od sochy Panny Marie nad parkovištěm U Čápa, a za svitu lampiónků, svíček, cinkání zvonečků prošla svátečně pocukrovanou alejí až do lesoparku.

Tady už na přítomné čekaly stánky s teplým občerstvením, ale také živé jesličky. Nechyběl tu ani rozzářený stromeček vysazený dětmi z místní mateřské školy.

K atmosféře přicházejících svátků přispěl i místní pan farář Jozef Kadlic, který vřelým slovem zahájil celou akci, a přivítal na podiu zahaleném smrčím nejmenší děti z kořenovské mateřské školy. Ty vánočními písničkami a rozzářenýma očkama zahřívaly srdíčka přítomných, které příchovické počasí malinko studilo. S krásným vystoupením potěšili i žáci Základní umělecké školy z Tanvaldu.

Za úplné tmy putovalo do nebe několik desítek svítících balonků s tím nejtajnějším přáním. I tento rok byl příchovický advent dobročinný. Tentokrát mohli lidičky dobré vůle přispívat na 9letou Marušku z Tanvaldu, usměvavou, kamarádskou holčinu, jejíž dětství protnula nečekaně a zákeřně rakovina mízních uzlin.

Všem, kdo přišli a přispěli k dobré náladě i do andělské pokladničky malé Marušce děkují pořadatelé Spolek tanvaldsko-desenské mládeže Tandem Kryšpín a Areál U Čápa. Díky Vám všem se podařilo vybrat úctyhodnou částku přes 30 tisíc korun českých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Změna místa konání středečního MTB poháru
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun

Nejčtenější články

18.05.: Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
18.05.: V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína
18.05.: Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn